توجه آلمانی ها به سرمربی ایرانی زیر ۱۷ ساله های هامبورگ

هاشمیان: با همین تیم‌ها می توان یک مربی حرفه‌ای شد

حضور ستاره سابق تیم ملی ایران در تیم زیر ۱۷ ساله های هامبورگ و توام شدن این اتفاق با بازی های جام جهانی زیر ۱۷ سال ۲۰۱۷ هند باعث شد تا توجه رسانه های آلمانی به هاشمیان جلب شود.

به گزارش "توپ"، جام جهانی زیر ۱۷ سال در شرایطی از چند روز قبل در هند آغاز شد که در گروه C این رقابت ها آلمان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی با ایران نایب قهرمان آسیا هم گروه شد تا همین اتفاق سوژه خوبی باشد برای رسانه های آلمانی تا به سراغ چهره شاخص دهه گذشته فوتبال ایران بروند.


وحید هاشمیان که بیشتر فوتبال خود را در بوندس لیگا گذراند و با پیراهن تیم های بوخوم، هامبورگ، بایرن مونیخ و ... توانست برای فصول مختلف عناوین و افتخارات زیادی در باشگاه های این کشور به نام خود ثبت کند این روزها به عنوان مربی در تیم زیر ۱۷ سال هامبورگ استارت مربیگری خود را زده است.

 


همین بهانه خوبی بود تا سایت فدراسیون فوتبال آلمان و برخی رسانه های مطرح همچون مورگن پست در آستانه رویارویی نوجوانان این کشور با ایران به سراغ هاشمیان رفته و نظرات او پیرامون رویارویی دو کشور را جویا شوند. وحید که همواره اعلام کرده دوست دارد به مربی درجه یکی تبدیل شود در بخشی از صحبت های خود استارت از نوجوانان را پایه تبدیل شدن به یک مربی بزرگ باشگاهی قلمداد کرد.


هاشمیان در بخشی از صحبت های خود با سایت فدراسیون آلمان گفت:« حضور در تیم زیر ۱۷ ساله های هامبورگ تصمیمی کاملا درست بود، چون شک ندارم استارت از این رده سنی می تواند راه را برای تبدیل شدن به یک مربی حرفه ای فراهم کند و خواهید دید که تصمیم من در این راه اشتباه نبوده است».

 


ستاره سابق تیم ملی ایران در ادامه پیرامون رویارویی نوجوانان کشورمان با آلمان تصریح کرد:« این بازی را می توان تقابل تکنیک با تاکتیک نامید، چون نوجوانان ایرانی همواره جزو استعدادهایی هستند که تکنیک نابی دارند؛ در مقابل بازیکنان آلمانی هم با فوتبال آکادمیکی که آموزش می بینند نمایشی تاکتیکی ارائه می دهند».

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار