مدیربرنامه‌های طیبی و زبیدی در گفت‌وگو با تسنیم:

فیفا پرونده شکایت پارس جنوبی از طیبی را رد می‌کند/ به جای پرداخت مطالبات زبیدی از او شکایت کردند!

مدیر برنامه طیبی گفت که فدراسیون جهانی فوتبال، پرونده شکایت باشگاه پارس جنوبی از این بازیکن را رد خواهد کرد.

خبرنگار ورزشی ، مهدی طارمی چند هفته پیش به خاطر عقد قرارداد با باشگاه ریزه‌اسپور ترکیه و بازگشت بدون اطلاع به ایران به مدت چهار ماه از فعالیت‌های فوتبالی محروم شد. پس از این اتفاق، گمانه‌زنی‌هایی در رسانه‌ها مبنی بر احتمال محرومیت محمد طیبی که شرایط مشابه طارمی را داشت و پس از عقد قرارداد با پارس جنوبی به تیم قطر اس‌سی پیوسته بود، به گوش رسید. صحبت‌های بهرام رضاییان، مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی هم مهر تأییدی بر این گمانه‌زنی‌ها بود.

مدیربرنامه‌های محمد طیبی در این باره به تسنیم گفت: ما در حال مذاکره با مدیران باشگاه پارس هستیم. این پرونده داخلی بوده و نباید شکایت فوق به فیفا ارجاع داده می‌شد. فیفا قطعاً این پرونده را رد می‌کند. در ماده ۱۰ قرارداد طیبی با پارس جنوبی نوشته شده است که در صورت بروز اختلاف میان طرفین، فدراسیون فوتبال رکن قضایی محسوب می‌شود، نه فیفا. من روز یکشنبه به سازمان لیگ رفتم و لایحه دفاعی خود را ارائه دادم. کمیته تعیین وضعیت باید در این باره حکم بدهد که فکر می‌کنم حق را به ما بدهد.

وی که مدیربرنامه‌های مهدی زبیدی نیز هست، در خصوص وضعیت این بازیکن نیز اظهار داشت: زبیدی طبق ماده ۲۳ بند ۱۲ آیین‌نامه، قرارداد خود را با استقلال خوزستان به طور یک‌طرفه فسخ کرد. قرارداد سال گذشته زبیدی با این باشگاه ۳۰۰ میلیون تومان بوده است، در حالی که مجموع پرداختی استقلال در فصل پیش به زبیدی تا انتهای فصل، ۱۲۳ میلیون تومان بود. آنها باید ۵۰ درصد مبلغ قرارداد را تا انتهای فصل می‌دادند، اما پس از پایان فصل، ۱۱ میلیون تومان دیگر به زبیدی پرداخت کردند که باز هم به ۵۰ درصد قرارداد نرسید.

مدیربرنامه‌های طیبی و زبیدی تصریح کرد: مدیران باشگاه استقلال خوزستان گفتند که پنج درصد قرارداد بابت هزینه‌های فدراسیون فوتبال و مالیات کسر می‌شود، در حالی که مالیات بر عهده بازیکن است و ربطی به باشگاه ندارد. همچنین مسئولان این باشگاه، چکی را که به ما دادند، در این قرارداد لحاظ کردند و گفتند باید تا تاریخ چک یعنی ۳۰ تیر صبر می‌کردیم، در حالی که چک، وسیله پرداخت است و مبلغ پرداختی محسوب نمی‌شود. مدیران این باشگاه هنوز ۳۰ درصد از مبلغ قرارداد دو فصل پیش را هم به زبیدی طلبکار هستند و او هزینه جراحی رباط صلیبى خود را هم پرداخت کرد. مدیران باشگاه استقلال به جای پرداخت بقیه مطالبات زبیدی، از او شکایت کردند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار