دوست دارم برنده دربی استقلال باشد

بیانی: داور به اشتباه من و یک بازیکن پرسپولیس را اخراج کرد/ بازی مقابل برادرم شاهرخ حس خوبی نبود

پیشکسوت تیم استقلال ابراز امیدواری کرد که برنده دربی روز پنجشنبه آبی‌پوشان تهرانی باشند.

شاهین بیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره دربی ۸۵ که روز پنجشنبه برگزار می‌شود، اظهار داشت: استقلال این فصل شرایط خوبی ندارد، اما فلسفه دربی با همه بازی‌ها فرق می‌کند. تجربه نشان داده  تیمی که در جدول رده‌بندی بالاتر است، الزاماً‌ در دربی برنده نخواهد بود. با شرایط فعلی، اگر استقلال بتواند دربی را ببرد، استارت خوبی برای دیدارهای آینده و خارج شدن از بحران خواهد زد. دوست دارم برنده دربی استقلال باشد.

وی در مورد خاطراتش از دربی‌هایی که حضور داشته است، گفت: من ۱۵ دربی حضور داشتم و به غیر از سال ۶۵ که ۳ بر صفر باختیم، بقیه دربی‌ها را بردیم یا مساوی کردیم. در شش هفت سالی که کاپیتان استقلال بودم هیچ دربی را نباختیم. خوشحالم که در کارنامه من تنها یک شکست در دربی دیده می‌شود. سال ۷۲ هم بی‌تجربه‌ترین تیم استقلال را داشتیم. ۱۳، ۱۴ بازیکن از تیم ما جدا شده و بازیکنان خارجی به استقلال آمده بودند که سن‌شان بالا بود. همه تصور می‌کردند آن سال دربی را با اختلاف زیاد می‌بازیم، اما بازی با تساوی به پایان رسید. به همین خاطر است که می‌گویم شرایط دربی متفاوت با بازی‌های دیگر است.

پیشکسوت استقلال همچنین خاطرنشان کرد: فوتبال زمان ما حرفه‌ای نبود. شب قبل از دربی در منزل یکی از دوستان مرحوم منصور پورحیدری جمع می‌شدیم. هر چند که به خاطر حساسیت بازی، از یک ماه قبل شرایط اردویی داشتیم تا از آمادگی به دور نباشیم.

بیانی در ادامه به خاطرات دیگر خود از دربی‌ها اشاره کرد و گفت: سال ۶۹ با فرشاد پیوس درگیر شدم. زانوی او به من خورد و پیوس را هُل دادم، اما داور به اشتباه من و یک بازیکن دیگر پرسپولیس را اخراج کرد! یک سال هم رودروی برادرم شاهرخ قرار گرفتم که به پرسپولیس رفته بود. حس خوبی نبود که مقابل شاهرخ بازی می‌کردم. حساسیت‌ها آن سال به خاطر همین موضوع بالا رفته بود.

وی ادامه داد: سال ۷۰ برای مشخص شدن قهرمان جام باشگاه‌های تهران با پرسپولیس بازی داشتیم. با توجه به اینکه از پرسپولیس بالاتر بودیم، آنها باید استقلال را شکست می‌دادند، اما ما با یک تساوی قهرمان می‌شدیم. ما همراه استقلال به تازگی از فینال باشگاه‌های آسیا آمده بودیم، فینالی که قهرمان شده بودیم. آن تیم رؤیایی دهه ۹۰ که همه می‌دانند چه تیمی بود. آنقدر تیم خوبی بودیم که به پرسپولیس اجازه ندادیم حتی یک بار وارد محوطه جریمه شوند. پرسپولیس بازیکنانی چون ناصر محمدخانی و فرشاد پیوس را داشت. بازی با تساوی به پایان رسید و ما قهرمان شدیم. پس از آن دوباره به فینال آسیا رفتیم و این بار به الهلال عربستان باختیم و نایب قهرمان شدیم. اگر قهرمان شده بودیم، الان سه ستاره روی پیراهن استقلال بود.

پیشکسوت تیم استقلال در خصوص محرومیت وریا غفوری و محسن مسلمان به دلیل انتشار تصاویری از آنها به خاطر کشیدن قلیان گفت: درست است که بازیکنان الگو هستند، اما می‌توانستند به شکل دیگری برخورد کنند. محروم کردن آنها و ورود به حریم شخصی می‌تواند اتفاقات بدتری را رقم بزند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار