بدون براوو به مرحله بعد نمی‌رفتیم

گواردیولا: توپ بازی‌مان استاندارد نبود!

سرمربی اسپانیایی تیم فوتبال منچسترسیتی از وضعیت توپی که برای جدال مردانش برابر ولورهمپتون در جام اتحادیه استفاده شد، ابراز نارضایتی کرد.

، تیم فوتبال منچسترسیتی شب گذشته در مرحله یک هشتم نهایی جام اتحادیه به سختی از پس میهمانش ولورهمپتون عبور کرد و این تیم را پس از ۱۲۰ دقیقه بازی، در ضربات پنالتی، با دو پنالتی که کلودیو براوو مهار کرد، ۴ بر یک شکست داد.

پپ گواردیولا، سرمربی آبی‌پوشان شهر منچستر پس از این بازی که در آن به اکثر مهره‌های اصلی‌اش استراحت داده بود، استاندارد نبودن توپ بازی را برای عملکرد نه چندان خوب شاگردانش در این بازی بهانه کرد.

او پس از این بازی که در آن از توپ‌های دیگری جز توپ‌های لیگ برتر انگلیس (نایکی اوردم وی‌) استفاده شد، به خبرنگاران گفت: وضعیتی که توپ داشت برای چنین سطحی از رقابت‌ها قابل پذیرش نبود. توپ بیش از اندازه سبک بود و با کوچکترین ضربه‌ای دور می‌شد. چنین توپی یک توپ استاندارد نیست و گلزنی با آن غیر ممکن است. من بهانه نمی‌آورم. تمام بازیکنانم گفتم که این چه جور توپی است؟ من متأسفم که برای تورنمنتی جدی مانند جام اتحادیه یک توپ درست و حسابی نمی‌آورند. اگر بحث بازاریابی و بازرگانی است، باشد مشکلی نیست اما وضعیت توپ نباید اینگونه باشد. توپ هیچ وزنی نداشت. شاید بشود یکی دو روز با چنین توپی بازی کرد اما برای یکی دو سال نه، غیر ممکن است. تمام بازیکنان از آن شکایت داشتند.

گواردیولا سپس از دروازه‌بان دوم شیلیایی تیمش که با مهار دو پنالتی مسبب پیروزی تیمش شد قدردانی کرد. او تأکید کرد: فصل گذشته برای براوو فصل خوبی نبود اما او دروازه‌بان سطح بالایی است گرنه در تیمی مانند سیتی یا بارسلونا بازی نمی‌کرد. شما هرگز در فوتبال نمی‌‌توانید اتفاقاتی که قرار است در آینده رخ دهد را پیش بینی کنید. او لایق چنین شبی بود و بدون او ما به دور بعد راه پیدا نمی‌کردیم.

گواردیولا در پایان به مصدومیت ایلکای گوندوگان که ۱۲۰ دقیقه در این بازی حضور داشت اشاره کرد و عنوان کرد: گوندو به خاطر دردی که داشت مجبور شد کارش را به پایان رساند. امیدوارم که مشکلش جدی نباشد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار