دلخوری و عصبانیت خبرنگاران بعد از ۹۰ دقیقه معطلی

بی احترامی نکنید عالیجناب کی‌روش

رفتار عجیب سرمربی تیم ملی پس از پایان دیدار برابر توگو عصبانیت رسانه ای های حاضر در ورزشگاه آزادی را به دنبال داشت. بی اعتنایی اخیر کی روش را می توان جدیدترین رفتار او در قبال خبرنگاران ایرانی دانست.

به گزارش "توپ"، کارلوس کی روش در ادامه بی اعتنایی خود به رسانه های ایرانی رفتاری عجیب رو کرد. رفتاری که ناراحتی و عصبانیت اصحاب رسانه را در پی داشت. عصبانیتی که تحریم انعکاس اخبار تمرین شبانگاهی و مصاحبه میکسدزون را به همراه آورد.

 

دقایقی پس از پایان بازی و پیروزی تیم ملی در دیدار تدارکاتی برابر توگو در حالی که خبرنگاران و عکاسان زیادی خود را به سالن کنفرانس رسانده بودند تا به مانند همیشه به انعکاس صحبت های سرمربیان دو تیم بپردازند. سرمربی توگو به دلیل ساعت پرواز نتوانست به این نشست بیاید (هرچند او در میکسدزون و طبق اصول حرفه ای به صحبت پرداخت) و عجیب اینکه سرمربی تیم ملی ایران که پروازی به دنبال نداشت نیز به سالن کنفرانس نیامد!

 

نیامدن کی روش و عدم خروج بازیکنان تیم ملی از میکسدزون نشان داد اتفاق جدیدی در حال افتادن است و آن اتفاق تشکیل تمرین تیم ملی بعد از بازی برابر توگو بود. موضوعی که عدم اطلاع رسانی در رابطه با آن را می توان جدیدترین بی اعتنایی کارلوس کی روش نسبت به خبرنگاران دانست.

 

در حالی که کی روش زمان کافی داشت تا صحبت هایی هرچند کوتاه با خبرنگاران داشته باشد و سپس تمرین را آغاز کند ترجیح داد حدود ۵۰، ۶۰ خبرنگار و عکاس را در هوای سرد پنجشنبه شب ورزشگاه آزادی در میکسدزون و سالن کنفرانس و کنار زمین نگه دارد و بدون هیچ اعتنا و خبری به تمرین دادن بازیکنانش بپردازد. او حتی افتخار نداد به مسئولان بگوید کمترین اطلاع رسانی را در این رابطه داشته باشند. رفتاری که البته پیش از این نیز در ابعاد کوچکتر از کی روش دیده بودیم.

 

اینکه سرمربی پرتغالی تیم ملی قواعد خاص خود را دارد یک اتفاق مهم و مثبت است و طبعا یک مربی با دیسیپلین می تواند در فوتبال ایران به موفقیت برسد؛ اما مشکل از جایی آغاز می شود که کی روش نگاهی ابزاری به نفرات پشتیبان تیم ملی دارد. او خبرنگاران را تنها در حالی می خواهد که صحبت و احتمالا مطالبه ای از فدراسیون داشته باشد و در آن صورت به راحتی خود پیش قدم می شود تا بخواهد مصاحبه کند و ساعت تمرین تیم ملی را مدت ها قبل اطلاع رسانی می کند. برای درک بهتر این موضوع می توان به روزهایی رجوع کرد که وی در ابتدای تمرین در برابر خبرنگاران ظاهر می شد و در رابطه با لباسی که آدیداس نیست و دبیرکلی که دکتر نیست به ایراد صحبت‌های شدیدالحن مبادرت می ورزید و نکته جالب در این باره اینکه بازیکنان منتخب وی نیز پس از او روبروی دوربین ها حضور می یافتند و مطالبات را عنوان می کردند. این یعنی خبرنگار و عکاس و تصویربرداری که به درد کی‌روش می خورد.

 

در حالی که اصول حرفه ای در فوتبال دنیا می گوید پس از هر بازی رسمی سرمربی یا مربی هر تیم باید به صحبت در رابطه با آن بازی بپردازد و به سوالات خبرنگاران پاسخ دهد در ایران اوضاع به گونه ای دیگر است و البته تاسف برانگیزترین نکته در این باره این است که کسی از برنامه های پیش رو اطلاعی ندارد! تصمیم گیری در لحظه بیان می شود و طبعا هر دیدار با کی روش سورپرایزی را به دنبال دارد.

 

در پایان اینکه می توان حق داد هر مربی مرام مخصوص به خود را داشته باشد و با برنامه های خود پیش برود و البته این هم قابل قبول است که کی روش با همین رفتار توانسته روزهای موفقی در تیم ملی را پشت سر بگذارد؛ اما او باید بداند در ایران مشغول به کار است و قرارداد او نشان می دهد شرایط کار در ایران را پذیرفته است. همانطور که به مسابقات اصلی نزدیک می شویم از طریق نیروهایش تقاضای حمایت همه جانبه و پشتیبانی از سوی رسانه های مختلف را دارد (و اتفاقا این پشتیبانی به بهترین نحو نیز اتفاق می افتد) ای کاش این روزها نیز با رسانه ها با احترام بیشتری رفتار می کرد. این مربی باهوش بهتر از هر کسی می داند که تیم ملی تنها ۱۱ بازیکنی که به میدان می روند نیست، پس بهتر است کمی احترام و اعتنا را وارد دیسیپلین کاری خود کند.

 

علی رضا هاشمی

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار