لابی‌های لازم برای کسب میزبانی جام جهانی فوتسال را انجام داده‌ایم

کفاشیان: دعوت از شجاعی در حوزه وظایف سرمربی تیم ملی است نه ما

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال گفت: شجاعی فوتبالیست ما است و هر زمان که کی‌روش بخواهد او را دعوت می‌کند و در واقع دعوت از او در حوزه وظایف سرمربی تیم ملی است.

خبرنگار ورزشی ، علی کفاشیان در پایان هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک در خصوص برخی صحبت‌ها که مربوط به احتمال بازگشت مسعود شجاعی به تیم ملی فوتبال می‌شود، اظهار داشت: من از این موضوع خبر ندارم در واقع به این مسئله ورود نکرده‌ام و حتی چنین موضوعی در جلسه هیئت رئیسه نیز مطرح نشده است. شجاعی فوتبالیست ما است و هر زمان که کی‌روش بخواهد او را دعوت می‌کند و در واقع دعوت از او در حوزه وظایف سرمربی تیم ملی است. 

وی در خصوص اعتراض اعضای تیم ملی فوتسال به پاداش ۳۰۰ دلاری پس از قهرمانی در بازی‌های داخل سالن آسیا تصریح کرد: این موضوع در جلسه امروز هیئت اجرایی مطرح و مقرر شد با نظر مساعد این هیئت برای همه تیم‌هایی که مدال گرفته‌اند تغییراتی در پاداش آنها اعمال شود.

نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص مشکلات اخیر باشگاه پرسپولیس و محرومیت و جریمه‌ای که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای این باشگاه در نظر گرفته، گفت: این موضوع در حال رسیدگی در فدراسیون فوتبال است، ما در این باره ابتدا منافع ملی را می‌بینیم و سپس پرسپولیس را، تا این تیم هم صدمه نخورد. 

کفاشیان در خصوص نامزدی ایران برای میزبانی جام جهانی فوتسال عنوان کرد: فیفا میزبان جام جهانی را در ماه نوامبر که اوایل آبان می‌شود مشخص خواهد کرد، فیفا در خصوص میزبانی ایران چند سوال را از ما پرسید، که ما هم اعلام کردیم مشکلی نداریم و آماده این میزبانی هستیم. ما حتی لابی‌های لازم را با ژاپن که دیگر نامزد میزبانی جام جهانی فوتسال است، انجام داده‌ایم و از آنها خواستیم با توجه به اینکه در سال ۲۰۲۰ میزبان المپیک و پارالمپیک هستند از پیشنهاد خود انصراف بدهند و میزبانی بر عهده ما قرار بگیرد. ۷ عضو هیئت رئیسه AFC در فیفا حضور دارند و ما از آنها خواسته‌ایم تا در این باره به ما کمک کنند.

وی در این باره ادامه داد: تاکنون فقط خودمان لابی کرده‌ایم البته باید از سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان هم تشکر کنیم که ارائه پیشنهاد نامزدی را مدیون او هستیم چرا که یکی از شروط اعلام نامزدی برای میزبانی جام جهانی فوتسال داشتن حداقل ۱۳-۱۴ تاییدیه در هیئت وزیران است که سلطانی‌فر این کار را انجام داد. اگر او باز هم به این مسئله ورود کند شانس خیلی بالایی برای میزبانی خواهیم داشت و به نظرم سلطانی‌فر به این مسئله ورود خواهد کرد. 

سرپرست کمیته فوتسال در خصوص پیشنهاد میزبانی رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان خاطرنشان کرد: این رقابت‌ها فعلا به صورت آزمایشی برگزار می‌شود و اصفهان پیشنهاد را داده که میزبان این رویداد باشد اگر این موضوع مورد موافقت قرار بگیرد از هر قاره دو تیم شرکت خواهند کرد.

ادامه دارد...

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار