دایی راضی می‌شد تیمش به آن شکل گل بزند؟

پورموسوی: فوتبال ایران به‌خاطر دربی تعطیل می‌شود، کاش خروجی هم داشته باشد/ محرومیت بازیکنان باید پنهانی باشد

سرمربی تیم فولاد خوزستان می‌گوید که مخالف رسانه‌ای شدن محرومیت‌های اعمالی برای بازیکنان از سوی کمیته اخلاق است.

سید اکبر پورموسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره تساوی یک - یک فولاد خوزستان مقابل سایپا، اظهار داشت: بازی با سایپا یکی از بازی‌های خوب ما در این فصل بود و فرصت‌های زیادی داشتیم، اما متاسفانه برنامه نود چند وقتی می‌شود که حالت احتیاطش در قبال فولاد بیشتر شده است. این برنامه بیشتر روی تیم‌هایی که فولاد با آنها بازی دارد تمرکز می‌کند و آنها را نشان می‌دهد. این برنامه تلویزیونی با ما مهربانانه برخورد نمی‌کند. مثلاً از همین دیدار سایپا همین یک موقعیت ما را نشان دادند، در حالی که وقتی ۱۰ نفره بودیم، دو فرصت صددرصد داشتیم.

وی افزود: متاسفانه در بحث داوری‌ها هم این اتفاق می‌افتد. در بخش کارشناسی داوری، برنامه نود بیشتر روی خطاهای بازیکنان ما زوم کرد، اما صحنه‌هایی را که باید دو نفر از بازیکنان سایپا اخراج می‌شد، اصلاً نشان نداد. من از عادل (فردوسی‌پور) گله‌مندم، چون هفته‌های قبل هم به همین شکل بود. او به ما کم لطفی می‌کند و حتی در برخی برنامه‌ها فقط ۳۰ ثانیه را به فولاد اختصاص می‌دهد. باید با او صحبت کنم، شاید از فولاد دلخور است. کار می‌کنیم و دوست داریم دیده شویم. این‌طور که در برنامه نود نشان دادند، مردم فکر می‌کنند ما فوتبال بازی نمی‌کنیم، در حالی که این‌گونه نیست. نمی‌گوییم هر صحنه‌ای را نشان دهند، اما وقتی بازیکن سایپا از پشت تکل جفت پا می‌زند، باید آن را نشان دهند.

سرمربی فولاد خوزستان خاطرنشان کرد: در کل از روند تیم راضی‌ام. ما نسبت به بازی قبل بهتر بازی کردیم. بچه‌های ما در پنج هفته گذشته باختی نداشتند و زحمات زیادی کشیدند. حتی در دیدار مقابل سایپا هم می‌توانستیم بازی را ببریم.

دایی راضی می‌شد تیمش به آن شکل گل بزند؟

پورموسوی در خصوص صحبت‌های علی دایی   و اعتراض‌های او نسبت به عملکرد داور این دیدار، گفت: همه این اتفاقات از پنالتی شروع شد. سر این جریان هم من از فردوسی‌پور گلایه‌مندم. در حالی که دوربین پشت دروازه من بود، عادل (فردوسی‌پور) آن صحنه را دوربین اصلی بازی نشان داد. من حرف علی دایی را قبول دارم، اما به هر حال داور در آن لحظه صحبت کرد و متوجه شد که اشتباه کرده است، ولی اگر آن توپ گل می‌شد، درست بود و دایی راضی می‌شد تیمش به آن شکل گل بزند؟ این اتفاقات در بازی‌های قبل هم بوده. اگر اشتباه نکنم سال گذشته دایی در دیدار نفت - سپاهان پنالتی را برگرداند.

وی ادامه داد: به هر حال زیاد نمی‌خواهم به این موضوع بپردازم، اما بعد از آن تنش‌ها زیاد و جو بازی خراب شد. در نیمه دوم بازیکنان سایپا مدام فکر می‌کردند که حق‌شان ضایع شده است. اینکه دایی به داوری اعتراض دارد، به این معنا نیست که ما از داوری راضی هستیم، ما هم از نحوه قضاوت رضا مهدوی راضی نیستیم. پنالتی هم که گرفت، پنالتی نبود. در کل نه ما از عملکرد داور راضی بودیم و نه تیم سایپا. خدا وکیلی فولاد از اول فصل خیلی از داوری‌ها متضرر شد. این جای تعجب دارد که این داور هفته گذشته دیدار سیاه‌جامگان مقابل صنعت نفت را هم قضاوت کرد که قضاوت او با اعتراض مواجه شد.

بازی سختی مقابل پدیده خواهیم داشت

 سرمربی فولاد خوزستان به دیدار هفته آینده تیمش مقابل پدیده در هفته یازدهم لیگ برتر اشاره کرد و یادآور شد: پدیده هفته گذشته در خانه باخته و به همین خاطر برای پیروزی به میدان می‌آید، اما ما هم به‌دنبال امتیاز هستیم. دو تیم قطعاً طوری بازی می‌کنند که از هم فاصله بگیرند. آنها دنبال پیروزی هستند، اما شک نکنید ما برای برد می‌رویم. پدیده جزو تیم‌های خوب فصل بوده، اما ما تلاش می‌کنیم رتبه‌ای در حد فولاد داشته باشیم.

کاش محرومیت‌ بازیکنان سِکرت اعمال می‌شد

پورموسوی راجع‌به محرومیت بازیکنان لیگ برتری از سوی کمیته اخلاق به تسنیم گفت: ورزشکار و مربی همیشه در تیررس جامعه هستند و از هر حرکت‌شان الگو برداری می‌شود. ماها باید خیلی احتیاط کنیم. سال گذشته فصل اول حضورم در لیگ برتر بود و گاهی وقت‌ها به داور اعتراض می‌کردیم، اما بعدها فهمیدم که آنها چقدر قشر مظلومی هستند. من خودم هم داور بودم و می‌دانم. به همین خاطر امسال تلاش کردم حتی اعتراض کوچک هم به داور نکنم. این موضوع کم‌کم به بازیکنان و در نهایت سکوها هم می‌رسد. وقتی هواداران می‌بینند که بازیکنان و مربیان‌شان اعتراض نمی‌کنند، آنها هم به داور احترام می‌گذارند.

وی تصریح کرد: حرف من این است که ما برای مردم و جوانان الگو هستیم. درست است که این موضوع به زندگی شخصی بازیکنان برمی‌گردد، اما بیرون از خانه دیگر حریم شخصی نیست. انشالله همه طوری رفتار کنند که این مشکلات پیش نیاید. فوتبال در تیررس جامعه است و برخی‌ها به فوتبال خیلی حمله می‌کنند؛ در همه رشته‌ها هزینه می‌شود، اما همه فوتبال را می‌گویند. این ذهنیت بد نسبت به فوتبال باید از بین برود. من مخالف رسانه‌ای شدن این اتفاقات هستم. بهتر بود اول یک تذکر به آنها داده می‌شد یا حداقل اگر می‌خواستند محروم‌شان کنند، خیلی به‌صورت پنهانی باشد، مثل داوران. این فوتبالیست‌ها هم زن و بچه و پدر و مادر دارند. بهتر بود محرومیت بازیکنان هم سِکرت اعمال می‌شد.

امیدوارم دربی به فوتبال ایران کمک کند

سرمربی فولاد خوزستان در پاسخ به این سوال که «چه پیش‌بینی از دربی پنجشنبه میان پرسپولیس و استقلال دارید؟»، گفت: فارغ از نتیجه، امیدوارم مسابقه‌ای شود که به فوتبال ایران کمک کند. این بازی در سال‌های قبل هم انجام شده، یک بار یکی بار برنده و یک بار هم بازنده شده‌اند. وقتی دربی می‌خواهد برگزار شود، تمام فوتبال ایران تعطیل می‌شود و همه به این روی این بازی زوم می‌کنند. امیدوارم وقتی همه کارهای‌مان را تعطیل می‌کنیم و به تماشای دربی می‌نشینیم، حداقل خروجی خوبی هم برای فوتبال‌ کشورمان داشته باشد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار