گفت و گو با مهاجم برزیلی ذوب آهن

کی‌روش: نمی‌دانستم کی‌روش دیگری هم در فوتبال ایران هست

کی روش امروز نه فقط نام سرمربی تیم ملی که نام مهاجم تیم ذوب آهن هم هست. مهاجم برزیلی به نام استنلی کی روش که حضورش در تیم اصفهانی از همان ابتدا با حرف و حدیث همراه بود.

به گزارش "توپ"، مساله عدم حضور این بازیکن در لیگ های رده AوB و حتی مسایلی چون تخلف در ارائه مدارک نادرست خبرهایی بود که حول محور حضور این بازیکن در فوتبال ایران وجود داشت. البته او از سوی سازمان لیگ با مجوز موقت اجازه همراهی تیمش را گرفت و در دو بازی اخیر ذوب آهن به میدان رفت. او در هر دو بازی نمایش خوبی داشت و بعد از بازی خوب برابر سایپا این بار برابر پدیده اولین گلش را با لباس ذوب آهن به ثمر رساند. او تا قبل از حضور در ذوب آهن در تیم های خیلی مهمی بازی نکرده و بهترین آمارش مربوط به تیم پایساندو و سال ۲۰۱۲ است که توانست در ۱۷ بازی ۸ گل بزند. او یک مهاجم فیزیکی با قد ۱۹۵ سانتی متر است و امیرقلعه نویی نشان داده که به استفاده از این سبک مهاجمان قدرتی و سرزن نیاز دارد هرچند این مهاجم ۲۹ ساله اولین گلش با ذوب آهن را با پا به ثمر رساند. گفت و گوی این بازیکن با ورزش سه را می خوانید:


اولین سوالی که درباره شما به ذهن می رسد اسمتان است. کی روش؟ آیا می دانید کی روش مهمترین فرد فوتبال ایران به حساب می آید؟


نه واقعا نمی دانستم کی روش دیگری هم در فوتبال ایران هست چرا که برزیلی هستم و کارلوس کی روش پرتغالی است.


مشکلاتی در ابتدای فصل برای عقد قرارداد با ذوب آهن داشتید. این مشکل حل شد یا در چه مرحله ای است؟


این مشکلات را  باشگاه و مدیر عامل باشگاه با تلاش زیادی که انجام دادند حل کردند و من هم دارم برای ذوب آهن بازی می کنم.


از رزومه تان بگویید و این که فوتبال را از کجا آغاز کردید و در چه تیم ها و لیگ هایی بازی کردید؟


در تیم های زیادی بازی کرده ام. سانتاکروز، ردبول برزیل، براگانتیون، رمو، کیتوسانگا (لیگ دو ژاپن) رزنده(سری Dبرزیل) و... .


قبل از اینکه به ذوب آهن بیایید از فوتبال ایران شناخت داشتید؟


بله می شناختم. چند تا از دوستانم به ایران آمده بودند مثل تادئو روگرینو ( مهاجم برزیلی پرسپولیس سال ۹۴) که در ایران بازی کرده و  خیلی از فوتبال ایران تعریف می کرد. از طریق این ها از فوتبال ایران شناخت پیدا کردم.

 


نظر امیر قلعه نویی راجع به سبک و نوع بازی ات چیست؟


این را باید از خود مربی بپرسید و من فقط این را می دانم که  دوست دارم به عنوان مهاجم نوک در خط حمله باشم و گل بزنم.


فکر می کنی همراه ذوب آهن در مسابقات امسال چه رتبه ای به دست بیاورید؟


تیم ما خیلی خوب است ولی بستگی به بازی های لیگ هم دارد که کجا قرار بگیریم. درکل من و تیم می جنگیم که جایگاه خوبی در میان تیم های در صدر جدول  داشته باشیم.


یک گل در لیگ برتر و در دومین مسابقه ات به ثمر رساندی. درباره گل هایت بگو. فکر می کنی بتوانی چند گل در این فصل برای تیمت بزنی؟


من زیاد دوست ندارم آینده نگری کنم اما تمام تلاشم را می کنم که گل های زیادی به ثمر برسانم.


فوتبال ایران را چگونه ارزیابی می کنی و کدام بازیکنان و تیم ها از نظرت عملکرد و توانایی بیشتری دارند؟


من هنوز زیاد تیم های ایران را خوب نمی شناسم که بگویم  کدام تیم یا بازیکن خوب است اما  به زودی جواب این سوالتان را می دهم. اما آنچه تا امروز دیده ام این که فوتبال ایران سطح  خیلی خوبی دارد و  دینامیک استو بازیکنان سرعتی دارد و از نظر فیزیکی و هوش قوی هستند.

 


زندگی در اصفهان چگونه است؟ چه چیزهایی از زمان حضورت در ایران توجهت را جلب کرده و چه چیزهایی باعث تعجبت شده است؟


اصفهان زیبا و قشنگ است و مردمی مهربان دارد. همه جا با آدم خوب برخورد می شود. البته مدت کمی است که در اصفهان هستم و هنوز چیز زیادی ندیدم به همین دلیل خیلی متعجب نشدم. می دانم  آداب و رسوم اینجا با برزیل فرق دارد من آشنایی  کمی با فضای زندگی در کشور اسلامی داشتم اما خب می دانستم زندگی در ایران تفاوت هایی دارد... .

 

در فوتبال ایران چه اهدافی را دنبال می کنی و سطح فوتبال ایران را چگونه می بینی؟


هدف من این است که به نحو احسن در تیمم موثر باشم و بتوانم چون در پست مهاجم بازی می کنم گل های زیادی بزنم و اگر در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنیم، در  آن مسابقات هم موثر باشم.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار