کاش به منصوریان هم وقت می دادند

مایلی کهن: برانکو باشخصیت است، دوستش دارم

محمد مایلی کهن، سرمربی سابق تیم ملی و از مردان صاحب کسوت پرسپولیس در گفتگو با ورزش سه به نکاتی جذاب اشاره می کند.

 

در این گفتگوی بی تعارف، مایلی کهن  گفت بعد از ۲سال درباره پرسپولیس حرف می زند، محور اکثر گفتگوهای او در این مدت مسائل کلان مربوط به فوتبال ملی و کلیت های فوتبال ایران بود. حرف های جذاب مردی را بخوانید که در فوتبال ما با هیچ کس رودر بایستی ندارد؛ گفتگو را از درخشش تیم ملی نوجوانان آغاز کردیم.

 

بازیکنان تیم ملی نوجوانان پاک تر از همه بودند


مایلی کهن که به موفقیت جوان ها علاقه بسیار دارد ، درباره عملکرد تیم ملی نوجوانان گفت موفقیت این تیم برایم بسیار جذاب است: خوشبختانه تصور دارم  نوجوانان ایران از همه تیم هایی که با آنها بازی کرده از حیث سن و سال، صداقت وسلامت بیشتری دارند، بازیکنان تیم گینه مقابل ما مثل پدر بازیکنان ما بودند و حتی تیم ملی آلمان هم بازیکنانی داشت که از بچه های ما بزرگتر و درشت استخوان تر به نظر می آمدند، به همین علت باید بگویم که تیم ما از همه تیم های جام جهانی که من دیدم بیشتر به تیم ملی نوجوانان شبیه بود و من نسبت به قدرت و سلامت برای مملکتم احساس غرور و افتخار دارم.

 

مربی نوجوانان را استیلی نخواست


مایلی کهن که در معرفی پدیده ها چه در بین بازیکنان و چه در بین مربیان یدی طولی دارد، درباره سرمربی تیم ملی نوجوانان گفت: چرا در بین این همه حاشیه ها و حرف و حدیث ها کسی از آقای چمنیان حرف نمی زند؟ اگر مربی خارجی سرمربی تیم ملی نوجوانان بود هم همین قدر نوشته می شد؟آن وقت نمی گفتند که دانش مربی خارجی، ایران را به دور دوم برد؟ آن قدر درباره این موفقیت بزرگ کم  فعالیت های رسانه ای شده که باعث تاسف است، یک نکته جالب به شما بگویم. سال ۹۰ و در مدت کوتاهی که مدیر فنی پرسپولیس بودم، آقای چمنیان را پیش حمید استیلی که سرمربی بود بردم و او را به ایشان معرفی کردم اما آقای استیلی ، مربی آلمانی یعنی سومدیک را دستیار خودش کرد.

 

به برانکو وقت دادیم اما به منصوریان خیر


سرمربی سابق تیم ملی درباره  برانکو وپرسپولیس هم حرف های مهمی زد، او ابتدا به امیر حسین پیروانی اشاره داشته و گفت: وقتی تیم ملی جوانان ما شکست خورد به گونه ای رفتار کردند که با اخراج تفاوتی نداشت، اما درباره مربیان خارجی هم وضع  این گونه است؟ چرا منصوریان را برکنار کردند؟ چقدر فرصت به او دادند؟ بعد از چند بازی برکنارش کردند؟مگر او سال قبل برای استقلال ۵۷ امتیاز نگرفته بود؟مگر ۲سال قبل نفت تهران را آسیایی نکرده بود؟مگر چند درصد مربیان فوتبال ما می توانند با تیمی مثل نفت تهران ۵۸ امتیاز بگیرند؟ آن وقت به آقای برانکو  وقت زیادی دادند که البته درستش هم همان بود، من نمی گویم چرا به برانکو وقت دادند بلکه می گویم چرا با امثال منصوریان ها و پیروانی ها این برخوردها شد.

 

برانکو مربی شایسته ای است


مایلی کهن موج گفتگو را به سمت برانکو کشاند و گفت: درباره برانکو تا به حال حرف وحدیث زیاد بوده است، ببینید آقای برانکو به نظر من تیم خوبی را درست کرده است و با پرسپولیس واقعا خوب کار کرده و به جز این خودش هم آدم با شخصیتی است، در بین مربیان خارجی من به او بیشتر از همه علاقه دارم، هر چند که شاکله مربیگری او در کشور ما شکل گرفته است اما به هر حال، او آدم غیرمنطقی و غیرمنصفی نیست. او پرسپولیس را بر پایه اعتقادات اصولی مربیگری خود ساخته است و این پرسپولیس مدتی ست که با حضور برانکو واقعا خوب بازی می کند و مربی شایسته ای برای پرسپولیس بوده است.

 

۵گل زدن به الهلال محتمل است


مایلی کهن هر چند مسائل کلان مربوط به فوتبال را بیشتر می پسندد اما درباره جزئیات سوالات ما هم پاسخ شایسته دارد، از پرسپولیس درباره بازی اش برابر الهلال سوال می کنیم او جواب می دهد: پرسپولیس امکان برد برابر الهلال آن هم با نتیجه ۵-۰ را دارد، این خصلت و ذات فوتبال است، بازی رئال بتیس برابر والنسیا ابتدا۳-۰ ،سپس ۳-۳ وبعد از آن هم ۶-۳ شد، ما در سایپا که بودیم با فولاد ۵-۵ کردیم که اگر از صد هزار نفر می پرسیدید نمیتوانست چنین پیش بینی کند، فوتبال جذاب است و در قالب همین جذابیت هاست که این ورزش پرطرفدار ترین ورزش دنیاست، پرسپولیس می تواند بازی را با چنین نتیجه ای ببرد.


می توانستیم ۷ گل به عربستان بزنیم


مایلی کهن در ادامه ودربین حرف هایش به سوالی که برای ما پیش آمد جواب می دهد ،سوالی که چنین طرح می شود :پرسپولیس در دوران برانکو به هیچ تیمی بیش از ۴ گل نزده است واو جواب داد، پرسپولیس  برابر هیچ تیمی هم با این نتیجه نباخته بود والهلال هم تا به حال برابر هیچ تیمی در ایران چنین بردی نداشت ، پس دراین امور میتوان حوادث فوتبالی ومسائلی از آن دست را دخیل دانست .(بخشی از گفتگوی مایلی کهن به سوالات ما درباره بردهای ۶-۲برابر کره جنوبی و۳-۰ برابر عربستان گذشت ومایلی کهن ، با پذیرش نقش شانس در ثبت نتایج مورد اشاره چه برها وچه باخت ها تاکید کرد که بازی ایران وعربستان در مقدماتی جام جهانی ۹۸ در تهران می توانست با برد ۷ گله ایران توام شود که اگر میشد مثل معجزه بود، تیم ملی در ان بازی ۱-۱ کرد  وتیم ما در این بازی هم بهتر از برد ۳-۰ بازی کرد ،یعنی بدشانسی در مساوی ۱-۱ با عربستان هم دخیل بود حتی بیشتر از خوش شانسی در ثبت برد ۳-۰ برابر این تیم...)

 

علی پور بهترین مهاجم ایران است نه پرسپولیس


مایلی کهن سوال ما را درمورد بازیکنان تیم پرسپولیس اینگونه پاسخ می دهد که : وحید امیری بازیکن بسیار خوبی است وبه اندازه بازی خوبش پسر خوبی هم هست اما مدتی ست که در برخی بازی هایش فراز ونشیب می بینم که البته در میان بازیکنانی که تازه زندگی مشترک تشکیل می دهند این افت یا فراز ونشیب به علت تغییر دادن سبک زندگی رخ می دهد .
او درباره غیبت مهدی طارمی هم می گوید پرسپولیس نیازمند بازیکنی نیست چون در حال حاضر مهاجمی مثل علی علی پور را دارد که بهترین مهاجم ایران است ،علی پور فوق العاده خوب است وفضاهای تودر را بسیار بیشتر از همه مهاجمان ایران می شناسد .  سال قبل که در ملوان بودم، در مقطعی که به علی پور کم بازی می رسید وتصور داشتیم که او سرباز است درباره مهاجمان که حرف شد من گفتم شما بروید علی پور را بیاورید خواهید دید با حضور چنین بازیکنی چقدر موقعیت تیم بالا می رود .
مایلی کهن اما درباره سایرین فقط به حرف درباره یک بازیکن بسنده کرد که: من در پرسپولیس امروز بازیکنی پدیده می بینم که آینده اش بسیار درخشان است وبه سبک بازی او علاقه داشته وقول می دهم از بزرگان فوتبال ما می شود ؛ مایلی کهن به شوخی ادامه داد: اول نام بازیکنی که مورد نظر من است،سیامک نعمتی است!

 

کاشانی درست حرف می زند


مایلی کهن درباره حرف وحدیث برخی از مربیان ، به نکته ای درباره ادامه قرارداد برانکو اشاره کرد وگفت مدیران باید به گونه ای حرف بزنند که شان وشخصیت تاریخی پرسپولیس را حفط کند چون پرسپولیس لز همه ما بزرگتر است، در این میان مصاحبه آقای کاشانی ستودنی است چون در همه حرف هایش پرسپولیس وشان پرسپولیس را حفظ می کند .مایلی کهن تاکید میدارد در این باره اصلا بحث من آقای برانکو نیست که دوستش دارم بلکه تاکید من روی حفظ شخصیت پرسپولیس است .

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار