تیم داوری روز پر چالشی داشت

سلیمانی: داور باید با آرامش با پاشازاده صحبت می‌کرد/ گل استقلال نتیجه کار عالی کمک‌داور بود

کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: گل دوم استقلال نتیجه کار عالی کمک داور اول بازی بود.

حیدر سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی درباره قضاوت دیدار استقلال و نساجی عنوان کرد: موعود بنیاد‌ فر در نیمه اول قضاوت نه چندان سختی داشت اما اخراج پاشازاده در نتیجه مشاجرات داور چهارم که اتفاق افتاد کار قضاوت را بسیار سخت کرد تا جایی که داور با اخطار زیاد قصد کنترل بازی را داشت.

وی تصریح کرد: دقیقه ٢٨ مهاجم نساجی بعد از رد شدن از مدافعان استقلال در محوطه جریمه استقلال سرنگون شد و اعتقاد به پنالتی داشت که ادامه بازی از سوی داور صحیح بود چرا که برخورد ساده بود و باعث از دست رفتن تعادل مهاجم نساجی شد.

این کارشناس داوری ادامه داد: در اواسط نیمه اول داور چهارم با تندی با سرمربی نساجی و سرپرست تیم صحبت می‌کرد که چندان زیبنده نبود. او باید با آرامش آنها را به سوی نیمکت فنی هدایت می‌کرد.

سلیمانی اظهار داشت: دقیقه پایانی نیمه اول داور چهارم در نشان دادن وقت اضافه تمرکز لازم را نداشت و دو عدد را روی تابلوی تعویض نشان داد و این حالت بخصوص در پخش‌های زنده چندان خوشایند نیست.

وی گفت: دقیقه ٥٣ اعتراض محبوب مجاز بازیکن نساجی باعث دریافت کارت زرد شد که به درستی صورت گرفت. دقیقه ٥٧ مشاجرات پاشازاده با داور که از نیمه اول شروع شده بود کار دستش داد و اعتراض وی به تصمیم داور موجب اخراج وی شد اما اصرار پاشازاده مبنی بر اینکه نیمکت فنی را ترک نمی‌کند کار درستی نبود که باعث تهدید داور بر توقف بازی شد.

سلیمانی یادآور شد: دقیقه ٥٩ گل دوم استقلال نتیجه کار عالی کمک داور اول آقای ایلدروم بود که در فاز اول حمله قربانی مهاجم استقلال در آفساید بود اما دریافت کننده توپ غفوری بود و در فاز دوم حمله قربانی در آفساید نبود که به درستی گل زده شد.

این کارشناس داوری گفت: دقیقه ٨٣ خطای مدافع نساجی روی زکی‌پور بازیکن استقلال پشت محوطه جریمه نساجی به درستی اعلام شد اما مدافع نساجی بخاطر جلوگیری از یک موقعیت حمله باید اخطار می گرفت که داور چشم پوشی کرد.

وی گفت: در کل تیم داوری روز پر چالشی داشت که با اخطارهای زیاد توانست بازی را تحت کنترل در بیاورد. اگر داور چهارم به داور در آرام کردن بازی بیشتر کمک می‌کرد کار قضاوت آسانتر پیش می‌رفت.

سلیمانی اظهار داشت: دقایق اضافه نیمه دوم مهاجم نساجی در یک جدال هوایی ساده در محوطه جریمه استقلال سرنگون شد و غفوری نقشی در سرنگونی مهاجم نداشت. ادامه بازی تصمیم صحیح داور بود و اعتراض مهاجم نساجی تحت تاثیر جو تماشاگران بود که بی‌مورد بود و باعث دریافت کارت زرد شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار