می‌خواستیم پرسپولیس را شیش تایی کنیم اما با گل‌های زاید باختیم

برهانی: استقلال ببرد، ۳۰۰ میلیون طلبم را می‌بخشم

آقای گل سابق استقلال که سابقه ۳ بار گلزنی در دربی را دارد کری خوانی را برای رقیب سنتی آغاز کرده و مدعی است در صورت پیروزی شاگردان شفرد مطالباتش را به این باشگاه خواهد بخشید.

به گزارش "توپ"، آرش برهانی که فصل گذشته از فوتبال خداحافظی کرد و دوران مربیگری‌اش را در پارسه استارت زده، با توجه به گلزنی‌هایش در دربی به سوژه جالب کری خوانی تبدیل شده است که در آستانه جدال هشتاد و پنجم دو تیم حرف‌های جالبی به ایلنا زده است.

 


مربیان خارجی دربی هشتاد و پنج را جذاب می‌کنند


به نظرم شهرآورد پیش رو با حضور دو سرمربی خارجی با کلاس و با دانش بسیار خوب از آب در می آید. هر دو تیم وضعیت خوبی دارند و نسبت به این مسابقه خوشبین هستم. هم استقلال بازسازی شده و هم پرسپولیس با برانکو در آستانه صدر نشین شدن است.

 


استقلال در حال نابود شدن بود


استقلال در هیمن مدت کم تغییرات بسیاری کرده است. آقای شفر مشکلات تیم را شناسایی کرده و راه حل آن هم شناسایی کرده است. مهمترین مشکل استقلال در این مدت مسائل روحی و روانی بود. حالا تیم در این دو مسابقه از لحاظ اعتماد بنفس بسیار بهتر شده است. تیم شاداب تر و با صلابت تر کار می‌کند.  البته که تیم هنوز کار دارد تا به همان به اقتدار لازم دست پیدا کند. استقلال در حال نابود شدن بود و باید زودتر از این درمان می‌شد. همانقدر که تعلل زیادی در تغییر اوضاع به وجود آمد و حالا باید برای ترمیم تیم صبر کرد.

 


تیم بالاتر شرایط برتری ندارد


حدود نه سال در استقلال بازی کردم. به جز سال اول در بقیه سال‌ها ما صدرنشین بودیم و پرسپولیس پایین‌تر از ما بود. تیمی که در وضعیت بهتری است بیشتر تحت فشار است و تیم روبرو انگیزه بالاتری دارد. ما چند سال بالاتر از حریف بودیم اما سه دربی پشت سر هم را باختیم. اصلا هیچ ضمانتی در این باره وجود ندارد.

 


آمارم در دربی فوق العاده‌ است


حدود ۱۵ دربی را بازی کردم و سه بار موفق به گلزنی شدم. ۵ بار هم پاس گل دادم. شاید جالب باشد که بدانید فقط در دو دربی مهاجم نوک بودم و در بقیه دیدارها به عنوان وینگر انجام وظیفه می کردم؛ به خاطر همین هم تعداد پاس گل هایم بیشتر است.

 


می‌خواستیم پرسپولیس را شیش تایی کنیم اما ۳ بر ۲ باختیم


بدون تردید بدترین دربی، مربوط به بازی ۳-۲ است. در آن مسابقه ما می‌توانستیم پنجمین برد پیاپی در شهرآورد را هم کسب کنیم اما حریف را دست کم گرفتیم و شکست خوردیم. وقتی بازی ۲-۰ بود می‌شد که چند گل دیگر هم بزنیم و به ۵ یا شش گل برسیم اما این اتفاق رخ نداد و در نهایت بازی را واگذار کردیم. سیاوش اکبرپور و محسن یوسفی موقعیت های خوبی داشتند که تبدیل به گل نشد.

 


بهترین دربی‌ام برد در جام حذفی بود


همان بازی که با نتیجه ۳-۰ در جام حذفی بردیم و سه گل را در ده دقیقه زدیم بهترین دربی من بود. در آن مسابقه گل نزدم اما ۱۲۰ دقیقه در زمین بودم و عملکرد خوبی هم داشتم.

 


هنوز بازی در دربی را دوست دارم


دربی یک بازی خاص است و من هم شرایط خاص آن را دوست دارم. دربی یک مسابقه فوق العاده حساس برای هواداران است و به همین دلیل پیروزی در آن و یا گل زدن بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

 


با عکس‌های فتوشاپی محروم می‌کنند


نمی‌خواهم به خاطر تعصبم روی استقلال این حرف را بزنم اما به نظرم در حق وریا غفوری اجحاف شد. او یکی از بچه‌های سالم و پاک فوتبال ماست. نباید شرایط به گونه‌ای پیش برود که هر عکسی در فضای مجازی با قلیان پخش شد محروم کنند. باید قبل از آن صحبت شود. تحقیق به عمل بیاید و سپس تصمیم بگیرند. ماجرای محسن مسلمان یک پروسه دو سه ماهه بود و سپس محروم شد اما در قضیه وریا به یک ساعت هم نرسید که او را محروم کردند.ابتدا باید ثابت شود که آن عکس راست بوده یا فوتوشاپ. دو نفر حاضر در کنار وریا که هر دو هم پرسولیسی هستند و از دوستان خوبم به حساب می‌آیند به من گفتند که عکس فتوشاپ است.

 


استقلالی‌ها با وجدان هستند و فتوشاپ نمی‌کنند


الان مد شده که اگر عکس فوتبالیستی با قلیان منتشر شود محرومش می‌کنند. استقلالی ها با وجدان هستند و فتوشاپ نمی‌کنند. قصد بی‌احترامی به پرسپولیسی ها را ندارم اما فتوشاپ کار استقلالی‌ها نیست. این حرکت خوبی نیست که قبل از هر بازی مهم بیایید و عکس بهترین بازیکن تیم حریف را فتوشاپ کنید تا محروم شود و بعد بازی را ببرید. فوتبالیستهای ما الگو هستند و نباید در فضای عمومی از این دست کارها انجام دهند. خانه هر فرد حریم خصوصی اوست و می‌تواند هر کاری که دلش خواست انجام دهد اما در فضای عمومی باید بیشتر مراعات کرد.

 


استقلال ببرد ۳۰۰ میلیون از طلبم را می‌بخشم

 

اگر بخواهم از یک بازیکن در هر تیم نام ببرم سید حسین حسینی از استقلال و سیامک نعمتی از پرسپولیس گزینه‌های من هستند. هر دو بازیکن دربی اولی به شمار می‌آیند و هر دو انگیزه زیادی دارند. دربی اولی‌ها تمرکز بالایی هم دارند. یادم نمی‌رود چند سال پیش میثم بائو به عنوان یک دربی اولی چه نمایش درخشانی داشت. پیش‌بینی دربی سخت است اما دوست دارم استقلال با نتیجه ۳-۰ برنده شود. مهاجمان استقلال به شدت تحت فشار هستند و دوست دارم سجاد شهباززاده، علی قربانی و حسن بیت سعید گل بزنند. اگر بازی سه بر صفر شد، سیصد میلیون از طلبم را به استقلال می‌بخشم تا برای تیم‌های پایه هزینه شود. یعنی هر وقت که طلبم را دادند ۳۰۰ میلیون آن را به صورت نقد به تیم‌های پایه می‌دهم.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار