‌‌جام ملت‌های آسیا ـ تبریز

جشنواره گل ایران مقابل تاجیکستان

تیم‌های ملی ایران و تاجیکستان در چارچوب روز پایانی مسابقات مقدماتی فوتسال جام ملت‌های آسیا به مصاف هم رفتند که ایران موفق شد با نتیجه ۱۲-۲ از سد تاجیکستان بگذرد.

از تبریز، تیم ملی فوتسال ایران در سومین روز از رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۹ امروز در سالن پورشریفی تبریز به مصاف تیم ملی تاجیکستان رفت و موفق شد در نهایت با نتیجه ۱۲-۲ از سد این تیم بگذرد.

در حالی که پیش از این صعود تیم ملی ایران و تاجیکستان به مرحله بعدی مسابقات فوتسال جام ملت‌های آسیا قطعی شده بود، بازی با سرعت بالایی دنبال شده و بازیکنان ۲ تیم از آغاز بازی برای باز کردن دروازه حریف تلاش کردند. فرهاد توکلی از ایران در ۴ دقیقه ابتدایی موفق شد ۲ بار دروازه تاجیکستان را باز کند.

در ادامه بازی، سرداروف موفق شد یکی از گل‌های خورده تاجیکستان را جبران کند اما چند ثانیه بعد، ابوالقاسم عروجی برای ایران گلزنی کرد تا این بازی با فاصله ۲ گل به نفع تیم ملی فوتسال ایران پیگیری شود. ۲ گل متوالی مهران عالیقدر نیز اختلاف را به ۴ گل رساند. در ادامه بازی توحید لطفی و مهدی جاوید (۲ گل) نیز برای ایران به ثمر رساندند تا نیمه نخست بازی با نتیجه هشت-یک به نفع تیم ملی ایران به پایان برسد.

در آغاز نیمه دوم نیز عملکرد خوب بازیکنان تاجیکستان مانع از باز شدن دروازه این تیم شد اما در اواسط این نیمه شهاب طالبی گل نهم ایران را وارد دروازه تاجیکستانی‌ها کرد، لحظاتی بعد نیز مهران عالیقدر گل دهم ایران و گل سوم خودش را به ثمر رساند.

در فاصله ۶ دقیقه تا پایان بازی نیز توحید لطفی مجدداً با ضربه‌ای فنی، توپ را به تور دروازه تاجیکستان رساند تا این دیدار با نتیجه یازده-یک، پیگیری شود. اصغر حسن‌زاده آخرین گل ایران را وارد دروازه تاجیکستان کرد، فیروز بک‌مرادوف نیز دومین گل تاجیکستان را زد تا این بازی در نهایت با نتیجه ۱۲-۲ به پایان برسد.

در پایان این بازی، بازیکنان و کادر فنی تیم ملی تاجیکستان از سوی تماشاگران حاضر در ورزشگاه تشویق شدند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار