سیمای یوزهای نوجوان بی‌اهمیت برای سیما/ وقتی از گینه عقبیم!

در حالی که رقابت‌های تیم فوتبال نوجوانان کشورمان در جام جهانی آغاز می‌شود، اما اولین دیدار این تیم در پخش زنده تلویزیونی نیست.

خبرنگار ورزشی ، نوجوانانی که سیمای آنها با نایب قهرمانی آسیا جهانی شد و از فیفا گرفته تا تلویزیون‌های بزرگ دنیا آنها را به تصویر کشیدند، حالا در مهم‌ترین و تاریخی‌ترین رویداد عمری که تاکنون سپری کرده‌اند، به تصویر کشیدن سیمای‌شان بی‌اهمیت است. بی‌اهمیت برای تلویزیون که مدت‌هاست بدون پرداخت حق پخش تلویزیونی فوتبال، بازی‌ها را به تصویر می‌کشد، اما این به تصویر کشیدن هم سلیقه‌ای شده است.

مسابقات تیم فوتبال نوجوانان ایران در جام جهانی زیر ۱۷ سال از امروز (شنبه، ۱۵ مهرماه) در کشور هند آغاز می‌شود. شاگردان عباس چمنیان در اولین بازی خود در گروه C از ساعت ۱۸ امروز به مصاف تیم زیر ۱۷ سال گینه می‌شوند، اما گویا قرار نیست این بازی از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش زنده شود. در حال حاضر در کنداکتور شبکه سه و شبکه ورزش که رقابت‌های ورزشی را به صورت زنده پخش می‌کنند، برنامه پخش دیدار تیم فوتبال زیر ۱۷ سال ایران و زیر ۱۷ سال گینه در جام جهانی دیده نمی‌شود.

ظاهرا به تصویر کشیدن سیمای نوجوانان ایران که جهانی شده‌اند، برای همه دنیا اهمیت دارد، اما برای سیمای خودمان بی اهمیت است. این در حالی است که پیش از دیدار ایران، دو تیم همگروه‌مان، تیم زیر ۱۷ سال آلمان و تیم زیر ۱۷ سال کاستاریکا به مصاف هم خواهند رفت. شبکه مشهور ZDF آلمان از صبح امروز به صورت زنده و در بخش‌های مختلف این دیدار را پوشش می‌دهد تا بازیکنان آلمانی از به تصویر کشیده شدن‌شان روحیه بگیرند. حتی تلویزیون گینه در هند حضور یافته و اولین دیدار تیم زیر ۱۷ سال این کشور هم مقابل نوجوانان ایران برگزار خواهد شد. این یعنی ما حتی از گینه عقب افتاده‌ایم. اگر تلویزیون ایران خصوصی بود، پخش سلیقه‌ای مسابقات حق مسئولان سیما محسوب می‌شد، اما حالا که نام رسانه ملی روی صدا و سیماست، پخش مسابقات ملی یکی از کارهای اصلی تلویزیون محسوب می‌شود. موضوعی که گویا چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار