وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید پشتیبان قایقرانی باشند

بوداغی: در مسابقات آسیایی مثل یک سرباز برای برافراشتن پرچم ایران می‌جنگیم

ملی‌پوش قایقرانی کشورمان گفت: در مسابقات آسیایی همه بچه‌ها از خودم گرفته تا سایر قایقرانان می‌خواهند مثل یک سرباز برای برافراشتن پرچم ایران بجنگند.

امین بوداغی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی در خصوص مسابقات قهرمانی آسیا در رشته آب‌های آرام اظهار داشت: از اردیبهشت ماه در دو کاپ شرکت کردیم و در شهریور ماه نیز در قهرمانی جهان حاضر شدیم و این فرصت خوبی بود تا خودمان و حریفان را محک بزنیم. در هر ماده بچه‌ها حریفانشان را می‌شناسند بعلاوه نتایجی هم که در مسابقات اخیر کسب شده فاصله زیادی با حریفان‌مان نداشته و این نشان می‌دهد که رسیدن به مدال دور از دسترس نیست.

وی افزود: در ورزش نمی‌توان چیزی را پیش بینی کرد و یا قولی داد اما این را یادآور می‌شوم که همه بچه‌ها از خودم گرفته تا سایر قایقرانان می‌خواهند مثل یک سرباز برای برافراشتن پرچم ایران بجنگند و بهترین مدال را کسب کنند.

قایقران کشورمان در خصوص شرایط تمرین ملی‌پوشان نیز یادآور شد: خوشبختانه تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و تنها مشکلی که داشتیم مسئله کاهش عمق آب دریاچه آزادی بود. آب دریاچه چندین متر پایین رفته بود و مربیان و کادر فنی رکوردهای واقعی قایقرانان را نداشتند. باید یادآوری کنم که با وجود این شرایط رکوردهای بچه‌ها خوب بود.

وی خاطرنشان کرد: بچه‌ها تجربه خوبی دارند و چندین سال است که اردوهای مستمر را پشت سر گذاشته و در مسابقات گوناگونی شرکت کرده و به شرایط خوبی رسیده‌اند.

بوداغی با اشاره به فاصله یکساله تا آغاز بازی‌های آسیایی جاکارتا عنوان کرد: اگر بخواهیم واقع‌بینانه نگاه کنیم مسئله این است که تا زمانیکه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نگاهشان به قایقرانی به عنوان یک رشته پر مدال نباشد، کار سخت است. در همین رشته آب‌های آرام ۱۲ رشته المپیکی داریم که همه آنها جزو رشته‌های بازی های آسیایی هم هست. اگر در این بخش سرمایه گذاری شود نمی‌گویم ۱۲ طلا اما می توان به ۵ مدال طلا رسید.

وی افزود: برای رشته‌ای مانند فوتبال که یک مدال دارد روی تعداد زیادی سرمایه گذاری می‌شود در صورتی که در قایقرانی با توجه و حمایت از چندین قایقران چندین مدال کسب می‌شود.

ملی‌پوش قایقرانی کشورمان با اشاره به تلاش های امینی گفت: رئیس فدراسیون تا اینجای کار تلاش زیادی کرده و برنامه‌های چندین ساله قایقرانی را ادامه داده تا این رشته به جایگاه کنونی رسیده است. نمی‌توان از امینی خرده گرفت چرا که تمام توانایی و بضاعت خود را به کار گرفته تا قایقرانی در این جایگاه قرار بگیرد و کسی نمی‌توان بابت مسائلی مانند حقوق قایقرانان و اردوها به او خرده بگیرد و هیچ حاشیه‌ای نمی‌توان برای او ایجاد کرد.

وی تاکید کرد: الان زمانی است وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید پشتیبان فدراسیون باشند. هر اعزام و اردو در قایقرانی هزینه زیادی دارد و به دلیل اینکه لیگ هنوز آنقدر حرفه‌ای نشده که که از قایقرانان بخواهند که در شهر خودشان تمرین کنند و تنها در نزدیک مسابقات اردوی تیم ملی تشکیل شود.

بوداغی با اشاره به لزوم تمرینات مداوم در این رشته، یادآور شد: قایقرانان ازبکستان و قزاقستان مدام در اردوهای داخلی و خارجی هستند و ما هم نیازمند همین شرایط هستیم. امیدوارم برای حضور موفق در مسابقات قهرمانی آسیا دعای مردم بدرقه راه ما باشد و بهترین نتیجه را بگیریم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار