تعجب می‌کنم چرا پرسپولیس با ۲ هافبک دفاعی بازی می‌کند

کلهر: آشتیانی از نظر فنی و اخلاقی الگو بود/ برانکو باید احتیاط را کنار بگذارد

پیشکسوت پرسپولیس گفت: مرحوم آشتیانی به مانند مرحوم ناصر حجازی و مرحوم همایون بهزادی تا ابد در ذهن مردم خواهند ماند.

محمود کلهر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، با ابراز تNسف بابت درگذشت ابراهیم آشتیانی گفت: شب گذشته (دوشنبه شب) با اردلان آشتیانی صحبت کردم و گفت که حال پدرم خیلی بد است و وقتی امروز فهمیدم دارفانی را وداع گفته است، واقعاً تأسف خوردم. مرحوم آشتیانی از بزرگان فوتبال ایران بود و غیر از اینکه از نظر فنی جزو بهترین‌ها بود از نظر اخلاقی نیز الگو بود. بزرگانی مانند مرحوم آشتیانی، مرحوم همایون بهزادی و مرحوم ناصر حجازی هیچ وقت از یاد مردم نخواهند رفت، اما ای کاش از پیشکسوتان تا زمانی که زنده هستند یاد کنیم و نگذاریم فراموش شوند. به عنوان یک دوست و شاگرد قدیمی مرحوم آشتیانی این ضایعه را به خانواده مرحوم و جامعه ورززشی تسلیت می‌گویم.

پیشکسوت پرسپولیس در آستانه دربی ۸۵  تهران در مورد این مسابقه اظهار داشت: این بازی در شرایطی برگزار می‌شود که شناخت مربیان دو تیم از تیم‌های‌شان کاملاً متفاوت است. برانکو به واسطه چند سال حضور در فوتبال ایران و همچنین پرسپولیس کاملاً بر اوضاع تیم خود و حتی تیم‌های دیگر اشراف دارد در حالی که شفر تقریباً یک ماه است که به ایران آمده و طبیعی است کمترین شناخت را حتی از تیم خود داشته باشد. در این شرایط نقش دستیاران ایرانی شفر خیلی مهم است و بیژن طاهری حتماً از حساسیت دربی و شرایط آن برای شفر خواهد گفت.

وی افزود: پرسپولیس به مراتب تیمی بهتر و هماهنگ‌تر از استقلال است و فوتبال زیباتری را هم به نمایش می‌گذارد، اما این دلیل نمی شود این تیم را از پیش برنده بدانیم. در دربی هیچ وقت شرایط تیم‌ها در جدول رقابت‌ها تأثیر چندانی در نتیجه بازی نداشته و چه بسا تیم ضعیف‌تر پیروز شده است. ضمن اینکه خیلی مهم است که مربیان تیم‌های خود را از نظر روحی و روانی چطور آماده بازی و همچنین ارنج می‌کنند.

کلهر با تأکید بر اینکه برانکو باید احتیاط را کنار بگذارد، خاطرنشان کرد: پرسپولیس در بازی‌های اخیر خود با دو هافبک دفاعی به میدان می‌رود که این امر در نوع خودش عجیب است. قرار دادن همزمان محسن ربیع‌خواه و کمال کامیابی‌نیا در ترکیب باعث می‌شود قدرت تهاجمی پرسپولیس تا حد زیادی پایین بیاید و مهاجمان نیز خوب تغذیه نشوند. وقتی پرسپولیس دو مهاجم خیلی خوب در خط حمله دارد باید به بهترین شکل آنها را تغذیه کند، اما با بازی احتیاط‌‌آمیز این امر ممکن نیست. تعجب من این است که چرا برانکو در بازی برگشت با الهلال که نیاز به چهار گل داشت با دو هافبک دفاعی به میدان رفت و در دیدار با استقلال خوزستان و نفت تهران هم این کار را تکرار کرد. به نظر من حضور کامیابی‌نیا به تنهایی در خط هافبک پرسپولیس برای دوندگی و انجام کارهای دفاعی کافی است.

پیشکسوت پرسپولیس در ادامه یادآور شد: عناصر تهاجمی پرسپولیس با وجود بهره بردن از بازیکنانی چون امیری، منشا، علیپور و مسلمان به مراتب بهتر از بازیکنان تهاجمی استقلال هستند و از این‌رو شانس برد پرسپولیس به مراتب بیشتر است. هر چند چگونگی استفاده از این ابزار هم مهم است. استقلال با شفر قطعاً به دنبال نباختن خواهد بود و ممکن است این تیم روی ضدحملات برنامه‌ریزی کند. در این شرایط برانکو باید فکری هم برای مهار ضدحملات آبی‌پوشان کند. به شخصه اعتقاد دارم این بازی زیبا و پرگل از آب در می‌آید به شرطی که هر دو مربی به دنبال مساوی نباشند، چرا که نتیجه تساوی با باخت تفاوت چندانی ندارد و دو تیم باید برای برد به میدان بیایند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار