تیم برانکو شروع خوبی داشت اما افت کرد

خلیلی: پرسپولیس خط حمله‌اش بهتر است|، استقلال خط هافبکش/ هواداران نباید فشار روی بازیکنان را بیشتر کنند

مهاجم پیشین پرسپولیس گفت: پرسپولیس در خط حمله بازیکنان زهرداری دارد اما به شرطی که آنها خوب تغذیه شوند.

محسن خلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی در آستانه دربی ۸۵ اظهار داشت: مثل همیشه دربی در اوج هیجان و جذابیت‌های خاص خودش برگزار می‌شود و این بار هم از چند روز قبل اهالی فوتبال به این بازی بزرگ فکر می‌کنند، البته هیجانی که بازیکنان و مربیان دو تیم دارند با بقیه فرق دارد و به عنوان بازیکن سابق پرسپولیس خیلی خوب احساس بازیکنان دو تیم را حس می‌کنم. بدون تردید آنها خود را به بهترین شرایط جسمانی رسانده‌اند تا در دربی پیش‌رو جز برترین‌های میدان باشند. مشخصا عملکرد خوب در این بازی و مخصوصا گلزنی در آن تا مدت‌ها در اذهان عمومی باقی خواهد ماند.

استقلال بهتر شده و پرسپولیس افت کرده است

وی با باشاره به وضعیت دو تیم عنوان کرد: استقلال و پرسپولیس فصل را کاملا متفاوت آغاز کردند. آبی پوشان بدترین شروع ممکن را داشتند و کار به جایی رسید که سرمربی این تیم جای خود را به شفر آلمانی داد. با آمدن این مربی استقلال به یک آرامش نسبی رسید و بازی به بازی بهتر شد. در حال حاضر هم فکر می‌کنم این تیم آماده بازگشت به روز‌های خوب و قرار گرفتن در جمه مدعیان را دارد. در سوی مقابل پرسپولیس فصل را عالی شروع کرد و تا مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا هم پیش رفت اما حواشی که برای این تیم بوجود آمد در ابتدا منجر به باخت سنگین به الهلال شد و اجازه نداد پرسپولیس راهی فینال لیگ قهرمانان شود و در ادامه باعث افت این تیم نیز شد. مسلما تیم فعلی برانکو با تیم خوب فصل پیش این تیم فاصله دارد. با این حال پرسپولیس همچنان کیفیت نسبی خود را حفظ کرده و مدعی اول قهرمانی است.

غیبت طارمی چندان به چشم نیامده است

خلیلی نبود چند مهره پرسپولیس را به ضرر این تیم دانسته و اضافه کرد: نبود مهدی طارمی، فرشاد احمدزاده، و احتمالا محسن مسلمان در ترکیب پرسپولیس این تیم را از نظر کارهای هجومی دچار مشکل خواهد کرد. مخصوصا در خط هافبک که پرسپولیس جایگزین‌های خیلی خوبی برای مسلمان و احمدزاده ندارد. البته بشار رسن و سیامک نعمتی بازیکنان خوبی هستند اما نیاز به زمان دارند تا با تیم هماهنگ شوند. در خط حمله نبود طارمی زیاد به چشم نیامده چون واقعا علیپور و منشا عملکرد خوبی داشته‌اند. منشا نیاز به زمان داشت تا در پرسپولیس جا بیفتد و در بازی با الهلال با زدن دو گل نشان داد مهاجم توانایی است. او قطعا از این بهتر هم خواهد شد.

خط هافبک استقلال بهتر است

مهاجم پیشین پرسپولیس در مقایسه نفرات سرخابی گفت: دو تیم تقریبا در اکثر پست‌ها بازیکنانی همطراز دارند و نمی‌شود تیمی را در پستی برتر دانست. اعتقاد من این است پرسپولیس در خط حمله به مراتب زهردارتر از استقلال است. منشا و علیپور هر دو خیلی کم موقعیت از دست می‌دهند اما به شرطی که خوب تغذیه شوند. در شرایط فعلی هافبک‌های استقلال با وجود شجاعیان، ابراهیمی و اسماعیلی از هافبک‌های پرسپولیس به نظر آماده‌تر به نظر می‌آ‌یند. باید دید در تقابل خط هافبک‌های دو تیم کدام یک برنده خواهند شد و این امر در نتیجه بازی تاثیرگذار است.

هوادران نباید فشار را روی بازیکنان بیشتر کنند

وی در واکنش به اتفاقاتی که در بازی پرسپولیس و نفت تهران در جام حذفی رخ داد و برخی از هواداران این تیم به عملکرد محسن ربیع‌خواه اعتراض کردند، تصریح کرد: هواداران بدانند که دربی به اندازه کافی روی بازیکن فشار وارد می‌کند و نباید این فشار را چند برابر کنند. هر بازیکنی در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد سعی می‌کند آنچه مربی از او خواسته را به نمایش بگذارد و قطعا مربی در سطح برانکو خیلی خوب تشخیص می‌دهد که کدام بازیکن توانایی بازی در چه پستی را دارد. اگر قرار باشد در دربی هم شاهد برخی اتفاقات باشیم ممکن است بازیکن خدای نکرده دچار اشتباه بزرگ شود و آن وقت دودش به چشم تیم خواهد رفت. پس به هواداران پرسپولیس توصیه می‌کنم تحت هیچ شرایطی با بازیکن تیم خودشان اعتراض نکرده و تا آخرین لحظه از تیم خود حمایت کنند.

 

 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار