شفر: ۶۰ درصد استقلال من را دیدید

سرمربی استقلال در نشست خبری بعد از دیدار با فولاد خوزستان حاضر شد.

به گزارش "توپ"، سرمربی آلمانی استقلال بعد از تساوی در اولین حضور روی نیمکت آبی ها برای پاسخگویی به خبرنگاران در نشست خبری شرکت کرد. مشروح این نشست خبری در ادامه می آید:

 

صحبت های اولیه؟


نیمه اول خوب بازی کردیم. از دفاع و رو به جلو بودیم و مطمئن بازی کردیم. تنها یک شانس گلزنی داشتیم. یکی از مشکلات بزرگ ما این بود که شانس گلزنی ایجاد نکردیم. تا وسط زمین خیلی خوب کار می کردیم اما پاس نهایی را نتوانستیم ارسال کنیم. روز اول نیز گفتم که خیلی کار داریم و باید تمرین کنیم. خدا را شکر که سه بازیکن ملی پوش به تیم ما اضافه شدند. ۶۰ درصد خواسته های من در زمین پیاده شد. تعویض منطقه بازی را خوب انجام ندادیم. تیم دفاعی مانند فولاد را تنها با سانتر و شوت می توان تهدید کرد اما سانترهای ما به محوطه جریمه نرسید و سانتر های ما بلند و کوتاه بودند. خیلی خوب بود که مشکلات را دیدیم تا در تمرینات بیشتر روی آنها کار کنیم. ناهماهنگی و پاس های اشتباه بازیکنان را دیدیم و هنوز نا هماهنگ هستیم. می توانستید ببینید که با گذشت دقایق بازی، استرس ما بیشتر می شد. طی روزهای آینده باید روی نقاط ضعف کار کنیم و هماهنگی را بالا ببریم. خدا را شکر تمامی بازیکنان حضور دارند. دفاع و دروازه بان ما عالی بودند. هر چند زیاد توپ روی دروازه ما نیامد اما خوب عمل کرد. روزبه چشمی و مجید حسینی خوب عمل کردند. پاس های اشتباه زیادی داشتیم و من توقع دارم تیم با آرامش بازی کند. ما یک شانس خوب داشتیم اما توپ پشت سر شهباززاده افتاد و ما باید این مشکلات را حل کنیم. از اول می دانستم که کار آسانی نداریم و در تمرینات هم این موضوع را حس کردم اما مطمئنا توانایی بازیکنان این مشکلات را حل می کند. از تماشاگران تشکر می کنم. مطمئنم روزی می رسد که هواداران با شادی به خانه بر می گردند.

 

بازی دفاعی فولاد؟


باید سعی کنیم سریعتر در زمین ظاهر شویم. به بازیکنان بارها گفتم توپ را باید در جریان بازی بیاندازند. از نظر ذهنی بازیکنان باید برای تغییرات آماده شوند. فوتبال اول در ذهن است و بازیکنان باید برای انجام کارهای تاکتیکی، تعادل و غیره آماده شوند. ما امروز شوت از راه دور نداشتیم و بازیکنان تنها بسته بازی می کردند. بازیکنان کناری ما باید خوب تقویت شوند. ما این بازی را آنالیز می کنیم و می دانم که مسائلی وجود دارد که باید تقویت شود.

 

 

مشاوره برای انتخاب ترکیب؟


من فیلم بازی های قبلی، عملکرد بازیکنان در تمرین و بازی های تیم ملی را تماشا کردم. بازی های فولاد را که در ویدئو دیدم، خیلی بهتر از این بودند. ما فولاد را خوب کنترل کردیم اما در ارسال پاس نهایی مشکل داشتیم. من علاقه داشتم تا بازی را با قربانی شروع کنم اما به دلیل مشکل مصدومیت از شهباززاده استفاده کردم. استقلال پارسال تیم خوبی بود اما شرایط امسال تغییر کرده است و بازیکنان استرس دارند زیرا از جایگاه اصلی خود خارج شدند. دیدیم که همه بازیکنان می خواستند بهترین باشند اما این موضوع شاید به چشم نیامده باشد. صد در صد در بازی بعدی خط هافبک و حمله مانند مدافعان ظاهر شوند، ما عالی می شویم.

 

چرا به آینده استقلال امیدوار هستید؟


هر تیمی می خواهد ببرد اما نتیجه مهم ترین نیست. ما توانایی این را داریم تا بهتر بهتر بشویم زیرا بازیکنان خوبی داریم اما به تمرین نیاز داریم. من می خواهم تمامی بازیکنان بهتر بهتر بشوند. من می خواهم نورافکن و سجاد بهتر عمل کنند و این هدف اصلی من است. رسیدن بازیکنان به توانایی اصلی، هدف ما است و البته شانس مهم است زیرا ما گاهی برنده می شویم بی آنکه تیم خوبی باشیم. ما می توانیم با دو مهاجم بلند قد بازی مستقیم انجام دهیم اما من می خواهم فوتبال بازی کنم. گفتم که باید سخت و با هدف کار کنیم. بازیکنان باید آن چیزی که در تمرین یاد می گیرند را در زمین ارائه دهند و بعد از آن ما مطمئنا برنده خواهیم بود زیرا توانایی آن را داریم. وقتی یک تیمی بسته بازی می کند، باید با سانتر شکستش دهیم. سانترهای ما یا بلند و یا کوتاه بودند. بازیکنان باید از نظر تکنیکی بهتر شوند. همانگونه که دیدیم در بازی ایران و روسیه، تیم ملی چگونه عمل کرد و ما نیز می خواستیم اینگونه عمل کنیم. بازیکنان را نمی شود مانند کامپیوتر کنترل کرد. وقتی یک تیم دفاعی بازی می کند، خلق موقعیت بسیار سخت است. یا باید از طریق شوت موقعیت بسیازیم یا باید با سرعت توپ را به بازیکنان کناری برسانیم اما ما توپ را به گوشه ها می بردیم و نگه می داشتیم. نمی شود در یک هفته به این موضوع دست پیدا کرد.

 

بازی در دربی؟


خوشحالم که در دربی بازی می کنیم زیرا دربی تهران از جمله مهم ترین دربی های دنیا است و خبرنگاران آلمانی نیز می خواهند آن را پوشش بدهند. من دربی های زیادی را بازی کردم و تماشاگران نگران نباشند. بازیکنانی که من دیدم، همگی می خواهند بهتر بهتر شوند. من به آنها کمک می کنم تا مشکلات برطرف شود و انرژی مثبت برای برد به تیم تزریق شود. صحبت های متعددی داشتیم و می دانیم که سیستم های زیادی برای بازی کردن وجود دارد. ضربه های ایستگاهی ما آنگونه که توقع داشتم نبود. یک سوم گلها از روی ضربات ایستگاهی است و ما باید روی آن کار کنیم. در زمین حریف توپ های زیادی را از دست دادیم. وقتی یک تیم دفاعی بازی می کند، با پاس کاری کوتاه کار ما سخت می شود. باید روی این موضوع تمرینات زیادی انجام بدهیم و بازیکنان باید مرتب حرکت کنند تا فضا ایجاد شود. اگر همه این اتفاقات رخ می داد، من اینجا نبودم و تیم ما صدر جدول بود. این تیم از نظر فوتبالی مریض است اما من تلاش می کنم تا با کمک اعضا به مسیر اصلی برگردیم.

 

 

ادامه دارد...

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار