استقلال ۳ – پرسپولیس یک

کام بک‌های جذاب دربی به نفع آبی‌ها!

در بازی های حساس که بین هواداران دو تیم کری وجود دارد بازی های کمی هستند که تیمی که با اختلاف گل عقب افتاده است بتواند بازی را برگرداند.

به گزارش "توپ" ،  در این بین شاید یکی از حساس ترین بازی ها دربی تهران باشد، بازی که بین تماشاگران همیشه کری وجود دارد و  حساسیت های آن برای هواداران دو تیم بسیار زیاد است. با این حال در ۸۴ دربی که بین استقلال و پرسپولیس برگزار شده است، تا کنون ۳ بار استقلال موفق به بازگشت های رویایی شده است و سهم پرسپولیس هم یک بازی بوده است.

 

دربی ۵ – استقلال ۳ – پرسپولیس ۲

 

اولین بازگشت رویای دربی های را استقلال به خود اختصاس داده است. در دربی پنجم که در سوم مهر سال ۱۳۴۷ برگزار می شد، پرسپولیس ابتدا با ۲ گل  علی پروین در دقیقه ۸ و حسین کلانی در دقیقه ۲۳ با نتیجه ۲ بر صفر از حریفش جلو افتاد؛ ولی طوفان استقلال از دقیقه ۷۸ آغاز شد، جایی که قراب موفق شد استقلال را به بازی برگرداند. بعد از این گل  کارو حق وردیان در دقیقه  ۸۷ و عباس مژدهی  در دقیقه  ۸۸ دروازه پرسپولیس را باز کردند تا آبی ها یک پیروزی دراماتیک را تجربه کنند.


دربی ۳۸ – استقلال ۲ – پرسپولیس ۲

 

دومین بازگشت به بازی های دربی هم برای استقلال است. در این بازی که در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۷۳ برگزار شد، ابتدا با ۲ گل  فرشاد پیوس در دقیقه ۵۱ و بهزاد داداش زاده در دقیقه ۵۶ پرسپولیس را از حریف خود پیش انداختند؛ اما استقلالی ها در دقیقه ۷۹ توسط صادق ورمزیار و ادموند اختر در دقیقه ۸۷ بازی را به تساوی کشاندند.


دقایق پایانی بازی، پرسپولیسی ها بازی را به جنجال کشیدند و همین موضوع باعث شد داور بازی را نیمه کاره تمام کند، بازی که در نهایت با حکم فدراسیون فوتبال با نتیجه ۳ بر صفر به نفع استقلال اعلام شد.

 

دربی ۵۸ ، استقلال ۳ – پرسپولیس ۲

 

استقلالی ها طبق عادت سال های گذشته در  ۷ اسفند سال ۱۳۸۳ هم موفق شدند یک بازگشت رویایی  دیگر در دربی ۵۸ را به ثبت برسانند. در این بازی استقلالی‌ها ابتدا در دقیقه ۶۸ با گل عنایتی از حریف شان پیش افتادند؛ اما شیث رضایی در دقیقه  ۷۴ و سهراب انتظاری در دقیقه  ۷۶ پرسپولیس را با نتیجه ۲ بر یک جلو انداختند.


در دقایق پایانی بازی امیرقلعه نویی خود را برای اولین شکست در دربی آماده می کرد که محمود فکری در دقیقه ۸۴  بازی را به تساوی کشاند و سانتر فرزاد مجیدی را پیروز قربانی در دقیقه  ۹۳ به گل تبدیل کرد تا یک پیروزی رویایی دیگر را به حساب آبی های تهرانی واریز کند.


دربی ۷۴ ، پرسپولیس ۳- استقلال ۲

 

پرسپولیس در تاریخ دربی یک بازگشت رویایی داشته است؛ اما شاید خالق خاطره سازترین بازگشت تاریخ دربی باشد. در دربی ۷۴ که در تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۰برگزار می شد، بازی با برتری قاطع استقلال آغاز شد و فریدون زندی در دقیقه ۳۲ و میلاد میداوودی در دقیقه ۵۰ استقلال را با نتیجه ۲ بر صفر پیش انداختند. اما ایمون زاید تنها چند دقیقه بعد از حضور در زمین و در شرایطی که پرسپولیس ۱۰ نفره کارش را دنبال می کرد در دقیقه ۸۲ ، ۸۳ و ۹۱ موفق شد دروازه استقلال را باز کند تا خالق رویایی ترین بازگشت در تاریخ لیگ برتر بشود.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار