شفر آمار همه بازیکنان را دارد و درباره جباری تصمیم می‌گیرد

نوری: اختلافی با مجیدی نداریم، شفر هم حرفی از او نزد/آقایان سخنران جایی بین هواداران ندارند/برومند استقلالی نیست

سخنگوی کمیته فنی استقلال گفت که کسی با فرهاد مجیدی اختلافی ندارد و شفر هم حرفی درباره حضور وی در استقلال به آنها نزده است.

محمد نوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره حرف و حدیث‌ها در خصوص انتخاب سیروس دین‌محمدی و بیژن طاهری به عنوان دستیاران وینفرد شفر، بحث فرهاد مجیدی، انتقادات پیشکسوتان و ... صحبت‌ کرد.

* تسنیم: بین اهالی فوتبال این سؤال مطرح شده که چرا از بین اعضای کمیته فنی دو نفر دستیار شفر شده‌اند.

یکسری گزینه‌ها بودند که روی آنها بررسی‌های لازم انجام شد. ما کسی را روی نیمکت می‌خواستیم که حاشیه نداشته و دنبال این نباشد که فقط روی نیمکت بنشیند. پس از آنالیزها، دو نفر از اعضای کمیته فنی که رزومه‌دار بوده و مربیگری هم کرده‌اند، پیشنهاد داده شد. تأکید می‌کنم این دو نفر (بیژن طاهری و سیروس دین‌محمدی) را پیشنهاد دادیم، بحث انتخاب نبود. روز گذشته هم جلسه‌ای با شفر در هتل برگزار و در این باره صحبت کردیم.

خوشحالم که شفر مربی آگاهی است و خوب صحبت می‌کند. ما پیشنهاد خود را دادیم و او گفت بررسی خواهد کرد که آیا مورد تایید هستند یا نه. حق را به شفر دادیم و قرار است آنالیز کند. اگر شفر با حضور دین‌محمدی و طاهری مخالفت کند، گزینه‌های دیگر را مطرح خواهیم کرد. این حق برای شفر محفوظ است که خودش دستیارانش را انتخاب کند.

* تسنیم: در جلسه روز گذشته، شفر صحبتی از فرهاد مجیدی نکرد؟

نه، در این جلسه دو سه ساعته، هیچ صحبتی درباره گزینه خودش نکرد و بیشتر در خصوص تیم حرف زد. باید از افتخاری تشکر کنم که چنین گزینه‌ای انتخاب کرد، چون واقعا دوست دارد استقلال نتیجه بگیرد.

* تسنیم: عده‌ای می‌گویند هواداران استقلال دوست داشتند مجیدی دستیار شفر شود تا گزینه‌هایی چون دین‌محمدی و طاهری.

مجیدی با من همبازی بوده و برای استقلال زحمت کشیده است. فرهاد بازیکن محبوبی بوده و در این موضوع شکی نیست، اما استقلال یکسری شرایط و قوانینی دارد. مواردی هست که باید در آنالیز لحاظ شود. مجیدی محبوب است، اما او باید دوره‌های مربیگری را ببیند و سپس به استقلال بیاید. احساس می‌کنم در خصوص مجیدی، رسانه‌ها آب و تاب زیادی دادند و صحبت از دستیاری او مطرح کردند در حالی که شفر خودش تصمیم‌گیری می‌کند.

* تسنیم: اگر پیشنهاد شفر، مجیدی باشد، چه تصمیمی می‌گیرید؟

قطعا رزومه هر فردی که پیشنهاد شود را بررسی می‌کنیم. قبول دارم مجیدی آدم کوچکی نیست و هواداران او را قبول دارند.

* تسنیم: به نظر می‌رسد مدیریت باشگاه از رضا افتخاری گرفته تا کمیته فنی به نوعی با آمدن مجیدی مشکل داشته و مانع‌تراشی می‌کنند.

هر کاری می‌کنیم برای سربلندی استقلال است، چه مجیدی باشد چه نوری. الان به آرامش احتیاج داریم تا استقلال نتیجه بگیرد. هیچ کسی با مجیدی اختلاف ندارد. او جزو بازیکنان خوب استقلال بوده و برای این تیم زحمت کشیده است. با مجیدی هم صحبت کنید، می‌گوید اگر من هم نباشم، دوست دارم استقلال سربلند باشد.

* تسنیم: چرا تکلیف مجتبی جباری را روشن نمی‌کنید؟

شفر تازه آمده و درگیری بازی پیش رو مقابل فولاد خوزستان است. همه نگاه‌ها به این بازی است. شفر در روزهای آینده در مورد جباری تصمیم‌گیری خواهد کرد.

* تسنیم: شفر که به اندازه کافی از مهدی رحمتی و مجتبی جباری شناخت ندارد و قطعا او نظر نداده که رحمتی به تمرینات بازگردد، اما جباری نباشد. باید واقعیت را گفت که مدیریت باشگاه دوست ندارد جباری در استقلال باشد.

شفر همه چیز را مطالعه کرده و زیر و بم بازیکنان را می‌داند. او آمار همه چیز را دارد. قطعا کارهایی که به سود باشگاه باشد را انجام می‌دهد. از رسانه‌ها و هواداران می‌خواهم در این مقطع به استقلال کمک کنند، چون نیاز به حمایت داریم.

* تسنیم: پس از انتخاب شفر به عنوان سرمربی، برخی از پیشکسوتان انتقادات زیادی را مطرح کرده‌اند. به عنوان مثال، پرویز برومند گفته که اگر مدد جباری سرمربی استقلال می‌شد، بهتر از شفر بود. واکنش شما به این انتقادات چیست؟

از طرف من بنویسید که برومند استقلالی نیست، اگر بود که این حرف‌ها را نمی‌زد. برومند با این کار خودش را خراب کرده و دیگر جایگاهی بین هواداران ندارد. کسی که استقلال را دوست داشته باشد، حمایت می‌کند. آیا می‌توان منکر شفر شد؟ او در سطح خوبی بوده که انتخاب شده است. برومند خودش را زیر سؤال برده است. کسانی که اینگونه انتقاد می‌کنند، جزو خانواده استقلال نیستند و دوست ندارند تیم نتیجه بگیرد. دوستانی که سخنرانی می‌کنند، فکر نکنند با این حرف‌ها جایگاهی بین هواداران پیدا می‌کنند، اتفاقا دیگر جایگاهی نخواهند داشت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار