مهاجمان استقلال و وابستگی به هافبکهای پشت سر

کمبود یه کاوه در خط حمله استقلال

جای خالی بازیکنی مثل کاوه رضایی در خط حمله استقلال در این فصل به شدت حس می شه.

به گزارش "توپ"، نه بازی از هفدهم سپری و هنوز دو مهاجم نوک استقلال موفق به زدن هیچ گلی نشدند.


قربانی و شهباززاده دو مهاجم نوک استقلالی ها هستند که با شماره های نه و ده مسابقات را با تصمیم منصوریان شروع کردند اما هرگز برای استقلال گلزنی نکردند. عملکرد بد این دو بازیکن در خط حمله در کنار عدم موفقیت در خلق موقعیت از سوی بازیکنان خط میانی باعث شده تا آبی های پایتخت در نه دیدار، تنها چهار گل به ثمر برساند.


ضعف هافبک های استقلال در خلق موقعیت در بازی با فولاد کاملا مشخص بود؛ فرشید اسماعیلی و داریوش شجاعیان در جریان مسابقه حتی یک بار نتوانستند قربانی و سجاد شهباززاده را در داخل محوطه جریمه صاحب توپ کنند؛ اما مورد مهم درباره این دو مهاجم این است که در روز بد هافبک ها نمی توانند با خلاقیت خود گره از کار آبی های باز کنند؛ کاری که کاوه رضایی فصل قبل به عالی ترین شکل ممکن و حتی در بدترین روزهای بازیکنان دیگر استقلالی ها انجام می داد.


شهباززاده و قربانی با خصوصیت های یک شکل، به عملکرد هافبکهای پشت سر خود وابسته هستند اما کاوه رضایی فصل قبل نه تنها بهترین گلزن استقلال بود بلکه آقای پاس گل این تیم نیز بود و این نکته نشان می دهد که کاوه رضایی در روزهایی که خط میانی استقلال عملکرد بدی داشت، به جای گل زدن در نقش های دیگر عملکرد خوبی داشت.


اوج گیری سجاد شهباززاده و علی قربانی با توجه به حضور بازیکنان خط میانی استقلال خیلی دور از دسترس نیست اما مطمئنا استقلال در نیم فصل نیاز مبرم به بازیکنی پست فوروارد دارد که بتواند در روزهای بد هافبکها مانند بازی با فولاد، بازی را برای استقلالی ها در بیاورد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار