در گفت‌وگو با تسنیم

ثمری: با مربی ایرانی و امکانات بهتر همچنان می‌توانم کارهای بزرگی انجام دهم/ در عشق‌آباد بدشانسی آوردم

قهرمان پرتاب وزنه آسیا گفت: با مربی ایرانی و البته با در اختیار داشتن امکانات بهتر می‌توانم همچنان کارهای بزرگی انجام دهم.

علی ثمری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره عملکردش در مرحله دوم رقابت‌های دوومیدانی باشگاه‌های کشور اظهار داشت: خدا را شکر عملکردم خیلی خوب بود. بعد از بازی‌های داخل سالن آسیا در ترکمنستان از لحاظ روحی ضربه خوردم، چون بدنم آماده بود و روی یک بدبیاری موفق نشدم. پس از بازگشت به تهران به دنبال بهبود مصدومیتم رفتم و بعد از دو سه هفته تمرینات، روز گذشته رکورد ۱۹.۲۵ متر را رکورد معقولی است، به ثبت رساندم. اگر اشتباه نکرده باشم، نفر دوم در بازی‌های داخل سالن آسیا رکورد ۱۹.۲۳ متر را ثبت کرد. در واقع طلا برای من بود، اما بدشانس بودم و قسمت نبود که روی سکو بروم.

وی که در بازی‌های کشورهای اسلامی چهارم شد، سپس به مقام نخست مسابقات قهرمانی آسیا رسید و بعد از آن در بازی‌های داخل سالن آسیا از کسب مدال باز ماند درخصوص این روند مدال‌آوری در رویدادهای مهم که در واقع یک در میان بوده، گفت: در بازی‌های کشورهای اسلامی ضربه بدی خوردم و فقط ۲ سانتیمتر کم آوردم. در عشق‌آباد هم که دچار آسیب‌دیدگی شدم. یک ورزشکار نمی‌تواند در همه رقابت‌ها موفق ظاهر شود. در واقع هر ورزشکاری برای خود یک هدف را تعیین می‌کند و برای رسیدن به آن می‌جنگد. هدف من نیز در چند ماه گذشته کسب عنوان قهرمانی در آسیا بود که به آن رسیدم.

قهرمان پرتاب وزنه آسیا در پاسخ به این سوال که بزرگترین هدفش چیست؟ عنوان کرد: هدف اصلی‌ام بازی‌های آسیایی جاکارتا است و صددرصد به دنبال طلای آن بازی‌ها هستم.

ثمری در پاسخ به این سوال که آیا پاداش قهرمانی در آسیا را گرفت یا خیر؟ گفت: چند هفته قبل مراسمی برگزار شد و توانستم پاداش ۵۰ میلیون تومانی را نقد کنم.

وی در پایان درباره لزوم استفاده از مربی خارجی خاطرنشان کرد: در این باره فدراسیون تصمیم می‌گیرد، اما می‌خواهم بگویم که من با همین مربی ایرانی و البته با امکانات بهتر، می‌توانم همچنان کارهای بزرگی انجام بدهم. دوومیدانی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ مدالی در پرتاب وزنه در مسابقات فضای باز نداشت، اما من طلای آسیا در هند را گرفتم و قطعاً دوباره می‌توانم آن را تکرار کنم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار