تمجید خاص سرمربی آرنتین از کاپیتان تیمش پس از صعود به جام جهانی

سامپائولی: مسی بهترین بازیکن تاریخ است/ فوتبال، قهرمانی در جام جهانی را به او بدهکار است

سرمربی تیم فوتبال آرژانتین پس از پیروزی ۳ بر یک شاگردانش در اکوادور و صعود مستقیم به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از کاپیتان تیمش به شیوه‌ای خاص قدردانی کرد.

، تیم ملی آرژانتین بامداد امروز (چهارشنبه) به لطف درخشش لیونل مسی و هت‌تریک او، بازی خارج از خانه‌اش برابر اکوادور در دور آخر مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه که در دقیقه اول آن گل خورد را ۳ بر یک برد و صعود کرد.

خورخه سامپائولی که تیمش با این پیروزی مستقیماً به جام جهانی صعود کرد و از رفتن به پلی‌‌آف هم معاف شد، پس از مسابقه به تمجید از کاپیتان و مهاجم تیمش، لیونل مسی پرداخت که هر سه گل آلبی‌سلسته را به ثمر رساند.

سامپائولی گفت: مسی بهترین بازیکن تاریخ است. من در آخرین صحبتی که قبل از بازی با بازیکنانم داشتم از آنها خواستم که هرطور که می‌توانند به مسی کمک کنند تا به جام جهانی برود. با توجه به گل زود هنگامی که خوردیم، برنامه بازی ما کمی پیچیده شد با این حال هر چه از زمان مسابقه می‌گذشت، وضعیت روانی بازیکنان ما بهتر شد. به نظر من فوتبال، [قهرمانی در] جام جهانی را به مسی بدهکار است و ما این فرصت را داشتیم که به او کمک کنیم به روسیه برود. با این شیوه من بازیکنانم را برای اینکه نزدیک مسی باشند و به او کمک کنند، تهییج کردم. امیدوارم که با گذر زمان بتوانیم یک گروه جنگنده و آماده برای رقابت در جام جهانی بسازیم. از نقشی که برای آماده کردن این تیم برای کسب این پیروزی مقتدرانه داشتم خوشحالم و احساس رضایت می‌کنم. این پیروزی متعلق به بازیکنان ماست چون آنها بودند که شرایطی سخت را تحمل کردند. در ضمن ما برای دومین بار در خاک اکوادور پیروز شدیم.

سرمربی سابق سویا ادامه داد: پیروزی آرژانتین در آخرین بازی‌اش و رسیدن به جام جهانی در حال حاضر چنان موجی از شادی و هیجان را به وجود آورده که مانع انتقاد از خود می‌شود اما من انتظار دارم که سطح تیمم از این بالاتر باشد. ما باید وضعیتی را در تیم‌مان ایجاد کنیم که در تمام بازی‌های بعدی‌مان با شرایطی مشابه به این بازی به میدان برویم. باید یک تیم قوی برای جام جهانی بسازیم.

سامپائولی که دو سال پیش با شیلی فاتح کوپا آمه‌ریکا شد، در بخشی از حرف‌هایش برای بازیکنان سابقش در این تیم که نتوانستند جواز حضور در جام جهانی را بگیرند، ابراز تأسف کرد و گفت: من برای بازیکنان تیم ملی شیلی کمی ناراحتم.  

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار