من و جاور به دنبال مدال طلای بازی‌های آسیایی و ماندگار ی در ورزش ایران هستیم

سیفی: به رکورد شکنی فکر نمی‌کنم/ تکرار عنوان قهرمانی جهان بسیار سخت است

قهرمان ووشوی جهان اظهار داشت: در حال حاضر هدف من و مهسا جاور کسب مدال طلا در بازی‌های آسیایی اندونزی است تا در ورزش ایران ماندگار شویم.

محسن محمدسیفی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصو کسب چهارمین مدال طلای ووشوی جهان اظهار داشت: مسابقات ووشوی قهرمانی جهان با حضور ۶۰ کشور در سطح بسیار بالایی برگزار شد و حدود ۳۰ نفر در وزن من حضور داشتند که یکی از شلوغ‌ترین اوزان مسابقات بود. با تمریناتی که انجام داده بودم و زحماتی که اوجاقی و نوروزی در اردوهای تیم ملی برای ما کشیده بودند از شرایط بدنی و روحی و روانی خوبی برخوردار بودم و با چهار پیروزی هوشمندانه صاحب چهارمین مدال طلای جهان شدم.

وی در خصوص نخستین قهرمانی تیم ساندای ایران در مسابقات جهانی اظهار داشت: واقعیت این است که فکر نمی‌کردیم این اتفاق بیفتد اما تمام تلاش ما این بود که نایب قهرمانی دوره گذشته خود را تکرار کنیم. تیم ما شرایط خوبی در مسابقات جهانی روسیه داشت و به معنای واقعی کلمه یک تیم بودیم و سعی کردیم هر کدام به نحو احسن وظیفه خود را انجام بدهیم. به نظر من حتی توانایی کسب ۵ مدال طلا در این مسابقات را هم داشتیم اما متاسفانه پای حمید قلی‌پور با او یاری نکرد و به ۴ مدال طلا و یک نقره دست یافتیم.

قهرمان ووشوی جهان تاکید کرد: خدا را شکر که توانستیم با نتیجه‌ای بسیار خوب برای نخستین بار در ساندا قهرمان جهان شویم اما نظر شخصی من این است که خیلی سخت است که دیگر این نتیجه تکرار شود.

سیفی در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال رکوردشکنی در مسابقات قهرمانی جهان خواهد بود یا نه، گفت: به رکوردشکنی و کسب عنوان پرافتخارترین ووشوکار جهان فکر نمی‌کنم اما دوست دارم در هر مسابقه با تمام وجود تلاش و بهترین نتیجه را کسب کنم. در حال حاضر نیز در تاریخ ووشوی ایران و جهان کسی را نداریم که ۴ طلای مسابقات قهرمانی جهان و ۲ طلای بازی‌های آسیایی را کسب کرده باشد. 

وی با تاکید بر  کسب سومین مدال طلای بازی‌های آسیایی در اندونزی عنوان کرد: در حال حاضر فقط به کسب سومین مدال طلای بازی‌های آسیایی فکر می‌کنم و از دوباره تمرینات خود را برای مسابقات اندونزی از سر می‌گیرم تا به این مهم دست پیدا کنم.

نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم تیم ملی ووشو ایران در خصوص خداحافظی از دنیای قهرمانی اظهار داشت: تا زمانی که ذهن و جسمم اجازه بدهد در مسابقات حضور خواهم داشت و به دنبال افتخارآفرینی برای کشور هستم اما هر زمانی احساس کنم دیگر در اردوهای تیم ملی توان تمرین کردن با تمام وجود را ندارم و از لحاظ روحی و جسمی نیز در شرایط مناسب نیستم از ورزش خداحافظی خواهم کرد.

سیفی در خصوص اینکه او و مهسا جاور پرافتخارترین زوج ورزش ایران هستند به تسنیم، گفت: لطف خدا شامل حال من و مهسا شده که در هر مسابقه‌ای حضور پیدا می‌کنیم با دست پر باز می‌گردیم . حضور مهسا در کنارم باعث خوشحالی من است و در کنار هم تلاش کردیم قله‌های آسیایی و جهانی را فتح کنیم و برای هم دلگرمی هستیم. در حال حاضر نیز هدف هر دو نفر ما کسب مدال طلا در بازی‌های آسیایی اندونزی است تا در ورزش ایران ماندگار شویم.

قهرمان جهان در پایان خاطر نشان کرد: باید از علی‌نژاد ، رئیس فدراسیون ووشو بابت تمام امکاناتی که برای تیم ملی فراهم کرد تا این افتخارآفرینی رقم بخورد، تشکر کنم. در اردوهای تیم ملی حتی از کمترین چیزها دریغ نشد و تدارک بسیار خوبی برای ما فراهم شد تا به قهرمانی جهان دست یابیم.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار