حضور ایران در سید ۳ جام جهانی با صعود ۳ پله‌ای در رده‌بندی جدید فیفا

با پیش‌بینی رده‌بندی پیش‌روی فیفا، حضور تیم تحت هدایت کارلوس کی‌روش با سه پله صعود در سید ۳ قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۱۸ قطعی به نظر می‌رسد.

، در حالی که فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) قرار است دوشنبه ۱۶ اکتبر (۴ مهر) رده‌بندی ماهیانه تیم‌های ملی جهان را اعلام کند، سایت «football-rankings.info»  طبق فرمول‌های موجود اقدام به پیش‌بینی جایگاه‌ تیم‌های ملی جهان کرد که بر این اساس تیم ملی کشورمان با سه پله صعود در رده بیست‌ودوم جهان جای می‌گیرد و همچنان در صدر تیم‌های آسیایی این رده‌بندی است.

در قاره آسیا پس از ایران، ژاپن (رده ۳۶ جهان)، کره‌جنوبی (رده ۳۸ جهان)، استرالیا (رده ۴۴ جهان) و عربستان (رده ۵۱ جهان) نیز رده‌های دوم تا پنجم را به خود اختصاص داده‌اند. جایگاه ۱۰ تیم برتر جهان نیز به این شرح خواهد بود: آلمان، برزیل، پرتغال، آرژانتین، شیلی، بلژیک، پرو، لهستان، کلمبیا و فرانسه.

از آنجایی که فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) پیش از این اعلام کرده بود که سیدبندی قرعه‌کشی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ بر اساس رده‌بندی ماه اکتبر فیفا خواهد بود، این بدین معناست که با پیش‌بینی جایگاه تیم ملی فوتبال کشورمان در رده‌بندی پیش‌روی فیفا، حضور ایران در سید ۳ قطعی است.  

بر اساس پیش‌بینی سایت «football-rankings.info» تیم تحت‌هدایت کارلوس کی‌روش به احتمال فراوان در سید ۳ کنار تیم‌هایی همچون مصر، کاستاریکا، صربستان، ایسلند و اروگوئه قرار خواهد گرفت.

پیش‌بینی می‌شود آلمان، برزیل، پرتغال، لهستان، بلژیک، پرو، آرژانتین و فرانسه در سید یک قرار بگیرند. همچنین تیم‌هایی همچون انگلیس، مکزیک، ایتالیا (در صورت صعود)، اروگوئه، اسپانیا، سوئیس (در صورت صعود) و کلمبیا احتمالاً در سید دوم قرار خواهند گرفت.

حضور عربستان و کره جنوبی در سید چهارم قطعی است، این در حالی است که حضور نیجریه، ژاپن و استرالیا نیز در این سید بسیار محتمل است.

سایت «football-rankings.info» پیش‌بینی کرده احتمال حضور  ایران در سید سه ۷۸.۱۳ و در سید چهار ۲۱.۸۷ درصد است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار