از در دربی تا اخراج رضاییان با علیپور

این روزها ستاره پرسپولیس علیپور است نه منشا و نه حتی طارمی

در روزی که پرسپولیس طارمی را نداشت و گادمین منشا هم در حد و اندازه‌اش ظاهر نشد، علی علیپور استادیوم غدیر را به پایان ناکامی پرسپولیس تبدیل کرد.

به گزارش "توپ"، سرمربی کروات پرسپولیس آخرین برد تیمش را در جدال لیگ برتر شانزدهم  شهریور جشن گرفت و با سه گل مقابل گسترش فولاد به پیروزی رسید و اکنون پس از گذشت یک ماه دوباره توانست در دیداری خارج از خانه به پیروزی دست یابد. اردوی پرسپولیسی‌ها که بعد از اخبار حاشیه‌ای مربوط به محرومیت باشگاه و طارمی و البته شکست سنگین مقابل الهلال با بحران مواجه شده بود و تمام موفقیت‌های سه سال اخیر تحت شعاع آن قرار داشت نیاز به یک بازگشت بزرگ داشت. تیمی که بتواند همچون فصل پانزدهم با حرارت و پرتلاش هواداران را بار دیگر امیدوار کند و اینبار این اتفاق در استادیوم غدیر و برابر استقلال خوزستان اتفاق افتاد.


نقش اول این بازی اما در غیاب طارمی علیپور لقب گرفت. مهاجم شمالی سرخپوشان که به واسطه حضور ستاره‌ی شماره ۹ همواره در سایه قرار داشت، بار دیگر توانست توانایی خود را به اثبات برساند و به مرد اول استادیوم غدیر در ترکیب پرسپولیس تبدیل شد.

 


علیپور که اولین بار نام او بعد از گلزنی به پرسپولیس و ناکام گذاشتن این تیم در کسب عنوان قهرمانی در ترکیب راه آهن به گوش رسید و در آن بازی توانست با ثبت گل تساوی زردپوشان زخم بزرگی به سرخپوشان بزند، با حضور در جمع این تیم و گلزنی در دربی همه چیز را به سود خود خاتمه داد. با این حال عدم استمرار در روند گلزنی و عملکرد فنی در کنار حضور سلبریتی‌های ملی‌پوش باعث شده تا او فصول حضورش در این تیم را با آماری متعادل و نه در قامت ستاره پشت سر بگذارد.

 


علی علیپور؛ شماره هفتادی که از ابتدای حضورش در این تیم با همین شماره غیرمتعارف در لیست حاضر شد و اکنون با گذشت چهار سال همچنان هیچ ادعایی در خصوص دیگر شماره‌های مربوط به دنیای ستاره‌ها ندارد. او البته فارغ از دنیای ستاره‌ بازی، یکی از بزرگترین حواشی‌های پرسپولیس را نیز در اردوی امارات با درگیری منجر به اخراج رامین رضاییان ساخت اما اینقدر برانکو ایوانکوویچ به عملکردش اعتقاد داشت که در بازگشت به استادیوم شهید کاظمی او نیز در کنار تیم قرار گرفت و رضاییان هرگز نتوانست بار دیگر چمن کاظمی را از نزدیک ببیند. این اعتقاد به علیپور باعث شد تا او در هفته‌های باقیمانده لیگ قهرمانان آسیا و البته لیگ برتر در نقش یک ستاره برای او بدرخشد تا کمتر کسی مدافع جنجالی و ملی‌پوش را به خاطر بیاورد. ثبت هشت پاس گل و ۳ گل در کنار گرفتن دو پنالتی بعد از این ماجرا از انگیزه بالای علیپور برای پاسخ دادن به این محبت برانکو ایوانکوویچ خبر داد.

 


علیپور ابتدای فصل را نیز با درخشش برابر نفت تهران در سوپرکاپ آغاز کرد تا استارت پرسپولیس با جشن قهرمانی همراه شود. شماره ۷۰ پرسپولیس که در فصل گذشته ۴ گل به ثمر رسانده بود تا به اینجا فصل با عملکردی مشابه در پایان هفته هشتم لیگ هفدهم ۴ گل به ثبت رسانده تا یک اتفاق بزرگ در روزهایی که هواداران و باشگاه نگران محرومیت مهدی طارمی و تبعات فنی ناشی از عدم حضور آقای گل دو فصل اخیر که تیم را تهدید می‎کند هستند، توسط او رقم بخورد. جالب اینکه گادوین منشا نیز علیرغم تبلیغات وسیعی که در ابتدای فصل در خصوص او صورت گرفت، هنوز نتوانسته در قامت یک گلزن فوق العاده برای پرسپولیس نشان دهد. اکنون و در غیاب مهدی طارمی و روزهای ناکامی گادوین منشا، روزهای ستاره شدن شماره ۷۰ پرسپولیس و فاصله گرفتن از عملکردی در سطح یک بازیکن معمولی در این تیم از سوی اوست. علیپور برابر استقلال خوزستان با هدفگیری‌های حرفه‌ای‌اش نشان داد که می‌توان روی او برای دستیابی و فتح دروازه الهلال امیدوار بود و در صورتی که منشا نیز در حد و اندازه خودش باشد بعید نیست آنها شانس خود را بیش از این کنند. باید دید این فرصت ۹۰ دقیقه‌ای ستاره شدن را علیپور قادر به سود بردن خواهد بود یا اتفاقات همچنان مسیر کند گذشته را برای او همراه خواهد داشت.

 

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار