واکنش کیوانی به تداوم سقوط بانوان پینگ‌پنگ‌باز در رنکینگ جهانی

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان به موضوع ادامه سقوط بانوان پینگ‌پنگ‌باز کشورمان در رده‌بندی جهانی این رشته واکنش نشان داد.

خبرنگار ورزشی ، جدیدترین رده‌بندی پینگ‌پنگ‌بازان جهان چند روز قبل منتشر شد که در آن همه بانوان ایران با سقوط مواجه شدند؛ روندی که در چند ماه گذشته هم ادامه داشته است.

فاطمه کیوانی سرمربی تنیس روی میز بانوان در واکنش به این شرایط به خبرنگار ورزشی گفت: این مشکل را در ماه‌های اخیر داشته‌ایم که بانوان در حال اُفت هستند. در واقع آنها از خرداد ماه وارد هیچ مسابقه‌ای نشده‌اند یا اگر هم به تورنمنتی رفته‌اند، برابر کسانی به میدان رفتند که رنکینگ نداشتند.

وی افزود: بخش دیگری از موضوع هم به ترکیب تیم ملی بازمی‌گردد. ندا شهسواری پیش از این کمی خسته بود و از مصدومیت هم رنج می‌برد و به همین دلیل اُفت کرد. به هر حال همه تلاش ما این است که رنکینگ ملی‌پوشان بهتر شود، هر چند که این رنکینگ ملاک خیلی خوبی از سطح و جایگاه بازیکنان نیست، چون در رویدادهای مختلف مشاهده شده که بازیکنانی با رنکینگ پایین‌تر توانسته‌اند نفرات برتر از خود را شکست بدهند.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: ما همچنین نمی‌توانیم بازیکنان را به هر مسابقه‌ای بفرستیم، چون اگر مقابل نفر بدون رنکینگ شکست بخورند، رنکینگ خودشان بدتر هم می‌شود. به هر حال ۳، ۴ پروتور را در نظر گرفته‌ایم و همچنین قصد داریم دو پینگ‌پنگ‌باز به نام‌های مریم صامت و ندا شهسواری را به مسابقات بلژیک اعزام کنیم.

کیوانی درباره برگزاری اردوهای تیم ملی اظهار داشت: اردوی تیم ملی از هفته گذشته آغاز شده است و یک مربی چینی به صورت همزمان بر اردوی بانوان و مردان نظارت می‌کند. اردوی تیم ملی به صورت شبانه‌روزی خواهد بود و تا اردیبهشت ماه نیز ادامه خواهد داشت.

وی در پایان گفت: به احتمال فراوان به یک بانوی پینگ‌پنگ‌باز ایرانی سهمیه حضور در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی تعلق خواهد گرفت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار