در ابتدای فصل ۸ بازیکن اصلی تیمم مصدوم شدند

پورموسوی: شفر نمی‌تواند تغییرات زیادی در استقلال ایجاد کند/ هواداران فهمیدند که فولاد خط قرمز همه‌چیز است

سرمربی تیم فولاد خوزستان معتقد است که سرمربی جدید حریف تیمش در هفته نهم لیگ برتر نمی‌تواند تغییرات زیادی در این تیم به‌وجود بیاورد.

سیداکبر پورموسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره آخرین وضعیت فولاد خوزستان پیش از دیدار هفته نهم مقابل استقلال، تغییرات به‌وجود آمده در کادر فنی آبی‌پوشان و ... صحبت‌هایی انجام داده است که مشروح آن را در زیر می‌خوانید:

تسنیم: آقای پورموسوی، از آخرین وضعیت فولاد خوزستان شروع بفرمایید. چه خبر از تیم‌تان؟
پس از آخرین دیدارمان در لیگ برتر، تمرینات را سه چهار روز تعطیل کردیم تا هم بچه‌ها به عزاداری‌شان برسند و هم کمی استراحت کنند. پس از شروع دوباره تمرینات هم کار بدنی متوسط انجام دادیم. دو دیدار دوستانه هم مقابل ملی حفاری و استقلال رامشیر تدارک دیدیم تا بچه‌ها از شرایط بازی دور نباشند. پس از دیدار مقابل استقلال رامشیر هم خودمان را آماده دیدار مقابل استقلال تهران در هفته نهم لیگ برتر خواهیم کرد. سعی می‌کنیم در هفته جاری فیلم بازی‌های قبلی استقلال را بررسی کنیم تا روی نقاط ضعف و قوت‌شان کار کنیم.

تسنیم: نظرتان درباره دیدار با استقلال چیست؟
این دیدار برای هر دو تیم سخت است. فولاد خوزستان تیمی است که بازیکنانش در این مدت نشان دادند که به خودباوری رسیده‌اند. بازیکنان ما روزبه‌روز بهتر می‌شوند و برای تداوم روند خوب‌شان باید استقلال را ببرند. استقلال هم با توجه به تغییراتی که داشته است، می‌خواهد بعد از مدت‌ها در آزادی امتیاز بگیرد. به همین خاطر می‌گویم دو تیم کار سختی دارند.

تسنیم:‌ تغییراتی هم در کادر فنی استقلال به وجود آمده و وینفرد شفر به‌عنوان سرمربی این تیم انتخاب شده است.
با توجه به تغییرات به وجود آمده احتمال دارد شناخت‌مان از استقلال کمتر شود. البته سرمربی جدید این تیم هم در این مدت کوتاه نمی‌تواند تغییرات زیادی به وجود بیاورد.

تسنیم: تغییرات به‌وجود آمده در کادر فنی استقلال به ضرر فولاد نیست؟ به‌هرحال یک شوکی به استقلال وارد شده و این‌ شوک‌ها هم معمولاً حداقل برای یکی دو بازی جواب می‌دهند.
ما اگر بتوانیم بازیکنان‌مان را آماده بازی کنیم، این تغییر مربی و شوک‌ها تأثیر نمی‌گذارد. بازی در ورزشگاه آزادی شرایط خاص خودش را دارد. بازیکنان ما باید خیلی قوی باشند و از لحاظ روانی خودشان را آماده کنند، چون همه نگاه‌ها در ایران به این بازی است. بازیکنان ما مصمم هستند که دیدار روز جمعه را ببرند. به‌جز عبدالله کرمی، همه بچه‌ها را در اختیار داریم تا مقابل استقلالی که بزرگ و قابل احترام است، نتیجه بگیریم.

تسنیم: اگر بتوانید استقلال را ببرید حتی امکان صعود تا رده دوم هم برای‌تان وجود دارد. فکر می‌کنید بتوانید این کار را انجام بدهید؟
بله، ما حتی وقتی مقابل استقلال خوزستان ۱۰ نفره شدیم، برد دست‌مان بود، اما شاید بچه‌ها یک لحظه گفتند بازی تمام شده که گل تساوی را خوردیم. بازیکنان ما با دل و جان بازی کردند، اما نتیجه نگرفتیم. امیدوارم مقابل استقلال آن تساوی را جبران کنیم.

تسنیم: دروازه‌بان‌تان، حامد لک هم در دیدار دوستانه تیم ملی مقابل توگو در درون دروازه بود، عملکرد خوبی داشت و کلین‌شیت هم کرد.
از دعوت حامد لک و علی عبدالله‌زاده به تیم ملی خیلی خوشحال شدیم. اگر کادر فنی تیم ملی یک مقدار ویژه‌تر به فولاد خوزستان نگاه کند، چند نفر دیگر از بچه‌ها هم توانایی پوشیدن پیراهن تیم ملی را دارند. حامد لک که سالیان سال است در تیم ملی حضور دارد و یکی از دروازه‌بانان باثبات محسوب می‌شود. زمانی که او را به فولاد خوزستان می‌آوردم، می‌دانستم که توانایی زیادی دارد و اگر تمام تمرکزش را بگذارد، می‌تواند بدرخشد. حامد (لک) امسال در یک محیط آرام کار کرد و خدا را شکر به تیم ملی هم دعوت شد. در کنار لک، ما علی عبدالله‌زاده را هم در تیم ملی داریم. دعوت علی (عبدالله‌زاده) که پس از سال‌ها به‌عنوان یک خوزستانی به تیم ملی دعوت شده است، جای خوشحالی دارد.

تسنیم: در هفته‌های گذشته شما چند باری از جو موجود در فولاد انتقاد کردید. الان با توجه به اینکه نتایج خوبی هم گرفتید، همچنان این فشارها روی شما وجود دارد؟
اصلاً آن اتفاقات ربطی به نتایج نداشت. من کارم را از پایه‌های فولاد شروع کردم و هفت سال در این باشگاه بودم. هواداران این تیم من را می‌شناسند. درست است که ۱۰، ۱۲ سال اینجا نبودم، اما به‌هرحال برگشتم. در ابتدای فصل هم با بودجه‌ای که در اختیار داشتیم، خوب یاری‌گیری کردیم. در همان ابتدای فصل هشت بازیکن اصلی‌ام که روی‌شان حساب باز کرده بودم، مصدوم شدند. در دو سه هفته ابتدایی لیگ من با «یک مشت» بازیکن ۱۷، ۱۸ ساله به میدان رفتم. در آن بازی‌ها میانگین سنی تیم ما ۲۳ سال و ترکیب کاملاً بومی شده بود. در آن مقطع یکسری فشارهای روی من آوردند، اما هواداران خیلی زود به خودشان آمدند و فهمیدند که فولاد خط قرمز همه چیز است.

آنها فهمیدند که هیچ چیز و هیچ‌‌کس بزرگ‌تر از فولاد نیست. هواداران ما فهمیدند که اگر به این چیزها دامن بزنند، فقط فولاد تحلیل می‌رود. من یک «پُست» در صفحه شخصی‌ام گذاشتم و در آن نوشتم که «الان همه باید یک سمت بشویم برای موفقیت فولاد خوزستان». هواداران هم با «کامنت‌»های‌شان به گوش من رساندند که در روزهای در شرایط سخت و خوش با ما هستند. پس از آن خدا را شکر شرایط خیلی بهتر شد. با آن اتحاد و همدلی که به وجود آمد، در آبادان و در آن فضای سنگین و سخت توانستیم امتیاز بگیریم. هر چند در آن بازی هواداران فولاد خوزستان مورد بی‌مهری قرار گرفتند، اما نتیجه خوبی کسب کردیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار