باشگاه رم ۴۲ میلیون یورو ضرر کرد

قرمزپوشان شهر رم در سال مالی اخیرشان متحمل ضرری ۴۲ میلیون یورویی شدند.

و به نقل از سایت فوتبال ایتالیا، باشگاه رم با انتشار اسناد مربوط به تراز مالی‌اش در فاصله ماه جولای سال ۲۰۱۶ تا ابتدای ماه جولای سال ۲۰۱۷، از متحمل شدن ضرری معادل ۴۲ میلیون یورو خبر داد.

رمی‌ها فصل گذشته با وجود آنکه در سری  A‌ تنها با ۴ امتیاز فاصله نسبت به یوونتوس نایب قهرمان شدند و جواز حضور مستقیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان فصل جاری را کسب کردند، به دلیل قبول شکست در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان اروپا مقابل پورتو در فصل قبل و از دست دادن جوایز حضور در مهمترین تورنمنت باشگاهی اروپا متحمل ضرر قابل توجهی شدند.

از دست دادن سهمیه لیگ قهرمانان اروپا و نیز حضور کوتاه مدت در لیگ اروپا، سبب شد که ضرر مالی جالوروسی نسبت در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن سه برابر افزایش داشته باشد.

رم برای کاهش ضرر مالی‌ ۴۸.۸ میلیون یورویی ناشی از نرسیدن به لیگ قهرمانان اروپا و عدم صعود به مراحل پایان لیگ اروپا، مجبور به فروش برخی از بازیکنان و کاهش حقوق برخی دیگر از آنها شد که این اقدام هم تنها ۱۰ میلیون یورو را جبران کرد.

با صعود مردان اوزه‌بیو دی‌فرانچسکو به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، انتظار می‌رود که ضرر‌های مالی باشگاه در سال جاری کاهش پیدا کند.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار