حاشیه انتخابات کمیسیون ورزشکاران

ناراحتی رئیس فدراسیون از ثبت‌نام ورزشکارانش/ حضور حداکثری ورزشکاران با حذف تاییدیه

نام‌نویسی در انتخابات کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک با حواشی جالبی همراه بوده است.

خبرنگار ورزشی ، ثبت‌نام برای شرکت در انتخابات کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک در هفته گذشته انجام شد و ۵۷ نفر مراحل نام‌نویسی را انجام دادند تا پس از تایید صلاحیت، بتوانند در انتخابات روز ۱۲ آبان شرکت کنند.

نام‌نویسی برای حضور در این انتخابات بدون حواشی هم نبوده است. یکی از روسای فدراسیون‌های المپیکی که رشته متبوعش در سال‌های اخیر مدال‌آور در عرصه آسیایی و جهانی بوده، به انتقاد از ورزشکارانش پرداخته است. این رئیس با انتقاد از ورزشکاران ثبت‌نام کننده عنوان کرد که چرا بدون هماهنگی با و بدون اجازه گرفتن از او، این نام‌نویسی صورت گرفته است.

این رئیس فدراسیون اعتقاد به حضور فقط یک نفر از رشته‌اش دارد و می‌گوید که سایر گزینه‌های حضور در انتخابات از این رشته باید به نفع آن یک نفر کنار بکشند و انصراف بدهند.

این صحبت‌ها در حالی مطرح شده ورزشکاران ثبت‌نام کننده از شانس بالایی برای کسب کرسی در کمیسیون مربوطه برخوردار هستند و اگر رئیس فدراسیون بخواهد حرفش را عملی کند، ورزشکارانش فرصت خوبی را از دست می‌دهند.

این تنها حاشیه این روزها در ارتباط با انتخابات کمیسیون ورزشکاران نیست. کمیته ملی المپیک خطاب به فدراسیون‌ها اعلام کرده بود که این نهادها اسامی گزینه‌های مد نظر خود را برای حضور در انتخابات کمیسیون اعلام کنند و قرار بود هر ورزشکاری که برای ثبت‌نام می‌آید تاییدیه فدراسیون خودش را نیز همراه داشته باشد.

کمیته ملی المپیک پس از آن تصمیم گرفت که با توجه به اینکه فدراسیون‌ها اسامی اولیه را برای حضور در انتخابات اعلام کرده بودند دیگر احتیاجی به تاییدیه فدراسیون نیست و هر ورزشکاری که در لیست اولیه فدراسیون‌ها قرار دارد، می‌تواند در انتخابات حضور داشته باشد و همین موضوع ناراحتی برخی از فدراسیون‌ها را به دنبال داشت. شنیده شده بود که برخی از ورزشکاران این ترس را داشتند که برخی فدراسیون‌ها به دلیل اختلافاتی که وجود دارد، از دادن تاییدیه خودداری کنند و برای همین کمیته لیست اولیه اسامی مورد قبول فدراسیون‌ها را به عنوان مرجع انتخاب کرد و همان لیست را به عنوان اسامی کسانی که می‌توانند در انتخابات حضور داشته باشند، رسانه‌ای کرد. در واقع کمیته ملی المپیک جلوی برخی حواشی فدراسیون‌ها را گرفت تا انتخابات کمیسیون ورزشکاران با تعداد ورزشکاران بیشتری و البته با هر فکر و سلیقه‌ای صورت بگیرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار