مرحله سوم مسابقات گرندپری – لندن

یعقوبی، حسینی و مردانی رقبای خود را شناختند

با برگزاری مراسم قرعه‌کشی اوزان ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم، ابوالفضل یعقوبی، میرهاشم حسینی و سجاد مردانی سه نماینده کشورمان، حریفان خود را در مرحله سوم مسابقات گرندپری ۲۰۱۷ شناختند.

و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مرحله سوم مسابقات گرندپری در سال ۲۰۱۷ در ۴ وزن المپیکی مردان و زنان از فردا (جمعه) آغاز و به مدت سه روز و با حضور ۲۰۵ تکواندوکار (۱۰۳ تکواندوکار مرد و ۱۰۲ تکواندوکار زن) از ۵۵ کشور در سالن «پاکرباکس آرنا» لندن ادامه خواهد داشت.

فردا (جمعه) و در روز نخست این رقابت‌ها مبارزات وزن ۶۷- کیلوگرم زنان و اوزان ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم مردان برگزارمی‌شود و ابوالفضل یعقوبی، میرهاشم حسینی و سجاد مردانی به عنوان نخستین نمایندگان ایران بر روی شیاپ‌چانگ می‌روند.

مبارزات مرحله مقدماتی از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۵:۳۰ و ۱۷ تا ۲۰ (به وقت تهران) و رقابت‌های نیمه نهایی و فینال از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۴ پیگیری خواهد شد.

پس از انجام وزن‌کشی تکواندوکاران، مراسم قرعه کشی این ۳ وزن انجام شد. برهمین اساس ابوالفضل یعقوبی پس از یک دور استراحت در گام نخست باید برنده دیدار لهستان و کرواسی را از پیش رو بردارد. «دنی آندران رازیک» از کرواسی در کارنامه خود مدال تورنمنت‌های مختلف را ثبت کرده است و «جاروسلاو مکاجر» لهستانی نیز پیش از این حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ و ۲۰۱۵ را تجربه کرده و از کسب مدال بازمانده است.

میرهاشم حسینی دیگر نماینده کشورمان در این وزن در نخستین مبارزه برابر «یو جن هوآنگ» از چین تایپه نایب قهرمان جهان ۲۰۱۷، نایب قهرمان مرحله دوم مسابقات گرندپری ۲۰۱۷ و نایب قهرمان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ قرار می‌گیرد. در ادامه و در صورت برتری به مصاف «الکسی دنسینکو» روس نایب قهرمان بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶، نایب قهرمان مرحله نخست گرندپری ۲۰۱۷ و نایب قهرمان جهان ۲۰۱۵ می‌رود.

سجاد مردانی نماینده وزن ۸۰+ کیلوگرم کشورمان پس از یک‌دور استراحت رو در روی برنده دیدار ساحل عاج و ترکیه قرار می‌گیرد. «علی ساری» از ترکیه پیش از این سابقه ۳ دوره حضور در مسابقات قهرمانی جهان را داشته که دستش از کسب مدال کوتاه مانده است اما موفق شده مدال تورنمنت های مختلف را به نام خود ثبت نماید. «سیدو گبانه» از ساحل عاج نیز قهرمانی آفریقا ۲۰۱۴، نایب قهرمانی آفریقا ۲۰۱۶ و برنز بازی‌های آفریقایی ۲۰۱۵ را در کارنامه خود دارد.

هدایت این تیم برعهده مهدی بی باک به عنوان سرمربی و علیرضا نصرآزادانی و مهرداد یوسفی به عنوان مربی است.

مسابقات گرندپری (G۴) است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می گیرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار