نادال از نخست وزیر ورزش سابق فرانسه غرامت خواست

ستاره تنیس اسپانیا از شخص اول سابق ورزش فرانسه که به او تهمت استفاده از مواد نیروزا زده بود، شکایت و طلب غرامت کرده است.

و به نقل از نشریه مارکا، وکلای رافائل نادال از روسلین باشلو، وزیر ورزش سابق فرانسه که مدتی پیش ستاره تنیس اسپانیا را به دوپینگ متهم کرده بود، شکایت کرده‌اند و از او غرامتی ۱۰۰ هزار یورویی خواسته‌اند.

ماه مارس سال گذشته بود که باشلو ادعا کرد نادال از مواد نیروزای ممنوعه استفاده کرده است. او که در فاصله سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ وزیر ورزش فرانسه بود، به شبکه D۸ فرانسه گفت: همه می‌دانند که مصدومیت معروف رافا نادال زمانی که ۷ ماه از میادین دور بود، در واقع به خاطر فرار از انجام تست دوپینگی بود که نتیجه‌اش مثبت می‌شد.

این اظهارنظر باشلو با واکنش نادال و وکلای وی همراه شده است و آنها در صدد اعاده حیثیت برآمده‌اند. وکیل نادال با نشان دادن سوابق پزشکی این تنیسور اسپانیایی برای اثبات مصدومیت او، عنوان کرد که اظهارات باشلو با توجه به سمتی که در آن زمان داشت، می‌توانست روی قراردادهای اسپانسری نادال با شرکای تجاری‌اش تأثیر منفی بگذارد.

در همین حال وکیل باشلو مدعی شده است که اظهارات این زن فرانسوی تنها تکرار حرف‌هایی بوده که در مصاحبه‌ برخی از تنیسورهای حرفه‌ای - از جمله کریستوف روشو بلژیکی و دانیل کولرر اتریشی - با رسانه شنیده بوده و تأکید کرد که اظهارات باشلو منجر به خاتمه همکاری نادال با هیچ یک از اسپانسرهایش نشده است. با این حال دادستان پرونده شکایت نادال از باشلو با اقامه دعوی از وزیر سابق ورزش، اتهام وارده به او را جدی دانست. قرار است حکم نهایی در خصوص این پرونده در تاریخ ۱۶ نوامبر (۲۵ آبان) اعلام شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار