فشار دولت چین به مالکان میلان برای برگرداندن بخشی از سرمایه خرید باشگاه

برخی رسانه‌های ایتالیایی از احتمال فشار آوردن دولت چین به مالکان چینی میلان برای برگرداندن سرمایه‌های این کشور خبر داده‌اند.

، به تازگی اخباری منتشر شده است مبنی بر اینکه امکان دارد دولت چین مالکان چینی باشگاه میلان را برای برگرداندن بخشی از پولی که برای خرید میلان و تقویت این تیم سرمایه‌گذاری شده، تحت فشار قرار دهد.

یونک‌هونگ لی در ابتدای سال جاری کل سهام باشگاه میلان را با کمک وام پربهره‌ای که از مؤسسه مالی الیوت آمریکا گرفت، خریداری کرد. این پروسه اما بسیار طولانی و پرپیچ خم بود که یکی از دلایل آن مقاومت دولت چین در برابر خروج ارز این کشور بعد از سختگیری‌ها دولت این کشور برای سرمایه‌گذاری‌های خارجی بود.

در همین راستا گفته می‌شود که پارلمان چین هفته آینده محدودیت‌های جدیدی را در خصوص سرمایه‌گذاری در خارج از مرزهای این کشور اعمال خواهد کرد. نشریه لیبرو، محدودیت‌های جدید بعید است که روی وضعیت باشگاه اینتر که آن هم تحت مالکیت چینی‌ها - گروه سونینگ - قرار دارد، تأثیری بگذارد اما ممکن است روسونری را به دردسر بیندازد، چرا که امکان دارد دستور بازگردانده شدن ۲۰۰ میلیون یورو از سرمایه‌ای که دو شرکت هوارونگ و هایژیا برای خرید میلان از سیلیویو برلوسکونی اختصاص دادند، صادر شود.

لی مدتی است که به دنبال سرمایه‌گذارانی جدید است تا در تأمین مخارج باشگاه با چینی‌ها سهیم شود و این در حالی است که باشگاه میلان ماه اکتبر سال آینده باید ۲۵۳ میلیون یورویی که از مؤسسه الیوت وام گرفته است را تسویه کند که از این مبلغ ۱۸۰ میلیون شامل سود ۱۱.۵ درصد می‌شود. اگر تا آن زمان این مبلغ تأمین نشود، تمام یا بخشی از سهام باشگاه به فروش گذاشته خواهد شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار