ابراهیم آشتیانی کم آدمی نبود

الله‌وردی: من در کار ضایعات هستم، اما در فوتبال همه، همدیگر را ضایع می‌کنند/ دوست دارم پرسپولیس با اقتدار دربی را ببرد

پیشکسوت فوتبال کشورمان معتقد است که تشبیه دربی به یک بازی معمولی یک حرف اشتباه و کلیشه‌ای است.

جواد الله‌وردی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، ضمن تسلیت به‌مناسبت درگذشت ابراهیم آشتیانی، اظهار داشت: من همبازی آشتیانی بودم. او بزرگتر و الگوی من محسوب می‌شد، چون یک مرد خودساخته بود. ابراهیم آشتیانی آن زمان «شنل مرد سال» را به تن می‌کرد و پیکان جایزه می‌گرفت. او کم آدمی نبود. از نقطه صفر و از اول خود ساخته بود. آشتیانی بچه پایین شهر بود. آن زمانی که بچه‌های پایین شهر همگی معتاد می‌شدند، او سمت فوتبال آمد و تاریخ‌ساز شد.

مربیان ما فرق رباط و تاندون را نمی‌دانند

پیشکسوت فوتبال کشورمان با اشاره به درخشش تیم نوجوانان در مسابقات جام جهانی هند، خاطرنشان کرد:  ۸ سال فوتبال ما را دست کفاشیان دادند که از دوومیدانی آمده بود. او که می‌خندید، آن همه فوتبال ما را جلو برد؛ ببینید اگر یک آدم خبره را بیاورند، آن‌وقت چه می‌شود. آن همه آدم پشت سر تیم نوجوانان حرف زدند، اما چرا کسی از انرژی ذهنی صحبت نمی‌کند؟ انرژی ذهنی این بچه‌ها کم آمد. مثلاً آن اتوبوسی که این بچه‌ها را در هند این‌طرف و آن‌طرف می‌برد، اگر قشنگ باشد، روحیه آنها هم بالا می‌رود، اما آقایان برای برای تیم نوجوانان چه‌کار کردند که حالا نماینده شایسته‌ای می‌خواهند؟

الله‌وردی ادامه داد: شفر تمرینات مدرسه فوتبال را برای بازیکنان استقلال گذاشته، چون بچه‌های ما از از بچگی چیزی یاد نگرفته‌اند. مربیان ما که ماشالله فرق بین رباط و تاندون را نمی‌توانند بگویند. اگر یکی از آنها بگوید، من سرم را می‌بُرم. ما از همه چیز عقبیم!

در فوتبال همدیگر را ضایع می‌کنند

وی به انتقاد از محرومیت محسن مسلمان و وریا غفوری به خاطر انتشار عکس و فیلم‌های قلیان کشیدن‌شان پرداخت و گفت: من چند وقتی است که در کار ضایعات هستم، اما در فوتبال ما همه، همدیگر را ضایع می‌کنند. یکی از مسئولان شهرداری خودش می‌گفت «ما گاهی وقت‌ها با زن و بچه‌ها می‌رویم و قلیان می‌کشیم». آقایان بروند و ببینند این همه آقازاده چه‌کارها که نمی‌کنند.

دوست دارم پرسپولیس با اقتدار برنده شود

بازیکن پیشین پرسپولیس و استقلال در مورد دربی روز پنجشنبه عنوان کرد: دربی، نماد لیاقت اجتماعی فوتبال ماست. این بازی باید طوری باشد که بازیکنان دو تیم تمام تلاش‌شان را بکنند و طرفدران دو تیم سیراب شوند. کاش امسال بازیکنان دو تیم را قبل از بازی به چلوکبابی نبرند که آنجا صورت همدیگر را «ماچ» کنند و در زمین هم یک بازی شُل و بی‌مزه انجام بدهند. ما باید نشان دهیم که دربی باارزشی داریم. مربیان معمولاً می‌گویند دربی یک بازی معمولی است و سه امتیاز بیشتر ندارد، اما این حرف «چرت» است! استقلال - پرسپولیس برای ۵۰ میلیون نفر ارزش دارد.

الله‌وردی در پاسخ به این سوال که «شما به‌عنوان بازیکن هم در پرسپولیس و هم در استقلال بازی کردید. دوست دارید پنجشنبه کدام تیم برنده شود؟»، یادآور شد: من هم نان و نمک استقلال را خوردم و هم نان و نمک پرسپولیس را، اما چون سر سفره پرسپولیس به فوتبالم خاتمه دادم و خودم را پرسپولیسی می‌دانم، دوست دارم تیم‌مان با اقتدار برنده شود.

بیشتر بخوانید: خلیلی: پرسپولیس خط حمله‌اش بهتر است، استقلال خط هافبکش

بیشتر بخوانید: فریبا: شرایط استقلال بهتر از پرسپولیس است

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار