مردانی بعد از اولتیماتوم جدی‌تر تمرین می‌کند

بی‌باک: برای حضور خدابخشی در گرندپری باید تا سال ۲۰۱۸ صبر کنیم

سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: با تصمیم خدابخشی برای تغییر وزن باید تا سال ۲۰۱۸ صبر کنیم تا مجددا نام او وارد رنکینگ وزن سوم شود.

مهدی بی‌باک در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص آشتی با خدابخشی و مردانی در مراسم شام غریبان فدراسیون تکواندو اظهار داشت: از روز اول هم گفتم که حضور من در تیم ملی برای ساختن بازیکن و تیم ملی بوده و برای خراب کردن یا بازیکن‌سوزی در تیم ملی حاضر نشدم اما فکر می‌کنم خدابخشی و اسبقی به زمان نیاز داشتند تا به رفتار خود و سلسله مراتب در تیم ملی بیندیشند.

وی تصریح کرد: اگر در تمرینات، استراتژی و سیاست‌های تیم ملی، فرمانبرداری وجود نداشته باشد در درجه اول بازیکن ضرر می‌کند و بعد از آن تیم و مربی لطمه می‌ببینند. بر مبنای همین موضوع در ابتدا نظر من این بود که تنبیه کوچکی برای این بازیکنان در نظر گرفته شود تا بدانند چه کارهایی باید انجام بدهند و این مسئله نیز به صلاح خودشان باشد اما متاسفانه بعد از آن اتفاقاتی  افتاد که ادامه‌دار شد . خدا را شکر در شب شام غریبان اختلافات کنار گذاشته شد و این بازیکنان به تیم ملی بازگشتند.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص حفظ اقتدار خود عنوان کرد: در این موضوع اصلا بحث مهدی بی‌باک مطرح نبود و صحبت جایگاه سرمربی تیم ملی بود. بازیکنان ما باید بدانند برخی تصمیمات به صلاح آنها است و فکر می‌کنم از این به بعد مهدی خدابخشی بتواند مدال‌های بهتری کسب کند . مهدی نیاز به این زمان داشت تا به خیلی‌ها چیزها فکر کند و این دوری به نفع خود او نیز شد.

بی‌باک در خصوص حضور خدابخشی و اسبقی در تمرینات و شرایط آمادگی آنها گفت: مهدی از روز اول تمرینات تیم ملی حضور دارد و خدا را شکر در شرایط بدی نیز قرار ندارد. او نیاز به زمان کوتاه دارد تا مجددا شیاپ‌چانگ را ببیند و به مسابقات برگردد. خدا را شکر با تمریناتی که در این مدت داشته زیاد از شرایط آمادگی دور نیست و  فکر می‌کنم با یک استارت بتواند به اوج تمرینات بازگردد. اسبقی نیز به دلیل حضور در مسافرت همچنان در تمرینات تیم ملی حضور ندارد و به محض بازگشت به تمرینات اضافه می‌شود.

وی در خصوص شانس حضور این نفرات در مسابقات گرندپری لندن گفت: با مهدی خدابخشی صحبت کردم و تمهیداتی نیز لحاظ شد که او در گرندپری لندن حضور داشته باشد اما نظر او به تغییر وزن و حضور در وزن ۸۰- کیلوگرم است. ما نیز همانند گذشته و مسابقات جهانی نظر‌مان این است که او در وزن سابقش توانایی موفقیت بیشتری دارد که خدا را شکر خودش نیز به این نتیجه رسیده است که در این وزن شرکت کند. فکر می‌کنم باید تا سال ۲۰۱۸ میلادی صبر کنیم تا او مجددا اسمش به وزن سوم رنکینگ المپیک وارد و در مسابقات حاضر شود.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص نتایج نه چندان مناسب تیم ملی در مسابقات گرندپری اخیر خاطرنشان کرد: داستان گرندپری مسکو با مراکش متفاوت است. در مسکو، پای یعقوبی شکسته بود و نتوانست خوب مسابقه بدهد اما کاظمی به مدال برنز رسید که اولین مدال او در مسابقات گرندپری بود. در مراکش از نتیجه چندان راضی نبودم اما همان‌طور که می‌دانید هر تیمی نیاز به زمان دارد. در گذشته نیز نفراتی مانند یعقوبی و حجی‌زواره در گرندپری‌های ابتدایی نتایج خوبی نمی‌گرفتند و مدال نگرفتند  اما رفته رفته به اعتماد به نفس رسیدند و در وزن جدید جا افتادند و به مدال رسیدند.

بی‌باک تاکید کرد: در مسابقات گرندپری هر دو وزن ادغام به یک وزن می‌شود و کسانی که از وزن پایین‌تر می‌آیند در مقابل وزن‌های بالاتر که تازه وزن هم کم می‌کنند از لحاظ قدرت بدنی در شرایط پایین‌تری قرار دارند. خدا را شکر که فرزان عاشورزاده بعد از یک سال و اندی مدال گرفت و فکر می‌کنم شروع مدال‌آوری فرزان عاشورزاده مجددا آغاز شده است و با اعتماد به نفسی که او به دست آورده است و با شیوه جدیدی که در بدنش جا انداخته است، مدال‌های بیشتری کسب می‌کند.

وی با تاکید بر اولتیماتوم به سجاد مردانی، خاطر نشان کرد: سجاد مردانی نظر ما را در مسابقات اخیر جذب نکرده و فکر می‌کنم با پتانسیلی که در او وجود دارد خیلی بهتر از این‌ها می‌تواند مبارزه کند. قهرمانی "ماهاما چو" در مراکش  و ناک اوت کردن حریف روسی‌اش در دیدار پایانی دلیل نمی‌شود بگویم توانایی سجاد از حریف انگلیسی کمتر است. از لحاظ روانی نیز خیلی با او کار کردیم و در یک هفته اخیر با اولتیماتومی که به او دادیم، تغییرات مردانی را مشاهده و او بسیار جدی‌تر تمرین می‌کند. خود سجاد نیز به این نتیجه رسیده است که برای کسب مدال باید زحمت بیشتری بکشد و خدا را شکر در هفته گذشته تمرینات خوبی انجام داده است و ما را امیدوار به کسب مدال در گرندپری کرده است.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص تشکیل تیم ملی امید گفت: مطمئنن تشکیل تیم امید برای تکواندو ایران مفید و  کار بسیار به جای فدراسیون تکواندو است. ما نمی‌توانیم همه بازیکنان خوب را در تیم ملی داشته باشیم و اگر بتوانیم در کنار تیم ملی با پشتوانه‌سازی تیم امید را داشته باشیم و به برخی تورنمنت‌ها اعزام کنیم به مروز زمان بازیکنان جوان برای حضور در گرندپری‌ها امتیاز جمع می‌کنند و برای المپیک توکیو یا المپیک آینده رفته رفته به تیم ملی تزریق می‌شوند. این تیم اگر در راستای تمرینات تیم بزرگسالان و هدفمند حرکت کند مانند یک پس‌انداز برای مواقع نیاز خواهد بود اما این کار باید بسیار دقیق باشد. 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار