برگزاری مجمع فدراسیون زیر نظر وزارت ورزش است

کیارستمی: وزارت ورزش هر زمانی اعلام کند برای برگزاری انتخابات آماده‌ایم/ اصلاحات وزارتخانه در اساسنامه مدنظر قرار گرفت

دبیر فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: اساسنامه مدنظر وزارت ورزش را برای فدراسیون جهانی ارسال کردیم و توسط مجامع جهانی این اساسنامه تأیید شد.

رضا کیارستمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی در خصوص تایید اساسنامه فدراسیون تیراندازی با کمان توسط فدراسیون جهانی اظهار داشت: اساسنامه فدراسیون جزو معدود فدراسیون‌هایی است که به تازگی مورد تایید فدراسیون جهانی قرار گرفته و ما اصلاحیه آن را هم برای فدراسیون جهانی فرستادیم و هیچ ایرادی از آن گرفته نشد. این موضوع این نوید را می‌دهد که بتوانیم بر مبنای این اساسنامه تلاش خود را در این فدراسیون ادامه دهیم.

دبیر فدراسیون تیراندازی با کمان درخصوص برگزاری انتخابات گفت: موضوع برگزاری انتخابات بر عهده وزارت ورزش است. ما قبلا ثبت نام کردیم و این آمادگی را داریم که ثبت‌نام مجدد انجام دهیم چرا که زمان زیادی از ثبت نام گذشته و هر زمانی که وزارت ورزش بخواهد فدراسیون آمادگی اجرای آن را دارد. بهترین تصمیم را وزارت ورزش می‌گیرد و ما هم آن را اجرا می‌کنیم.

 کیارستمی در پاسخ به اینکه چه مواردی جهت تایید فدراسیون جهانی درخصوص موضوع برگزاری انتخابات مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد: اصلاحیه در مورد تعداد ورزشکاران و اعضای مجمع و نوع حاکمیت وزارت ورزش بر مجمع و شرایطی بود که در اساسنامه قبلی هم موجود بود و با اصلاحات کوچکی توسط وزارت ورزش به فدراسیون جهانی ارسال شد و ایرادی هم از آن گرفته نشد.

وی در خصوص تایید اساسنامه در هیئت دولت به تسنیم گفت: ما نهاد عمومی غیر دولتی هستیم و برگزاری مجمع ما زیر نظر وزارت ورزش است و این وزارتخانه تمام اساسنامه‌ها را تایید هیئت دولت می‌رساند و مطمئنا لازم است تا دولت روی آنها نظر بدهد.

کیارستمی در خصوص اینکه آیا وزارت ورزش در جریان تائید اساسنامه قرار دارد، گفت: مطمئنا هر اصلاحیه و قانونی که برای ما بیاد وزارت ورزش به عنوان نهاد بالادستی ما روی آن نظر می‌دهد و هر نظری هم که وزارت ورزش روی این بحث داشته باشد ما تابع آن هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با تایید اصلاحیه توسط فدراسیون جهانی موضوعات مطرح شده در خصوص انتخابات فدراسیون به پایان خواهد رسید، یادآور شد: از ابتدا که انتخابات فدراسیون برگزار شد هیچ شائبه‌ای در اساسنامه فدراسیون وجود نداشت. اساسنامه ما جدید و مورد تائید فدراسیون جهانی بود و با نظارت مجمع جهانی انتخابات در ایران برگزار شد اما با توجه اینکه وزارت ورزش بر این نظر است که همه اساسنامه‌ها شکل یکنواختی داشته باشند این موارد مطرح شد.

دبیر فدراسیون تیراندازی با کمان با تاکید مجدد بر اینکه اصلاحیه بر اساس تایید وزارت ورزش انجام شده است، به تسنیم گفت: وزارت ورزش یک اساسنامه پایه را برای همه فدراسیون‌ها در نظر گرفت و ما هم با وجود اینکه ۹۹درصد آن با اساسنامه مورد تائید فدراسیون جهانی برابری و تنها یک تفاوت جزیی داشت، اساسنامه را برای فدراسیون جهانی فرستادیم و تاییدیه آن آمد و کارها بر اساس این اساسنامه انجام می‌شود.

کیارستمی  در خصوص اعزام تیم کامپوند به مسابات جهانی مکزیک خاطرنشان کرد: منتطریم ویزای ترانزیت از طرف کشور هلند صادر شود. بچه‌ها در اردو و آماده اعزام هستند. همه چیز از جمله ویزای مکزیک و هتل و پرداخت ورودی‌ها انجام شده است. مکزیک دیر برای ما دعوتنامه را فرستاد و بخش اعظمی از تاخیر در آماده شدن ویزای هلند هم به همین دلیل است و به همین دلیل پروسه دریافت ویزا زمان‌بر شد. امیدواریم بتوانیم تیم را اعزام کنیم تا از رنکینگ عقب نمانیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار