آذری: شایعه حل استفاده از بازیکن سرباز برای دو تیم خاص ظلم به سایر باشگا‌ه هاست

وبسایت رسمی توپ - مدیرعامل باشگاه ذوب آهن گفت: اگر قرار باشد استفاده از بازیکن سرباز برای دو تیم خاص باشد ظلم علی السویه به سایر باشگاه‌هاست.

به گزارش وب سایت نود، سعید آذری، درباره شرایط ذوب‌آهن در لیگ،‌اظهار داشت: به نظر من ذوب‌آهن در حال رسیدن به بلوغ نسبی است. ما مقابل پدیده بازی خوبی انجام دادیم ولی فکرمی‌کنم اگر بازیکنان تمرکز بیشتری داشته باشند در روند نتیجه‌گیری خود می‌توانیم بهتر عمل کنند. امیدوارم از این هفته روند امتیازگیری‌مان بهتر شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا قصد ندارند تیم ذوب‌آهن را در نیم‌فصل تقویت کنند، گفت: تیم ما تقویت شده است و گزینه‌های مورد نظر سرمربی جذب تیم شده است. البته باید تا نیم‌فصل منتظر بمانیم و نقطه نظرات قلعه‌نویی را هم بشنویم.

مدیرعامل ذوب‌آهن درباره حل شدن مشکل برگزاری بازی‌های خانگی این تیم در ورزشگاه نقش جهان، عنوان کرد: با درایت دکتر زرگر استاندار اصفهان که جا دارد از او تشکر کنم مشکل حل شد و ما از این به بعد در ورزشگاه نقش جهان بازی می‌کنیم. البته باید از دکتر سبحانی مدیرکل کارخانه فولاد مبارکه هم بابت همکاری که کردند، تشکر کنم.

وی در پاسخ به این سؤال که سرانجام قرار شد باشگاه ذوب‌آهن چه مقدار اجاره به سپاهان بدهد، گفت: در این نشست قرار بر این شد که خواسته‌های هردو باشگاه تامین شود. بهتر است در مورد جزیئات آن صحبت نکنیم و در این زمینه هماهنگی‌های لازم به وجود آمد.

آذری دراین خصوص که حالا دیگر شرایط ذوب‌آهن برای بازی در یک زمین خوب فراهم شده، گفت: ما خواسته‌های مربی را تا آنجا که توان مالی اجازه دهد تامین می‌کنیم. از ما زمین بهتر خواسته بودند که حاضر شدیم کرایه یک استادیوم بهتر را دهیم اما به محض اینکه پروژه فولادشهر تمام شود به خانه خودمان برمی‌گردیم و اکنون کوچ موقت به نقش‌جهان داریم. ما اکثر موفقیت‌های خود را در ورزشگاه فولادشهر به دست آوردیم و به خانه خود بازمی‌گردیم.

مدیرعامل ذوب‌آهن در این خصوص که چندی قبل گلایه‌هایی بابت سرباز شدن احتمالی برخی از بازیکنانش داشت و اینکه ممکن است عده‌ای زیر پای آنها بنشینند تا بازیکنان در آستانه سربازی خود را سرباز کنند، تصریح کرد: بحث من کلان‌تر از این صحبت‌هاست. من می‌گویم اگر قرار است تصمیمی درباره بازیکنان سرباز گرفته شود نباید تصمیمات رنگی باشد. نباید اینطور مطرح شود که مجوز استفاده از بازیکنان پایه که به سرباز شدن نزدیک هستند، فقط برای دو باشگاه خاص باشد. البته ما این شایعات را شنیده‌ایم و اصلا نمی‌دانیم چنین مباحثی به صورت رسمی مطرح شده است یا نه که اگر راست باشد ظلم علی‌السویه به سایر باشگاه‌هاست به خصوص باشگاه‌هایی مثل فولاد، سپاهان، ذوب‌آهن، پیکان که بازیکن‌ساز هستیم و باز هم تاکید می‌کنم اگر قرار است چنین تصمیمی گرفته شود باید جامع و برای همه باشد.

آذری در ادامه، با اشاره به حضورش در هیأت رئیسه سازمان لیگ و معضل بدهی سازمان لیگ به باشگاه‌ها، تاکید کرد: خیلی از دوستان و باشگاه‌ها با من تماس می‌گیرند که ما به تو رای داده‌ایم در هیأت رئیسه حضور داشته باشی تا حق و حقوق‌مان را پیگیری کنی و این فشار روی من وجود دارد که چرا هیچ درآمدی به باشگاه‌ها داده نمی‌شود و مدام می‌گویند رای نداده‌ایم که بابت این مسائل سکوت کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که خواسته باشگاه‌ها از اعضای هیأت رئیسه سازمان لیگ چیست، گفت: آنها دنبال این هستند که چرا درآمدهای سال گذشته بین باشگاه‌ها توزیع نمی‌شود. همانطور که می‌دانید اسپانسر فصل گذشته سازمان لیگ ۳۵ میلیارد تومان چک برگشتی دارد که اگر این پول داده شود خیلی از مشکلات و معضلات باشگاه‌ها حل می‌شود. از سویی باشگاه‌ها از این گله دارند که چرا قراردادهای سال جدید پرداخت نمی‌شود. درحالیکه ۱۰ هفته از لیگ گذشته هنوز دیناری ازسال گذشته به باشگاه‌ها داده نشده است.

آذری تصریح کرد: من درخواستی به آقای بهاروند داده‌ام که در خصوص برگزاری جلسات هیأت رئیسه سازمان لیگ تصمیم روتین گرفتند و ما این جلسات را مرتب داشته باشیم. البته من نمی‌دانم در گذشته سبک و سیاق جلسه چه بوده اما اساسنامه سازمان لیگ را که مطالعه کردم متوجه شدم این اساسنامه دچار مشکلاتی است. ما باید مرتب جلسات آسیب‌شناسی داشته باشیم و تصمیمات‌مان بابت بررسی‌های سالانه‌مان مشخص شود. به نظرم اساسنامه فعلی سازمان لیگ نیاز به بازنگری دارد و این اساسنامه جوابگوی نیازهای این سازمان نیست. من معتقدم اگر کسی مسئولیتی قبول می‌کند حیطه این مسئولیت باید جامع باشد. البته آقای بهاروند موافق است که جلسات هیأت رئیسه به صورت مرتب برگزار شود. من معتقدم مطالبات باشگاه‌ها به حق است و واقعا باشگاه‌ها نیاز به پرداختی‌های جدید هستند.

مدیرعامل ذوب‌آهن در جواب به این پرسش که چرا اسپانسر جدید پولی پرداخت نمی‌کند، گفت: طی تماسی که با شیرازی اسپانسر جدید سازمان لیگ داشتیم، گفت که برای فصل جدید ۵ میلیارد تومان به حساب ریخنه است اما اینکه او به چه حسابی ریخته است، ما نمی‌دانیم و بهتر است شما از او سؤال کنید. خیلی از باشگاه‌ها هستند که در خرج هفتگی خود مانده‌اند در حالی که مرتب از سازمان لیگ اخطار می‌گیرند. سازمان لیگ از اسپانسر فصل گذشته خود شکایت کرده است و ما معتقدیم این مشکل باید حل شود و این مشکلات مالی که باشگاه‌ها دارند زیبنده لیگ ما نیست. این موضوع می‌تواند هم به تیم‌ها و هم به لیگ خدشه ایجاد کند. من همه مشکلات را به آقای تاج هم گفته‌ام و قرار شده در هفته آینده جلسه داشته باشیم. با توجه به موفقیت‌های تیم ملی و صعود ما به جام جهانی بدهکار بودن باشگاه‌ها و داشتن مشکلات مالی برای فوتبال ما خوب نیست.

آذری ادامه داد: بدهی سازمان لیگ به باشگاه‌ها واقعا معضل است. همین الان شما به سازمان لیگ مراجعه کنید می‌گویند مثلا باشگاه ذوب‌آهن ۱۶۰ میلیون تومان به این سازمان بدهکار است اما از آن طرف سازمان لیگ هنوز پول تبلیغات محیطی فصل گذشته را نداده است. با این شیبی که وجود دارد بله همه باشگاه‌ها به سازمان لیگ بدهکارند اما در واقعیت وقتی پول تبلیغات محیطی توزیع شود هیچ باشگاهی به سازمان لیگ بدهکار نمی‌مانند. من پیشنهادم این است که از این ۳۵ میلیارد تومان پاس نشده بین باشگاه‌ها تقسیم بندی شود و به حساب باشگاه‌ها خوابانده شود تا به محض پاس شدن این پول خیلی از معضلات مالی باشگاه‌ها حل شود. البته معتقدم آقای بهاروند انرژی خوبی برای حل شدن معضل باشگاه‌ها می‌گذارد و اگر می‌بینید باشگاه‌ها سرپا هستند به خاطر علاقمندی سرمایه‌گذاران آنهاست. اما این شیوه در آینده باعث ایجاد مشکلات می‌شود. شما نگاه کنید AFC سه باشگاه بزرگ عربستانی را به دلیل بدهی از آسیا محروم کرد و اکنون در کشور خود باشگاه‌های بزرگ ما دچار بدهی هستند و جالب است که این موضوع از طرف فدراسیون اعلام می‌شود اما هیچ کسی هیچ کاری نمی‌کند. در واقع سازمان لیگ خودش بدهکارتر از باشگاه‌هاست.

 

۲۰۵۱

فارس

وب سایت نود

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار