امیدوارم حیدری قضاوت خوبی در دربی داشته باشد

ممبینی: برای پخش زنده دربی دنبال راهکاریم؛ صداوسیما پای میز مذاکره نیامد/ دنبال تمدید قرارداد کی‌روش هستیم

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال می‌گوید که برای پخش زنده دیدار پرسپولیس و استقلال به دنبال راهکاری جدید هستند.

هدایت‌الله ممبینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی در خصوص بحث ممانعت از حضور دوربین‌های تلویزیونی در ورزشگاه‌ها اظهار داشت: همه جای دنیا نزدیک به ۷۰ درصد درآمدهای فوتبال از پخش تلویزیونی است. تمام دنیا با این برنامه و ساز و کار پیش می‌روند، اما متأسفانه صداوسیما راضی به دادن حقوق فوتبال نیست. باشگاه‌های ما در حال متضرر شدن هستند و ببینید در لیگی که اسم آن حرفه‌ای است، چه مشکلاتی وجود دارد. خیلی از تیم‌های ما در آستانه حذف از لیگ قهرمانان آسیا هستند و امیدوارم مسئولان صداوسیما حق فوتبال را بدهند تا بیشتر از این متضرر نشویم.

وی درباره اینکه چه ساز و کاری برای ممانعت از ورود دوربین‌ها به ورزشگاه در نظر گرفته‌اند، گفت: برای تعیین این ساز و کار، در مرحله تصمیم‌گیری است. بخش بزرگی از تشکیلات فوتبال ما باشگاه‌ها هستند که مدیران آنها فشار زیادی به فدراسیون و سازمان لیگ می‌آورند که چرا حقوق‌شان از محل حق پخش تلویزیونی پرداخت نمی‌شود. مدت‌هاست در حال مذاکره در این خصوص هستیم. آقایان علی‌عسگری و شهریاری هم از صداوسیما خیلی به دنبال این هستند در این خصوص به نتیجه برسیم، اما هنوز راهکاری پیدا نکرده‌اند.

«علی‌عسگری مدت‌هاست ریاست صداوسیما را به عهده دارد و فدراسیون هم بارها در خصوص حق پخش تلویزیونی مذاکره کرده است. یعنی در این همه مدت هیچ راهکاری مشخص نشده است؟» عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در واکنش به این پرسش تصریح کرد: راهکار این موضوع که واضح و مشخص است. ما می‌خواهیم با صداوسیما و مجلس شورای اسلامی در کنار هم به موضوعی قانونی و مصوب برسیم. کارگروهی هم برای این موضوع در مجلس تشکیل شده که آقای مطهری ریاست این کارگروه را به عهده دارد و موضوع را به صورت جدی پیگیری می‌کنند. با این حال مدت زمانی که این کارگروه برای صداوسیما تعین کرده بود تا پای میز مذاکره بیایند، به اتمام رسید و آنها نیامدند. فکر می‌کنم این تاریخ هم ۲۰ مهرماه بود.

ممبینی درباره اینکه با توجه به اتمام این تاریخ اکنون پخش زنده دربی در هاله‌ای از ابهام قرار داد و گویا باشگاه پرسپولیس هم به عنوان میزبان این بازی برای پخش زنده مخالفت کرده است، گفت: این بحث مطرح است، اما موضوع فقط مربوط به باشگاه پرسپولیس نیست و خیلی از باشگاه‌ها در این خصوص فشار آورده‌اند. باشگاه‌ها می‌گویند اگر قرار است حق پخش پرداخت نشود، دیگر اجازه نمی‌دهیم دوربین‌های تلویزیونی وارد ورزشگاه شوند، چون فوتبال برای ماست و به این شکل نمی‌خواهیم پخش شود. ما منتظر هستیم که راه حلی پیدا کنیم تا باشگاه‌ها از این تصمیم سخت خودشان کوتاه بیایند و بازی روز پنجشنبه هم پخش زنده شود.

وی ادامه داد: این تصمیم باشگاه‌ها به دلیل مشکلات زیادی است که با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و فشار زیادی روی آنهاست. همانطور که گفتم این فشارها باعث شده خیلی از تیم‌ها خطر حذف از آسیا را حس کنند که این مسئله ضربه بزرگی هم به فوتبال کشور وارد خواهد کرد. امیدواریم که این مشکل حل شود و من هم از مسئولان صداوسیما استدعا دارم با یک تعامل خوب به فوتبال کمک کنند.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در ادامه گفت‌وگو با تسنیم درباره اینکه موضوع بازی دوستانه تیم ملی با پاناما، ونزوئلا، صربستان، اوکراین و چند تیم دیگر مطرح شده و در نهایت تیم ملی با کدام تیم در چه کشوری بازی خواهد کرد، گفت: در این خصوص هنوز به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم که قرارداد بسته شود. ما به دنبال استفاده از تمام روزهای فیفا هستیم و کشورهای مختلف هم برای بازی دوستانه پیشنهاد می‌دهند که فدراسیون‌ها با بررسی و رایزنی همه چیز را نهایی می‌کنند. هر زمانی که دیداری قطعی شود، اعلام خواهیم کرد. تمام این صحبت‌ها که به میان آمده، بحث‌های اولیه بوده که باید طبق پروتکل جلو برویم، قراردادی امضا شود و به قطعیت برسیم. صحبت‌ها و مکاتباتی انجام شده، اما تا به قطعیت موضوع نرسیم و چیزی در سایت فیفا ثبت نشود، مسابقه‌ای قطعی نیست.

ممبینی در خصوص اینکه مذاکرات فدراسیون فوتبال با آدیداس برای اسپانسری البسه تیم ملی به کجا رسید، اظهار داشت: مذاکرات نهایی با آدیداس انجام شده که خوب هم بوده است. یکسری آیتم‌ها هست که باید رعایت شود و فکر می‌کنم تا یکی دو هفته دیگر این قرارداد نهایی شود.

وی درباره بحث تمدید قرارداد با کارلوس کی‌روش گفت: تا پایان جام جهانی ۲۰۱۸ با کی‌روش قرارداد داریم. فدراسیون فوتبال و هیئت رئیسه از عملکرد این مربی رضایت کامل داشته و به همین دلیل به دنبال تمدید قرارداد کی‌روش هستیم.

داور پیشین فوتبال کشورمان و عضو فعلی هیئت رئیسه فدراسیون در مورد انتخاب داور دربی که گفته می‌شود بیژن حیدری آن را به عهده خواهد داشت، خاطرنشان کرد: داوری فوتبال ایران جایگاه خاص خودش را پیدا کرده و داورانی که ما داریم، می‌توانند بزرگ‌ترین بازی‌ها را قضاوت کنند. امیدوارم حیدری رو پنجشنبه قضاوت خوبی داشته باشد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار