نیمار: شرایطی که مقابل بولیوی داشتیم، مناسب انسان‌ها نبود!

مهاجم تیم ملی فوتبال برزیلی از شرایط بازی سلسائو برابر بولیوی در دور ماقبل پایانی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به شدت انتقاد کرد.

، تیم ملی برزیل بامداد جمعه در دور ماقبل آخر بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه آمریکای جنوبی در خانه بولیوی به تساوی بدون گل رضایت داد. برزیلی‌ها هم همچون اکثر تیم‌هایی که به لاپاس، پایتخت بولیوی در ارتفاع ۳۶۴۰ متری از سطح دریا سفر می‌کنند، دچار مشکل تنفسی و کمبود اکسیژن شدند و پس از بازی هم تصاویری از رختکن‌شان منتشر شد که شاگردان تیته را در حال استفاده از ماسک‌های اکسیژن نشان می‌داد.

با اینکه این بازی برای سلسائو یک بازی کاملاً تشریفاتی بود اما برزیل برای بردن آن انگیزه زیادی نشان داد و چه بسا اگر شرایط جوی آنها را تحت فشار قرار نمی‌داد، سه امتیاز را هم می‌گرفتند.

نیمار با انتقاد از شرایط بازی تیمش در لاپاس، در صفحه اینستاگرامش نوشت: بازی در شرایطی این چنینی کار انسان‌ها نیست. چمن، ارتفاع، توپ ... همه چیز بد بود.

گابریل ژسوس، دیگر مهاجم تیم ملی برزیل هم درباره فشاری که برای بازی در لاپاس متحمل شد، هم گفت: من احساس خستگی می‌کردم که عادی بود. این اولین باری است که من در چنین ارتفاعی بازی می‌کنم. داشتن چنین احساسی عادی است. با این حال توانستیم بازی کنیم و به بازی‌مان هم ریتم بدهیم. متأسفانه توپ نمی‌خواست وارد دروازه شود.

بازی در لاپاس همواره برای رقبای تیم ملی بولیوی یک کابوس بوده است. فشار بازی در این شهر آن‌قدر زیاد است که فیفا سال ۲۰۰۷ قانونی وضع کرد که بازی در محل‌هایی با ارتفاع بیشتر از ۲ هزار و ۵۰۰ متر از سطح آب‌های آزاد را ممنوع می‌کرد. این قانون کمی بعد تغییر کرد و بازی در ارتفاع بالاتر از ۳ هزار متر را ممنوع می‌کرد که باز هم لاپاس را شامل می‌شد. یک سال بعد فیفا به کلی محدودیت ارتفاع برای بازی‌های رسمی‌اش را لغو کرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار