ناپولی این فصل می‌تواند فاتح اسکودتو شود

زولا: فاجعه نخواهد بود اگر ایتالیا به جام جهانی ۲۰۱۸ صعود نکند

اسطوره فوتبال ایتالیا معتقد است در صورت عدم صعود شاگردان جامپیرو ونتورا به جام جهانی ۲۰۱۸ فاجعه نخواهد بود.

، تیم ملی فوتبال ایتالیا که در پایان رقابت‌های مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه اروپا، در گروه G پشت‌سر اسپانیا ایستاد و از کسب سهمیه مستقیم صعود به جام جهانی بازماند،  اکنون برای صعود به جام جهانی باید در دو بازی رفت و برگشت پلی‌آف اروپایی از سد سوئد بگذرد تا مسافر روسیه شود.

 جان فرانکو زولا  که خود بین سال‌های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۷ عضو تیم ملی ایتالیا بود و در ۳۵ بازی ملی ۱۰ گل برای آتزوری به ثمر رساند، در گفت‌وگو با روزنامه ایتالیایی «رپابلیکا» گفت: فاجعه نخواهد بود اگر ایتالیا جواز حضور در رقابت‌های جام جهانی را کسب نکند. به یاد دارم که آلمان پس از حذف زودهنگام از مسابقات یورو ۲۰۰۰ از این ناکامی به عنوان ایجاد تغییرات اساسی استفاده کرد و فوتبال آلمان به اوج بازگشت.

وی افزود: تیم‌های ایتالیایی مدت‌هاست که روی گرفتن نتیجه تمرکز دارند، نه روی عملکرد تیمی. همچنین آتزوری در حال حاضر فاقد کیفیت لازم است، این در حالی است که در دوره بازیگری‌ام در پست من هفت یا هشت گزینه برای بازی در تیم ملی وجود داشت. ایتالیا اکنون برای تولید فوتبالیست‌های خلاق در تقلاست. در سوی دیگر اسپانیا بازیکنان فانتزی زیادی دارد و همه آنها هم بازی می‌کنند.

مهاجم پیشین چلسی که سابقه سرمربیگری تیم‌های واتفورد و وستهام را نیز در کارنامه‌اش دارد، در خصوص رقابت‌های لیگ برتر اظهار داشت: بازی‌های لیگ برتر انگلیس بسیار نزدیک و پرفشار هستند. در گذشته سری A ایتالیا به لحاظ تاکتیکی فوق‌العاده بود، اما لیگ  برتر نسبت به گذشته گام بلند رو به جلویی برداشته است.

زولا همچنین در پایان در پاسخ به این پرسش که «کدام تیم می‌تواند در فصل جاری فاتح اسکودتو شود؟»، خاطرنشان کرد: به نظرم اگر ناپولی با همین روندی که در پیش گرفته تا پایان فصل پیش برود، قهرمان خواهد شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار