بوفون: ایتالیا اعتماد به نفسش را از دست داده و یک شوک روانی می‌خواهد

کاپیتان آتزوری پس از تساوی ناامید کننده خانگی برابر مقدونیه در دور ماقبل پایانی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸، اعتراف کرد که تیم ملی کشورش مشکل روانی دارد.

، تیم ملی ایتالیا با قبول تساوی خانگی یک بر یک برابر مقدونیه در دور ماقبل پایانی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در قاره اروپا، آخرین کورسوی امیدش برای صعود مستقیم به جام جهانی را از دست داد.

ایتالیایی‌ها با ارائه یک نمایش ضعیف به خصوص در نیمه دوم بازی‌شان این فرصت را به حریف نه چندان مطرح خود دادند تا با یک ضربه سر، گل جورجو کیه‌لینی را خنثی و بازی را مساوی کند. با این نتیجه و با توجه به پیروزی اسپانیا مقابل آلبانی، آتزوری که حالا ۴ امتیاز از ماتادورها کمتر دارد، عملاً شانس صعود مستقیم را از دست داد هر چند که اگر بازی را می‌برد باز هم شانس کمی برای صعود داشت، چرا که اسپانیایی که در دور آخر برابر رژیم اشغالگر قدس قرار می‌گیرد، تفاضل گل به مراتب بهتری دارد.

جان لوئیجی بوفون در خصوص وضعیت نه چندان مطلوب فعلی تیم ملی کشورش به شبکه رای اسپورت ایتالیا گفت: مقابل مقدونیه بازی مهیجی ارائه نکردیم و شاید نگران کننده‌ترین جنبه آن این بود که برخلاف بازی‌های‌مان در این تورنمنت در سال قبل، انگیزه نداشتیم. باخت (۳ بر صفر) در خانه اسپانیا به اعتماد به نفس ما ضربه زد و به ما فهماند اینکه تصور می‌کردیم سطح‌مان از چیزی که واقعاً هستیم بالاتر است، اشتباه بوده است.

بوفون ادامه داد: ما هنوز تحت تأثیر آن بازی هستیم. اگر امشب یک بر صفر می‌بردیم هم من فکر نمی‌کنم که عملکرد تیم‌مان خیلی بهتر می‌شد و فرق چندانی در عملکرد انفرادی یا کار گروهی‌ بازیکنان‌مان به وجود نمی‌آمد. این تساوی فقط لزوم وارد آمدن یک شوک برای تغییر به تیم ما را تشدید کرد. برخی از ما از جمله خود من، باید مسئولیت‌پذیرتر باشیم و به دیگران برای تشکیل یک تیم متحد که انگیزه، برنامه و هدف رفتن به جام جهانی را دارد کمک کنیم.

سنگربان یوونتوس با اشاره دوباره به باخت سنگین آتزوری در سانتیاگو برنابئو، تأکید کرد: ما قطعاً برای بازی مقابل مقدونیه اعتماد به نفس نداشتیم و شاید این هم نتیجه باخت‌مان در برنابئو بوده باشد. آن باخت واقعاً به اعتماد به نفس ما لطمه زد. در این مقطع فقط می‌توانم بگویم که ما یک شوک روانی نیاز داریم چون همه دیدند که این ایتالیا، ایتالیای سال قبل نیست. الان زمانی است که به نظر من آنهایی که اوضاع را بهتر درک می‌کنند مسئولیت‌پذیر باشند. ما داریم درباره ایتالیا حرف می‌زنیم، درباره جام جهانی و فوتبال که سرمایه ملت ماست. ما نباید فقط تأسف بخوریم بلکه باید سعی در جبران اشتباهات و ضعف‌های خود داشته باشیم و امیدوارم که برابر آلبانی تیم‌مان نشان دهد دچار تغییر شده است.

ایتالیا دوشنبه شب در آخرین بازی‌اش در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ که یک بازی کاملاً تشریفاتی است میهمان آلبانی خواهد بود.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار