کمتر از یک هفته دیگر برای اعتراض فرصت مانده است

طاهری - طارمی؛ همچنان در سکوت و عدم شفافیت

باشگاه پرسپولیس فقط یک هفته دیگر مهلت دارد تا پرونده محرومیت خود را به دادگاه CAS ببرد و این در حالی است که مدیرعامل و مهاجم این تیم همچنان ترجیح می‌دهند به‌دور از شفافیت موضوع را پیش ببرند.

خبرنگار ورزشی ، فیفا در تاریخ ۳۱ شهریور باشگاه پرسپولیس را به دلیل ماجرای فسخ قرارداد طارمی با ریزه اسپور ترکیه و بازگشت او به پرسپولیس از دو پنجره نقل‌وانتقالاتی و همچنین مهدی طارمی را به مدت چهار ماه از حضور در میادین محروم کرد اما بعد از گذشت دو هفته این باشگاه پرسپولیس هنوز اقدام رسمی در اعتراض به رأی صادره انجام نداده  و به نظر می‌آید مهدی طارمی تاکنون چنین تصمیمی نگرفته است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در روز بازی رفت این تیم با الهلال در مصاحبه با سایت رسمی این باشگاه برای اینکه آرامش را به تیمش برگرداند، رسانه‌ها را در زمینه پرداختن به حواشی انتقال مهدی طارمی به باشگاه ریزه اسپور و بازگشت این تیم به پرسپولیس، متهم به حاشیه‌سازی کرد و قرار شد بعد از بازگشت پرسپولیس از ابوظبی در مورد خیلی از ابهامات این انتقال بی‌سابقه شفاف‌سازی کند اما هنوز این اتفاق رخ نداده است.

شاید مسئولان باشگاه پرسپولیس تجربه این موضوع را پیدا کرده‌اند که اظهارنظر‌هایش‌شان این بار هم می‌تواند بعد‌ها به سندی علیه آنها تبدیل شود از این‌رو فعلا سکوت را به هر چیزی ترجیح می‌دهند. ضمن اینکه صحبت‌‌های ضد و نقیص گذشته آنها در مورد این پرونده در آرشیو رسانه‌ها موجود است.

پرسپولیس برای اینکه اعتراض خود به رای صادره از سوی فیفا را به دادگاه CAS ببرد کمتر از یک هفته دیگر وقت دارد چرا که دو هفته از رای صادر گذشته و طبق قانون این باشگاه ۲۱ روز برای بردن پرونده به دادگاه CAS وقت داشته و دارد.

باشگاه پرسپولیس رسما اعلام کرده در مورد رای صادره در مورد مهدی طارمی دخالتی نخواهد کرد و این موضوع را به خود این بازیکن و وکیلش سپرده‌اند و این طور به نظر می‌آید که مهاجم سرخپوشان برای اینکه جام جهانی را از دست ندهد برای بردن پرونده‌اش به دادگاه CAS و دستور توقف محرومیتش تردید دارد. هر چند خود بهتر از هر فرد دیگری می‌داند که اقدامش در پشت کردن به قراردادش با باشگاه ریزه اسپور چقدر آماتور بوده و به قول برانکو شانس آورده که فقط ۴ ماه محروم شده است.

نکته مهمتر اینکه باید مشخص شود تکلیف یک میلیارد و صد و پنجاه میلیون تومانی که هدایتی به طارمی داده بود تا با ریزه اسپور تسویه حساب کند چه شده است و چرا این پول با وجود پرداخت نشدن به باشگاه ترکیه‌ای در صورت حساب مالی باشگاه پرسپولیس قرار گرفته است؟ چرا هیچ‌گونه شفاف سازی از سوی مسئولان باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی در این باره صورت نمی‌گیرد؟

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال این روزها در حال بررسی این موضوع است و انتظار می‌رود با بررسی همه جوانب متخلفان را معرفی و با آنها برخورد لازم را انجام دهد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار