پایان هفته دوم لیگ برتر وزنه‌برداری با ثبت رکوردهای سلیمی و رستمی

رکوردهای دو ملی‌پوش تیم بیمه رازی در هفته دوم لیگ برتر وزنه‌برداری باشگاه‌های کشور در اردوی تیم ملی با حضور داوران بین‌المللی کشورمان به ثبت رسید.

و به نقل از سایت فدراسیون وزنه‌برداری، کیانوش رستمی و بهداد سلیمی دو ملی‌پوش تیم وزنه برداری بیمه رازی، با توجه به اینکه قبل از رقابت‌های هفته دوم لیگ برتر باشگاه‌های کشور برای انجام مصاحبه به منظور دریافت ویزای امریکا به کشور امارات سفر کرده بودند و تمرینات مناسبی را جهت حضور در این هفته مسابقه لیگ نداشتند، لذا با توجه به اهمیت مسابقات جهانی امریکا و با درخواست محسن بیرانوند سرمربی تیم ملی و همچنین با موافقت فدراسیون، در اردوی آماده سازی شهرستان بابلسر برای تیم بیمه رازی به روی تخته رفتند و امتیازات هفته دوم را برای این تیم، جمع آوری کردند. برهمین اساس عصر امروز (چهارشنبه ۱۹ مهرماه) با حضور داوران بین المللی کشورمان در اردوی بابلسر رکوردگیری رسمی از این دو ملی پوش به عمل آمد.

کیانوش رستمی در حرکت یکضرب ابتدا وزنه ۱۶۱ کیلویی را توانست مهار کند و در حرکت دوم موفق به مهار وزنه ۱۷۰ کیلوگرم نشد و از حرکت سوم خود انصراف داد. کیانوش در حرکت دوضرب وزنه های ۱۹۰ و ۲۰۲ کیلویی را مهار کرد و وزنه ۲۰۷ کیلوگرمی را نتوانست بالای سر ببرد و در نهایت با مجموع ۳۶۳ کیلوگرم به کار خود پایان داد.

بر همین اساس با محاسبه رکوردهای کیانوش رستمی در این رکوردگیری، رده بندی نفرات برتر دسته ۸۵ کیلوگرم در هفته دوم لیگ بزرگسالان باشگاههای کشور، به شرح زیر است:

۱- کیانوش رستمی (بیمه رازی): حرکت یکضرب ۱۶۱ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۲۰۲ کیلوگرم و مجموع ۳۶۳ کیلوگرم
۲- علی میری (رعد پدافند): حرکت یکضرب ۱۶۰ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۲۰۱ کیلوگرم و مجموع ۳۶۱ کیلوگرم (رکوردهایش در بازی های داخل سالن آسیا به میزبانی عشق آباد ترکمنستان در هفته دوم لیگ برتر مورد محاسبه قرار گرفته بود)
۳- علی مکوندی (مناطق نفت خیز جنوب خوزستان): حرکت یکضرب ۱۵۲کیلوگرم، حرکت دوضرب ۱۹۷ کیلوگرم و مجموع ۳۴۹ کیلوگرم
۴- مسعود چترایی (بیمه رازی): حرکت یکضرب ۱۶۱ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۱۸۷ کیلوگرم و مجموع ۳۴۸ کیلوگرم

بهداد سلیمی در حرکت یکضرب وزنه های ۱۹۵ و ۲۰۲ کیلوگرم را مهار کرد و موفق به ثبت وزنه ۲۰۷ کیلوگرم نشد.وی در حرکت دوضرب فقط وزنه ۲۳۰ کیلویی را بالای سر برد و وزنه های ۲۴۵ و ۲۵۰ کیلویی را نتوانست به نام خود ثبت کند و سرانجام با مجموع ۴۳۲ کیلوگرم در صدر دسته ۱۰۵+ کیلوگرم ایستاد.

همچنین در دسته ۱۰۵+ کیلوگرم و با محاسبه رکوردهای ثبت شده بهداد سلیمی در این رکوردگیری، رده بندی نفرات برتر این وزن در هفته دوم لیگ بزرگسالان باشگاههای کشور، به شرح زیر خواهد بود:

۱- بهداد سلیمی (بیمه رازی): حرکت یکضرب ۲۰۲ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۲۳۰ کیلوگرم و مجموع ۴۳۲ کیلوگرم
۲- محسن بهرام زاده (رعد پدافند): حرکت یکضرب ۱۹۶ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۲۳۵ کیلوگرم و مجموع ۴۳۱ کیلوگرم
۳- همایون تیموری (مناطق نفت خیز جنوب خوزستان): حرکت یکضرب ۱۹۵ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۲۳۵ کیلوگرم و مجموع ۴۳۰ کیلوگرم (رکوردهای وی در بازی های داخل سالن آسیا در هفته دوم لیگ برتر لحاظ شده بود)
۴- علی داودی (مناطق نفت خیز جنوب خوزستان): حرکت یکضرب ۱۷۵ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۲۲۳ کیلوگرم و مجموع ۳۹۸ کیلوگرم

رده بندی تیم‌ها در هفته دوم به شرح زیر است:
۱- بیمه رازی با ۶۲۹ امتیاز
۲- رعد پدافند با ۵۸۰ امتیاز
۳- مناطق نفت خیز جنوب خوزستان با ۵۸۰ امتیاز
۴- نیروی زمینی ارتش با ۵۴۴ امتیاز
۵- عقاب نیروی هوایی با ۴۶۸ امتیاز
۶- نور همدان با ۲۳۲ امتیاز

رده بندی تیم‌ها بعد از گذشت دو هفته از لیگ برتر به شرح زیر است:
۱- بیمه رازی با ۱۲۵۳ امتیاز
۲- مناطق نفت خیز جنوب خوزستان با ۱۱۷۶ امتیاز
۳- رعد پدافند با ۱۱۷۳ امتیاز
۴- نیروی زمینی ارتش با ۱۰۶۷ امتیاز
۵- عقاب نیروی هوایی با ۹۷۵ امتیاز
۶- نور همدان با ۷۱۰ امتیاز

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار