در گفت‌وگو با تسنیم

کوهیان: برنامه لیگ برتر بسکتبال انعطاف زیادی دارد/ کیفیت مسابقات بالا خواهد بود

سرمربی تیم بسکتبال دانشگاه آزاد گفت: برنامه و جدول مناسبی برای لیگ پیش رو انتخاب شد و به تصویب رسید که انعطاف بیشتری نسبت به سال‌های قبل دارد.

فرزاد کوهیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، در مورد لیگ برتر بسکتبال در فصل ۹۶-۹۷ اظهار داشت: با وجودی که از تعداد تیم‌های حاضر در لیگ، یکی کم شده است اما تصمیمات خوب و موثری در نشست سازمان لیگ گرفته شد.

او ادامه داد: برنامه و جدول مناسبی برای لیگ پیش رو انتخاب شد و به تصویب رسید که انعطاف بیشتری نسبت به سال‌های قبل دارد به این ترتیب که در صورت بروز هر گونه مشکل،‌ می‌توان برنامه جدید را به خوبی جایگزین کرد و لیگ آسیبی نمی‌بیند. در برنامه فعلی، زمان حضور تیم‌های باشگاهی و ملی در مسابقات آسیایی نیز لحاظ شده است. بنابر این، کیفیت مسابقات بالا خواهد رفت.

کوهیان در مورد محدودیت جذب بازیکنان ملی‌پوش توسط باشگاه‌ها گفت: در سال‌های گذشته، تصمیم بر این بود که هر تیم فقط ۳ سهمیه ملی جذب کند ولی امسال این قانون برداشته شده و بازیکنان و تیم‌ها برای عقد قرارداد، محدودیتی ندارند.

سرمربی تیم دانشگاه آزاد تصریح کرد: در زمانی هر تیم اجازه جذب ۳ ملی پوش را داشت، قدرت بین تیم‌ها تقسیم می‌شد ولی اگر اسپانسر و منابع مالی خوبی در لیگ حضور نداشته باشد، بازیکنان ملی‌پوش، آسیب می‌بینند. به این شکل ممکن بود تا تعدادی از ملی‌پوشان در عین شایستگی یا در تیم خوبی بازی نکنند و یا اصلاً تیم پیدا نکنند. در مجموع از خروجی لیگ امسال می‌توان در مورد سال آینده تصمیم درستی گرفت.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار