پیامدهای بازی بی‌انگیزه و ضعیف ایتالیا مقابل مقدونیه

ایتالیا هنوز از رفتن به پلی‌آف مطمئن نیست/ آتزوری شاید در سید یک هم نباشد!

با وجود تثبیت جایگاه مردان جامپیرو ونتورا در رده دوم جدول گروه G انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، صعود آنها به مرحله نهایی رقابت‌ها هنوز قطعی نیست.

، تساوی خانگی یک بر یک شب گذشته (جمعه) تیم ملی ایتالیا برابر مقدونیه در دور ماقبل پایانی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، برای آتزوری و طرفدارانش دو پیامد منفی داشت. اول اینکه رسماً آنها را از صعود مستقیم به جام جهانی باز داشت و دوم اینکه انتظارشان برای رفتن به پلی‌آف را هم طولانی‌تر کرد.

ایتالیا با بردن این بازی می‌توانست جایگاه خود را به عنوان یکی از هشت تیم دوم برتر گروه‌های نُه‌گانه مرحله انتخابی در منطقه اروپا تثبیت کند اما با قبول تساوی این فرصت را به تیم‌های دوم دیگر گروه‌‌ها داد تا شانس راهیابی به پلی‌‌‌آف داشته باشند.

اگرچه بسیاری از رسانه‌ها از قرار گرفتن ایتالیا در سید نخست قرعه‌کشی پلی‌‌آف صحبت کرده‌اند - جایی که احتمالاً با تیم‌های ملی پرتغال، کرواسی و ولز در یک گلدان قرار بگیرد - اما هنوز رفتن ایتالیا به پلی‌آف قطعی نشده است، چه برسد به قرار گرفتنش در سید نخست.

ایتالیا اما امشب و در یک دور به پایان بازی‌ها می‌تواند از راهیابی‌اش به پلی‌آف اطمینان حاصل کند که آن پیروز نشدن بوسنی و هرز گوین، تیم دوم جدول گروه H در بازی خانگی‌اش (از ساعت ۱۹:۳۰) برابر بلژیک صدرنشین و صعود کرده به جام جهانی است. اگر بوسنی این بازی را نبرد ۱۴ یا ۱۵ امتیازی خواهد شد و در هر صورت شانسی برای هم امتیاز شدن با ایتالیای ۲۰ امتیازی ندارد و به این ترتیب راهیابی آتزوری به پلی‌آف قطعی می‌شود. پیروزی بوسنی اما همه چیز را به اما و اگرهای دور پایانی رقابت‌ها می‌کشاند جایی که ایتالیا باید حداقل یک امتیاز از میزبانش آلبانی بگیرد تا رفتنش به پلی‌آف را حتمی کند.

حتی قطعی شدن راهیابی ایتالیا به پلی‌آف هم آن‌قدر که تصور نمی‌شود، نمی‌تواند راه این تیم را برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ را هموار کند. با توجه به جایگاه ایتالیا در آخرین رده‌بندی فیفا که با ۵ پله نزول و سقوطش به رده هفدهم همراه بود، یعنی تنها یک رده بالاتر از کرواسی این احتمال وجود دارد که جایگاه آتزوری در رده‌بندی بعدی هم با تنزل همراه شود و این تیم حتی جزو تیم‌های سید نخست هم قرار نگیرد و در آن صورت احتمال روبه‌رو شدنش با تیم‌های قدرتمندی مانند کرواسی، پرتغال و ولز وجود دارد که کار مردان ونتورا را برای رسیدن به روسیه سخت خواهد کرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار