۲۲ تیمی که بلیت روسیه را گرفتند/ ۹ سهمیه باقی مانده به کدام تیم‌ها می‌رسد؟

با پایان رقابت‌های مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ در تمامی قاره‌ها به استثنای آفریقا، هنوز ۹ تیم دیگر شانس صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را دارند.

، پرونده بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در قاره اروپا و آمریکای لاتین شب گذشته (سه‌شنبه) بسته شد و به این ترتیب چهره ۹ تیم صعود کننده از قاره سبز که به عنوان سرگروه به روسیه میزبان به عنوان دیگر نماینده اروپا ملحق می‌شوند، مشخص شد. همچنین تکلیف هشت تیم دوم برتر گروه‌های ۹ گانه برای رفتن به پلی آف - جایی که ۴ جدال رفت و برگشتی تکلیف ۴ سهمیه باقی مانده قاره اروپا را مشخص خواهند کرد – روشن شد.

در آمریکای جنوبی نیز چهره چهار تیمی که مستقیماً به جام جهانی صعود می‌کنند و نیز تیم پنجم که باید در پلی‌آف میان قاره‌ای به مصاف نیوزیلند (نماینده اقیانوسیه) برود مشخص شد.

مسابقات مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ در آمریکای شمالی و مرکزی و حوزه دریای کارائیب (کونکاکاف) هم به پایان رسید و ۳ تیم صعود کننده مشخص شدند. تیم چهارم این منطقه هم که هندوراس است در پلی‌آف میان قاره‌ای به دیدار استرالیا به عنوان پنجم نماینده آسیا می‌رود.

به این ترتیب چهره ۲۲ تیم از ۳۲ تیمی که تابستان سال آینده به روسیه سفر خواهند کرد، مشخص شد و تکلیف ۹ سهمیه دیگر که در آبان ماه با برگزاری دور آخر مرحله انتخابی در قاره آفریقا (برای مشخص شدن سه سهمیه باقی مانده) و باز‌ی‌های پلی‌آف‌ در قاره اروپا و بازی‌های پلی‌آف میان قاره‌ای مشخص خواهد شد. روسیه هم که میزبان مسابقات است.

۲۲ تیمی که تا کنون به جام جهانی صعود کرده‌اند عبارتند از:

آسیا: ایران، کره جنوبی، ژاپن، عربستان سعودی، (استرالیا با شکست سوریه در پلی‌آف درون قاره‌ای به پلی‌آف میان قاره‌ای با هندوراس رسید)

اروپا: فرانسه، بلژیک، اسپانیا، آلمان، صربستان، پرتغال، لهستان، انگلیس و ایسلند

آفریقا: نیجریه و مصر (تونس، کنگو «از گروه اول»، مراکش، ساحل عاج«از گروه سوم»، سنگال، بورکینافاسو و کیپ ورده«از گروه چهارم» هنوز شانس دارند.)

آمریکای جنوبی: برزیل، اروگوئه، آرژانتین و کلمبیا (پرو به پلی‌‌آف میان قاره‌ای برابر نیوزیلند رسید)

آمریکای شمالی: مکزیک، کاستاریکا و پاناما (هندوراس به پلی‌آف میان قاره‌ای برابر استرالیا رسید)

 روز سه‌شنبه آینده ( ۲۵ مهرماه) قرعه‌کشی مرحله پلی‌آف در مقر فیفا در زوریخ انجام می‌شود  و بازی‌های رفت در روزهای ۱۸  تا ۲۰ آبان و جدال‌های دور برگشت در روزهای ۲۱ تا ۲۳ آبان انجام می‌شود.


 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار