در گفت‌وگو با تسنیم

رضوانی: برای پیشرفت شنا به مربی خارجی نیاز داریم/ برخی‌ها فقط به دنبال حاشیه هستند

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: با تمام احترامی که برای مربیان ایرانی قائلم اما برای پیشرفت شنا نیاز به مربی خارجی داریم.

محسن رضوانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی اظهار داشت: در هفته ای که گذشت فدراسیون ایران میزبان «پائولو بارلی» نایب رئیس فدراسیون شنا، رئیس کنفدراسیون شنا اروپا و رئیس فدراسیون شنا ایتالیا بود. در این سفرالساندرو کامپانا دارنده مدال نقره المپیک لندن و برنز المپیک ریو به عنوان مربی تیم ملی ایتالیا به همراه «جوکارانا کارن» رئیس فدراسیون شنا مالت حضور داشتند. سفر پربار مدیریتی که نتایج خوبی برای ما داشت.

وی افزود: درپی حضور این افراد در تهران تفاهم نامه‌های همکاری با فدراسیون شنا ایتالیا امضا شد. این تفاهم‌نامه در خصوص انتقال دانش روز ورزش‌های آبی به مربیان و ورزشکاران ایران و استفاده از اطلاعات و مسائل فنی، برگزاری اردوهای برون مرزی و برگزاری دیدارهای دوستانه و تدارکاتی بود.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو ادامه داد: با توجه به این که ایتالیا در هر سه رشته آبی (واترپلو، شنا و شیرجه) جزو ۴-۵ تیم اول دنیا به شما می‌رود، استفاده از دانش آنها کمک موثری به پیشرفت ورزش‌های آبی ما خواهد داشت.

رضوانی یادآورشد: ملاقات میهمانان ما با وزیر ورزش و جوانان نیز از جمله مواردی بود که در این سفر رخ داد. در این ملاقات وزیر ورزش و جوانان کشورمان توصیه‌های لازم را برای توسعه ورزش پایه داشتند و قول حمایت بیشتر را به ما دادند.

وی تصریح کرد: براساس تفاهم نامه‌های منعقد شده در نظر داریم اردوهایی را برای ملی‌پوشان کشورمان در ایتالیا برگزار کنیم.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو از برنامه حضور مربی خارجی برای شنا خبر داد و دراین باره گفت: شرایط رشته شنای ما امروز به گونه‌ای است که نیاز به مربی خارجی داریم. با تمام احترامی که برای مربیان ایرانی قائلم اما این نیاز وجود دارد که مربی خارجی را در راس تیم ملی داشته باشیم. برنامه ریزی‌هایی دراین خصوص انجام داده‌ایم. رایزنی‌هایی را نیز داشته‌ایم. با یک نگاه حرفه‌ای به دنبال جذب مربی خارجی هستیم که به زودی این مربی اروپایی را معرفی خواهیم کرد.

رضوانی گفت: متاسفانه برخی‌ها تنها به دنبال حاشیه پردازی برای فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو هستند. در این میان بیشترین ضربه را از این حاشیه‌ها ملی‌پوشان و ورزشکاران کشورمان می‌خورند.

 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار