انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ - روسیه

آرژانتین با هت‌تریک مسی به جام‌جهانی رسید، اروگوئه و کلمبیا صعود کردند / پرو حریف نیوزیلند در پلی‌آف شد

سرانجام آرژانتین با هنرنمایی ستاره بزرگش به جام‌جهانی ۲۰۱۸ صعود کرد و شیلی، قهرمان آمریکای‌جنوبی ناباورانه حذف شد.

، هفته هجدهم و پایانی  رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ در آمریکای‌جنوبی با صعود آرژانتین، کلمبیا و اروگوئه و رهسپار شدن پرو به بازی پلی‌آف در شب حذف ناباورانه شیلی به اتمام رسید.

 در مهم‌ترین بازی، آرژانتین که در خطر حذف قرار داشت با هت‌تریک لیونل مسی، فوق‌ستاره‌اش در زمین اکوادور بدون شانس صعود ۳ بریک پیروز شد و به لطف نتایج سایر تیم‌ها به جام‌جهانی راه یافت.

 پس از اینکه ایبارا در دقیق یک اکوادور را پیش انداخت، مسی ۳ بار در دقایق ۱۱، ۱۸ و ۶۲ گل زد و ضمن رقم زدن برتری ۳ بریک، آرژانتین را به جام‌جهانی برد.

 برزیل که پیش از این صعود خود را قطعی کرده بود با برتری ۳ بر صفر خانگی مقابل شیلی، ضمن کمک به تسهیل صعود آرژانتین، قهرمان ۲ دوره اخیر کوپا آمه‌ریکا را حذف کرد.پائولینیو در دقیقه ۵۵ و  خسوس در دقایق ۵۷ و ۹۰  برای برزیل گل زدند.

 اروگوئه با درخشش مهاجمانش، ۴ بر ۲  در خانه بولیوی را برد و مسافر جام‌جهانی شد. کاسرس در دقیقه ۳۹، کاوانی در دقیقه ۴۲ و سوارز در دقایق ۶۰ و ۷۶ برای اروگوئه و سیلوا (بازیکن حریف) در دقیقه ۲۴ و گودین (بازیکن حریف) در دقیقه ۷۰ برای بولیوی گلزنی کردند.

 در دیگر بازی‌ها، کلمبیا با تساوی یک بریک در زمین پرو صعود کرد و حریفش به پلی‌آف رسید. ونزوئلای انتهای جدولی هم  در خانه پاراگوئه به برتری یک بر صفر رسید.

 به این ترتیب در پایان دور انتخابی، برزیل ۴۱ امتیازی همراه اروگوئه ۳۱، آرژانتین ۲۸ و کلمبیای ۲۷ امتیازی به جام‌جهانی صعود کرد و پروی ۲۶ امتیازی به عنوان تیم پنجم راهی بازی پلی‌آف مقابل نیوزیلند نماینده اقیانوسیه شد.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار