در گفت‌وگو با تسنیم

محمودی: من و غفور،‌ مکمل هم هستیم/ فشار زیادی را تحمل می‌‌کنیم

بازیکن تیم بانک سرمایه گفت: شرایط تیم بانک سرمایه از بقیه تیم‌ها سخت‌تر است چون فشار زیادی را تحمل می‌‌کنیم.

، یک فصل دوری از اردوهای سنگین سنگین تیم ملی، باعث شده تا با روحیه و بدن آماده‌تر برای لیگ برتر آماده شود. شهرام محمودی اگرچه نخستین مدال تاریخ تیم ملی ایران را که در رقابت‌‌های جام قهرمانان بزرگ را از دست داد ولی انگیزه زیادی برای درخشش مجدد در تیم ملی دارد. گفت‌وگوی او را با خبرنگار ورزشی می‌خوانید:

* تسنیم: همیشه درگیر مصدومیت‌های کهنه بودی. شرایط بدنی تو پیش از شروع لیگ برتر چطور است؟
شرایط بدنی خوبی دارم و درمان‌هایی که انجام می‌دهم، جنبه پیشگیری دارد تا دردهای قدیمی تشدید نشود.

* تسنیم: یک فصل غیبت در تیم ملی چه تاثیری در زندگی شخصی و والیبال حرفه‌ای تو داشت؟
برای من خیلی خوب و مفید بود چون فرصت کردم تا به مصدومیت کمر و کتفم برسم. بودن در کنار خانواده و نداشتن تمرین پرفشار، کمک زیادی به من کرد. در مجموع با بدنسازی و ریکاوری خوب، شرایط بهتری نسبت به سال‌های قبل در شروع لیگ دارم.

* تسنیم: تیم ملی در غیاب تو، یک لیگ جهانی بد را پشت سر گذاشت و مدتی بعد در مسابقات جام قهرمانان بزرگ به نخستین مدال تاریخ خود رسید. این دو نتیجه را چطور ارزیابی می‌کنی؟
من در زمانی که تیم ملی درگیر لیگ جهانی بود و فشار و هجمه روی بازیکنان و کادر فنی وجود داشت نیز گفتم که تعداد مصدومان تیم ملی، خیلی زیاد بود. درد زانوی موسوی، کتف امیر غفور، بیماری سعید معروف و خلاصه اتفاقات عجیب و غریب زیادی در تیم ملی افتاد. این اتفاقات ناخواسته، فرصت تمرین و آماده سازی را از تیم گرفت. قرعه سخت، بازیکنان جدید و همچنین تغییر سرمربی باعث شد تا تیم در مجموع، نتایج خوبی در لیگ جهانی نگیرد. اگر من در لیگ جهانی بازی می‌کردم، مکمل خوبی برای امیر (غفور) بودم. ما همیشه همدیگر با تکمیل می‌کنیم. حضور هر کدام از ما، باعث آمادگی بیشتر دیگری می‌شود. تیم ملی برای مسابقات انتخابی قهرمانی جهان و جام قهرمانان بزرگ،‌ فرصت کافی برای تمرین داشت و علاوه بر این،‌ مصدومیت بازیکنان نیز به طرز عجیبی برطرف شد. بازیکنان با ذهن و بدنی آماده وارد مسابقات شدند و نتیجه آن را هم دیدیم. به نظر من اگر چند ست بیشتر می‌بردیم، شانس قهرمانی در مسابقات ژاپن را نیز داشتیم. به هر حال نخستین مدال جهانی تیم بزرگسالان، برنز بود و من هم به آن افتخار می‌کنم.

* تسنیم: تیم بانک سرمایه در مسابقات باشگاه‌های جهان با قرعه بسیار سختی روبه رو شده است.
متاسفانه، بدترین قرعه ممکن به ما خورد و نمی‌شد با تیم‌هایی سخت‌تر قهرمان برزیل، ایتالیا و لهستان هم گروه شد. کار سختی داریم در پیش داریم ولی ناامید نیستیم. تمرکز ما روی لیگ برتر است و امیدواریم با پشت سر گذاشتن یک نیم فصل خوب، با آمادگی کامل راهی مسابقات باشگا‌ه‌های جهان شویم.

* تسنیم: تعدادی از بهترین بازیکنان ایران در تیم بانک سرمایه هستند. آیا همچنان برای پیروزی  و قهرمانی انگیزه دارید؟
صد در صد. تیم‌های رئال مادرید و بارسلونا نیز برای جدال با تیم‌های ته جدولی انگیزه زیادی دراند. انگیزه ما را به هدفمان نزدیک می‌کند. شرایط تیم ما از بقیه تیم‌ها سخت‌تر است چون فشار زیادی را تحمل می‌‌کنیم. همه دیدند که در ۲ سال گذشته، چقدر تیم ما را اذیت کردند. ما در سال نخست حضور در لیگ برتر، نصف پیکان هم بازیکن نداشتیم ولی به تیم کهکشانی‌‌ها معروف شدیم. این مسائل خیلی ما را اذیت کرد.

* تسنیم: ۳ دریافت کننده اصلی تیم یعنی ظریف، عبادی‌پور و چاچیچ از تیم بانک سرمایه جدا شدند. شرایط تیم بعد از جدا شدن‌ آنها چطور است؟
بازیکنان در فصل گذشته، ارتباط بسیار خوبی در زمین و خارج آن با یکدیگر داشتند. با رفتن چند بازیکن،‌ هماهنگی تیم ما کمی دچار مشکل می‌شود اما کسانی که در تیم بانک سرمایه حضور دارند، قطعاً لیاقت این تیم را دارند و با کمی تمرین به هماهنگی لازم می‌رسند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار