واکنش رسانه‌های آلمانی به شکست سنگین نوجوانان این کشور مقابل ایران

پیروزی پرگل تیم نوجوانان ایران برابر آلمان در مسابقات جام جهانی زیر ۱۷ سال هند بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های آلمان داشته است.

، تیم فوتبال نوجوانان ایران که در اولین بازی خود در مرحله گروهی مسابقات جام جهانی زیر ۱۷ سال هند با نتیجه ۳ بر یک از سد گینه گذشته بود، شب گذشته (سه‌شنبه) نیز با نتیجه پر گل ۴ بر صفر آلمان را در هم کوبید تا صعودش به مرحله یک‌هشتم نهایی این رقابت‌ها را قطعی کند.

شکست سنگین آلمان برابر شاگردان عباس چمنیان بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های آلمان داشته است، به طوری که سایت شبکه تلویزیونی «یورو اسپورت آلمان» در این باره نوشت: تیم تحت‌ هدایت کریستین ووک کاملاً شایسته شکست ۴ بر صفر برابر ایران بود و پس از این بازی ناامیدکننده اکنون صعودش به مرحله بعد مسابقات جام جهانی زیر ۱۷ سال در هاله‌ای از ابهام است و در بازی آخرش مقابل گینه کاملاً تحت‌فشار خواهد بود.

در ادامه این گزارش آمده است: در حضور ۵ هزار هوادار، تیم ملی آلمان به خصوص در نیمه اول عملکرد خیلی ضعیفی را از خود به نمایش گذاشت و خوش‌شانس بود که تنها با دو گل خورده راهی رختکن شد. در نیمه دوم هم با وجود تغییرات در ترکیب تیم، مشکلات حل نشد و آلمان دو گل دیگر دریافت کرد.   

نشریه «اشپیگل» نیز با این تیتر که «آلمان کاملاً مطیع ایران بود!» به انتقاد از عملکرد نوجوانان این کشور برابر شاگردان عباس چمنیان پرداخت و نوشت: دومین بازی، اولین شکست! نوجوانان آلمان بدون خلق حتی یک موقعیت جدی در جام جهانی هند مغلوب ایران شدند. با این شرایط حتی صعود تیم به مرحله یک‌هشتم نهایی کاملاً در خطر است. تیم زیر ۱۷ سال آلمان باید نگران این عملکرد ناامیدکننده‌اش باشد.

«اشپیگل» نیز با «یورو اسپورت آلمان» هم‌عقیده و بر این باور است که نوجوانان آلمان عملکرد ضعیفی در ۴۵ دقیقه اول به نمایش گذاشتند و خوش‌شانس بودند که در نیمه اول تنها دو گل از ایران دریافت کردند. تغییرات نیمه دوم هم که حاصلی برای آلمان نداشت.

نشریه «کیکر» هم با تیتر «مشکل بزرگ در خط دفاعی نوجوانان آلمان» عملکرد این تیم در بازی دومش در مرحله گروهی مسابقات جام جهانی زیر ۱۷ سال را این‌طور ارزیابی کرد: با عملکرد فاجعه‌‌بار تیم نوجوانان آلمان، آنها در دومین بازی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه ۴ بر صفر برابر ایران تن به شکست دادند. در کنار اشتباهات خط دفاعی، نوجوانان آلمان مرتکب اشتباه‌های مهلکی شدند و حتی می‌توانستند گل‌های بیشتری دریافت کنند.

«کیکر» در ادامه نوشت: خط دفاع آلمان به طور کلی از هم پاشیده بود و در کارهای هجومی نیز چیز خاصی از آنها ندیدیم. در مقابل اما هر حرکت هجومی ایران خطرناک بود چون خط دفاعی آلمان بسیار متزلزل نشان داد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار