با عملکردمان مقابل من‌سیتی پتانسیل‌مان برای آینده را نشان دادیم

ساری: اگر می‌توانستم نتیجه بازی برگشت را پیش‌بینی کنم، رَمال می‌شدم!

سرمربی تیم فوتبال ناپولی با وجود شکست شاگردانش در خانه منچسترسیتی از عملکرد آنها ابراز رضایت کرد و آن را نشانه از پتانسیل‌شان برای پیشرفت در آینده خبر داد.

، تیم فوتبال ناپولی شب گذشته (سه شنبه) در هفته سوم بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در خانه منچسترسیتی با نتیجه ۲ بر یک تن به شکست داد که البته برای این بازی می‌توانست نتیجه دیگری رقم بخورد اگر دریس مرتنس، هافبک هجومی نماینده ایتالیا پنالتی‌اش را از دست نمی‌داد.

ناپولی در حالی نتوانست امتیاز کسب کند که سرمربی‌اش مائوریسیو ساری برای این بازی به یکی دو مهره کلیدی‌اش از جمله آلن جهت حفظ انرژی آنها برای بازی شنبه هفته آینده برابر اینتر استراحت داده بود.

ساری در کنفرانس خبری پس از بازی گفت: اگر آرکادیوژ میلیک (مهاجم لهستانی) را در اختیار داشتیم، او را به جای دریس مرتنس در این بازی به میدان می‌فرستادیم. من نمی‌خواهم اهمیت بازی‌های لیگ قهرمانان را پایین جلوه دهم اما من به آن بازیکنانی استراحت دادم که پیش از این بازی‌های فراوانی برای ما انجام داده بودند. اگر دو بازیکن‌مان را عوض می‌کردیم و باز هم جنگنده نبودیم آن وقت مشکل داشتیم.

ساری افزود: شما خبرنگاران مدام از من به خاطر استفاده از یک ترکیب اصلی و تکراری انتقاد می‌کنید و حالا دارید از من به خاطر اعمال تغییرات فراوان ایراد می‌گیرید. ما با زیلینسکی و دیاوارا بازی‌های زیادی انجام داده‌ایم، ضمن اینکه اگر من تیمم را با تاکتیک‌های دفاعی برابر منچسترسیتی به میدان می‌فرستادم، ویران می‌شدم. من برای اینکه حریف را مجبور کنم به شیوه‌ای بازی کند که دوست ندارد، احتیاج به بازیکنان باکیفیت بیشتری داشتم. آنها خیلی شبیه ما بازی می‌کنند و به همین دلیل من می‌خواستم که بازی بیشتر بر پایه پاسکاری باشد.

ساری افزود: بازی دو بخش داشت. قبل از ۲۵ دقیقه نخست و بعد از آن. ما به دردسر افتادیم چون منچسترسیتی از نظر کیفی تیمی خارق‌العاده‌ای است، تیمی که سرعت بازی را در هر لحظه می‌تواند تغییر دهد، همین‌طور تاکتیک‌ها و شیوه بازی‌اش. ما با دو برابر نکردن تعداد بازیکنان‌مان هنگام پرس حریف، کار خودمان را سخت کردیم. منچسترسیتی که معمولاً رقبایش را ویران می‌کند، مقابل ما مجبور به عقب نشینی شد و جزو معدود دفعاتی بود که به طور جدی به دردسر افتاد. به همین دلیل معتقدم که تیم ما به خاطر عملکردش در این بازی شایسته تمجید است. عملکردمان در این بازی نشان داد که در آینده می‌توانیم تیمی جنگنده باشیم. با توجه به ۶ بازی اخیرمان، من فکر می‌کنم که ما از یک آزمون سربلند بیرون آمدیم.

دریس مرتنس پیش از پایان نیمه اول یک فرصت خوب برای جبران یکی از گل‌های خورده را از روی نقطه پنالتی داشت اما ادرسون، دروازه‌بان من‌سیتی آن را مهار کرد.

ساری در این باره تأکید کرد: نباید این موضوع را نادیده بگیریم که ما بعد از ۲۵ دقیقه ابتدایی به بازی برگشتیم و یک پنالتی به هدر دادیم. من در عملکرد تیمم در قیاس با فصل گذشته یک پیشرفت بزرگ می‌بینم زمانی که در خانه رئال مادرید پیش افتادیم و سپس از هم پاشیدیم. اینجا اما با وجود اینکه در ۲۵ دقیقه اول غرق شدیم، دوباره روی آب شناور ماندیم و این نکته مثبت بازی بود. سعی کردیم بازی هجومی‌مان را حفظ کنیم. من آمارهای بازی را هم دیده‌ام. منچسترسیتی پنج موقعیت گلزنی داشت و ما چهار تا. ما اینجا آمده بودیم که بازی کنیم. تیم ما توانایی‌های تحسین‌برانگیزی دارد. اگر بازیکنانم توانایی‌های فیزیکی‌ و روانی‌شان را حفظ کنند، فکر می‌کنم که پتانسیل پیشروی تا آخرین مرحله لیگ قهرمانان را هم دارند.

با توجه به پیروزی ۲ بر یک شاختار دونتسک اوکراین در خانه فاینورد، کار ناپولی برای صعود سخت‌تر شده است. ساری در پاسخ به این سؤال که آیا بازی دو هفته آینده تیمش برابر من‌سیتی در ناپل سرنوشت‌ساز است، عنوان کرد: در فوتبال پیش‌بینی کردن یا از این قبیل کارها بی فایده است وگرنه من رمال یا کف‌‌بین می‌شدم. هدف ما بردن سه بازی بعدی است و اگر این کار را بکنیم، صعود خواهیم کرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار